MCT : מאיר" חברה למכוניות ומשאיות בע"מ" יִשְׂרָאֵל‎‎

Volvo EC750E HR: מחפר ההריסה בעל הפרודוקטיביות הטובה ביותר בתעשייה

עם טווח גישה של 36 מטר (118 רגל) לגובה מעל פני הקרקע ו-9.5 מטר (31 רגל ו-2 אינץ') מתחת לפני הקרקע, ה-EC750E HR החדש טוען בגאון לתואר של מחפר ההריסה הגמיש והרב תכליתי ביותר.

מחפר מעולה לעבודות הריסה בגבהים - עם גובה פין מרבי של 36 מטר (118 רגל) - ה-EC750E HR החדש מבית Volvo Construction Equipment מצטיין באפשרויות שינוי תצורה קלות באמצעות מאריכים וזרועות אופקיות בעלות אורך משתנה, והופך לכלי פירוק רב-תכליתי - המסוגל לבצע מגוון רחב של משימות באתר - כולל עבודה מתחת לפני הקרקע ומתחת למים.

ה-EC750E HR, המבוסס על המחפר הרב-תכליתי EC750E של וולוו, עבר מגוון רחב של שינויים הנדסיים מהותיים בוולוו כדי להתאים לעבודות פירוק בגבהים. 

ה-EC750E HR - שהוא המחפר הכבד ביותר במערך דגמי וולוו - הוא גם אחד ממחפרי ההריסה בגבהים הגדולים ביותר בתעשייה אשר מסוגלים לפעול בשווקים המבוקרים של אירופה וצפון אמריקה המחייבים עמידה בדרישות Stage IV/Tier 4 Final.

המכונה הנכונה עבור כל יישום

הגמישות והרב-תכליתיות של ה-EC750E HR נובעות מכך שהוא מוצע עם שני מערכי זרוע אופקית לעבודות הריסה בגבהים, ועם מערך של זרוע אופקית ומאריך לביצוע עבודות חפירה. התצורה הארוכה יותר לעבודות בגבהים מציעה גובה פין מרבי של 36 מטר (118 רגל) - תוך נשיאת כלי כבד וחסון (לגובה זה) שמשקלו 3.6 טון (8,000 ליברה). התצורה השנייה לעבודות בגבהים מציעה גובה פין מרבי של 26 מטר (85 רגל) - תוך נשיאת כלי כבד יותר, שמשקלו 5 טון (11,000 ליברה). לבסוף, מערך הזרוע האופקית ליישומי חפירה עם מאריך של 4.4 מטר (14.4 רגל) מציע גובה פין* של 18 מטר (59 רגל). בנוסף, ניתן לבחור בהתאמות תצורה נוספות של רכיבים אלה - ישר-ישר (לגובה רב), ישר-מכופף (למרכז כובד משופר ולהארכת אזור העבודה הבטוח מלפנים), ומכופף-מכופף - עבור עבודה מתחת לפני הקרקע. 

מפרקים הידרוליים מודולריים

תפיסת המפרקים ההידרוליים המודולריים המוגנים בפטנט של וולוו עומדת במוקד מערך התצורות הגמישות של ה-EC750E HR. המפרק ההידרולי המודולרי משתמש במנגנון נעילה הידרולי בעל שני פינים לצורך המעבר ממצב של פעולה בגבהים למצב של עבודות חפירה. 

EC750EHR-הריסה-מרכב תחתון

בנוסף למפרק המודולרי על הזרוע האופקית הבסיסית, יש כיום גם מפרק הידרולי מודולרי שני על מאריך הזרוע האופקית. הממשק על מאריך הזרוע האופקית זהה לזה שעל הזרוע האופקית ליישומי חפירה, ומאפשר לשנות במהירות ובאופן בטיחותי את זווית תצורת הזרוע האופקית (הן של המאריך והן של הזרוע האופקית ליישומי חפירה) בין תצורה "ישרה" לבין תצורה "מכופפת". 

מרכב תחתון הבנוי ליישומי הריסה

כשהיציבות היא אבן היסוד הן מבחינת הבטיחות והן מבחינת הביצועים ביישומי פירוק בגבהים, ה-EC750E HR מצויד במרכב תחתון חדש לחלוטין. מרכב תחתון זה, שפותח במיוחד למגזר ההריסה, הוא כבד ורחב יותר אפילו מזה של מחפר Volvo EC950E הגדול יותר. בהשוואה ל-EC750E עליו הוא מבוסס, המרכב התחתון של ה-EC750E HR ארוך יותר ב-0.5 מטר (1.6 רגל) ורחב יותר ב-1 מטר (3.2 רגל) - ויש לו מפשק זחלים מרשים של 4.3 מטר (17.4 רגל).

EC750EHR-הריסה-מרכב תחתון

עם תוספת משקל של 4 טון (8,800 ליברה) של המשקולת הנגדית, אשר מסייעת לדחוק את משקל המכונה של ה-EC750E HR ל-100 טון (221,000 ליברה), תוספת היציבות שמקורה במשקל וברוחב הגדולים יותר של ה-EC750E HR מעניקה מסד חסון ורב עצמה לביצועיו הטובים בקבוצה. 

מתוכנן תוך התייחסות לחשיבות אפשרות ההעברה

המרכב התחתון הניתן לכינוס של ה-EC750E HR מאופיין במסגרות זחלים קלות להסרה וביכולת של פירוק/הרכבה עצמית - ומשמעות הדבר היא שההעברה של ה-EC750E HR בין אתרי העבודה היא משימה פחות מורכבת ומאומצת. ברוב השווקים, כל שנדרש לצורך העברת המכונה הוא הסרת מערך הזרוע האופקית לעבודה בגבהים, הנמכת המשקולת הנגדית וכינוס המרכב התחתון - פעולות המבוצעות כולן באופן הידרולי. בנוסף להסרה הקלה של מסגרות הזחלים, גם מכלול המשקולת הנגדית, כולל המשקולות הנגדיות הנוספות, ניתן להסרה בתנועה אחת, הודות למערכת ההסרה ההידרולית המחוזקת.

ראות מעולה, לבקרה מושלמת

Care Cab - התא הדואג של וולוו - הוא הסביבה המושלמת ליישומי הריסה בגבהים. משטחי זכוכית רבודה גדולים מעניקים קווי ראייה מעולים אל אזור העבודה, ומציפים את תא המפעיל באור יום. תא המפעיל הנוח והמרווח, הכולל בקרות המוצבות באופן ארגונומי ובטווח גישה נוח, ניתן להטיה באופן הידרולי בשיעור של עד 30 מעלות, ומפחית את העייפות והמאמץ על הצוואר בעבודות המחייבות גישה לגובה רב. בנוסף, המפרט הסטנדרטי כולל מערכת למניעת פיזור אבק ומצלמה על זרוע ההריסה, להעברת תמונות חדות וברורות אל הצג בעל האיכות הגבוהה שבתא המפעיל. 

חיווי מומנט כולל

המפרט הסטנדרטי של ה-EC750E HR כולל מחוון לתצוגה בזמן אמתי של מומנט העומס הכולל. מערכת בקרת עומס יעילה, חיישני זווית על הזרוע האופקית וחיישני לחץ על הצילינדר הראשי מחשבים באופן רצוף את מצב מומנט העומס. מידע זה מופק באופן גרפי על הצג הקל לקריאה שבתא המפעיל, וחיוויי אזהרה חזותיים וקוליים ניתנים למפעיל במקרה של התקרבות אל מעטפת היציבות או חריגה ממנה. 

הגנה נוספת

ה-EC750E HR מצטיין בהגנה מעולה - הן למפעיל והן למכונה. תא המפעיל Care Cab - התא הדואג של וולוו - מצויד במגן מפני חפצים נופלים (FOG) המותקן על המסגרת, ובמערכת מיגון צדי (SIPS). למכונה עצמה יש מגן תחתון ומגן גחון ליישומי עומס גבוה, וכן מגן לטבעת הצידוד. הצילינדרים של הזרוע האופקית ואביזר הריסוק מצוידים גם כן בהגנה נוספת. 

פתרון הריסה משולב

ה-EC750E HR מפיק את המיטב מהניסיון הארוך של וולוו עם לקוחות העוסקים ביישומי הריסה בגובה רב בכל רחבי העולם. כשהוא בנוי באופן ייעודי על-ידי המהנדסים עתירי הניסיון של וולוו ומבוקר בקפדנות על-פי נוהלי אבטחת האיכות של החברה, ה-EC750E HR הוא פתרון מושלם מבית וולוו - תיכון, ייצור ושירות - כשלכל הרכיבים מוענקת אחריות של וולוו. המכונה בכללותה מתוכננת בהתאם למפרטים המחמירים של וולוו, ומסופקת מן המפעל כפתרון יעיל ומשולב ליישומי הריסה.

וכפי שזה עבור כל מוצרי וולוו, גם מחפרים אלה לעבודה בגבהים נהנים מן הגיבוי של רשת מרכזי השירות המקצועית, המיומנת ועתירת הידע של וולוו. השילוב של חלקים מקוריים וטכנאים מומחים שעברו הדרכה והכשרה של וולוו מאפשר להציע מערך של פתרונות שיאפשר למכונות של הלקוחות לשמור על פעולה פרודוקטיבית. 

מערך המכונות לעבודות הריסה בגבהים של וולוו

 

 

 


EC380E HR 

EC480E HR
EC750E HR

משקל המכונה

(ללא הכלי)

51 טון

(112,000 ליברה)

63.5 טון

(140,200 ליברה)

100 טון

(221,000 ליברה)

גובה פין מרבי

23 מ'

(75 רגל ו-8 אינץ')

28 מ'

(91 רגל)

36 מ'/26 מ'

(118 רגל/85 רגל)

משקל מרבי של הכלי

3 טון

(6,620 ליברה)

3 טון

(6,620 ליברה)

3.6 טון/5 טון

(8,000 ליברה/11,000 ליברה)

*הצהרת הסרת חבות: כל המפרטים יכולים להשתנות ללא הודעה מוקדמת.
**משקל המכונה יכול להשתנות בשווקים השונים, בהתבסס על תצורת האופציות