MCT : מאיר" חברה למכוניות ומשאיות בע"מ" יִשְׂרָאֵל‎‎

Volvo CE משיקה דור חדש של מחפרים קומפקטיים

המחפרים הקומפקטיים החדשים מסדרה E של Volvo Construction Equipment מתוכננים להתמודד עם משימות תובעניות במרחבים צפופים - תוך עמידה בעלויות תפעול יומיומיות נמוכות.

המחפרים הקומפקטיים מסדרה E של Volvo Construction Equipment (Volvo CE) מספקים את זריזות התנועה והגמישות הדרושות כדי להידחס גם למקומות הצפופים ביותר. ה-EC15E, EC18E ו-EC20E הם דגמים קטנים אך קשוחים אשר מחליפים את סדרה D הקודמת של מחפרים, בשעה ש-ECR18E בעל הצידוד הקצר הוא תוספת חדשה למגוון הקומפקטי של Volvo CE.

דגמי סדרה E כוללים פלטפורמה משותפת הבנויה תוך חשיבה על עמידות. לוחות פלדה המקיפים את המחפר שקועים 10 מ"מ ביחס למשקולת הנגד העשויה פלדה יצוקה ובעלת פרופיל גדול - בלעדית לוולוו, דבר שמספק הגנה ויציבות במהלך חפירה. עם גובה של מעט יותר מ-2 מטר ומרכב תחתון משתנה שיכול להתכווץ לפחות מ-1 מטר - דגמים חדשים אלה מאפשרים גישה גם למרחבי העבודה הצפופים ביותר. מרגע הגעתם למיקום הרצוי, המרכב התחתון יכול להתרחב עד 1.35 מטר לתוספת יציבות. התיכון מבטיח שפינת המסגרת הימנית, עמוד הצידוד והצילינדר לא יחרגו כולם יחד מתחום הזחלים, והתוצאה היא ראות מרבית וסיכון מופחת לפגיעות ונזק למכונה בעת עבודה לצד מכשולים.

מחפר קומפקטי של וולוו

הפעלה בטוחה וקלה


המכונה אמנם יכולה להידחק לתוך מרחבים צפופים, אך עם זאת המפעילים יגלו שסביבת תא המפעיל של מחפרים קומפקטיים אלה הוא גם מרווח וגם לא עמוס. עם הפעלה מקצות האצבעות, פריסה פשוטה של הבקרות ודוושות גדולות, כל אחד מהדגמים החדשים קל לתפעול - ומציע תנועות משולבות חלקות.

מחפר קומפקטי של וולווכמו עם כל המכונות של וולוו, הבטיחות נמצאת בליבם של מגוון המחפרים הקומפקטיים מסדרה E. אזור כניסה רחב בשילוב עם מדרגה נוחה ומעקות עוזרים להקל על הכניסה לתא המפעיל ועל היציאה ממנו, ומרגע שהמפעיל יושב במקומו, הוא נמצא בסביבה בטוחה הודות לראות טובה ולעמידות התא והחופה בתקני ROPS/TOPS/OPG1 הכלולים בכל המכונות. תכונות בטיחות נוספות כוללות אפשרות לנעילת הבקרות למניעת תנועה במקרה שהמפעיל אינו יושב בבטחה על המושב, חגורת בטיחות כתומה ומשואה ירוקה מהבהבת אשר עוזרות למנהלי אתרים לבדוק בקלות את השימוש בחגורת הבטיחות בכל עת. 

מכונות קומפקטיות מועברות ממקום למקום בתדירות גבוהה בהרבה ביחס למכונות רגילות, אך וולוו תכננה את סדרה E כך שיהיה קל לשנע מכונות אלה במהירות ובבטחה. מכונות זעירות ומופלאות אלו כללות נעילת סיבוב אוטומטית וארבע נקודות עיגון נגישות על המסגרת העליונה. הודות למשקל הקל ולמערכת שינוע הכפות של וולוו, אפשר גם להוביל את המכונות בבטחה עם עד שלוש כפות ופטיש הידראולי על גבי משאית קומפקטית או נגרר.

משקל כבד קל


המחפר הקומפקטי EC15E מסתמך על הצלחת קודמו, אשר היה כלי מוכח ופופולרי, במיוחד בשוק ההשכרה. הוא לא רק קל משקל, הוא גם הקטן ביותר במגוון של וולוו, דבר שמאפשר לו להידחק למקומות הצפופים ביותר. במהלך העבודה, ה-EC15E הוא כלי עצמאי, וכמו אחיותיו הגדולות, מספק את קלות השימוש והעמידות הדרושים לעבודה קשה כל היום, בכל יום. קלות תחזוקה ותיקונים ממזערת את זמני ההשבתה, ועוזרת לספק עלות כוללת לבעלות נמוכה יותר.

מכונות קטנות, ביצועים גדולים


ה-EC18E וה-EC20E לוקחים את הביצועים לרמה חדשה, עם גידול של 13 אחוזים בכוח האחיזה וכוח חפירה משולב של 2,130 ק"ג ו-3,120 ק"ג, בהתאמה. קיבולת ההרמה שלהם הוגדלה ב-22 אחוזים בממוצע בחלק הקדמי בהשוואה לסדרה D שאותה הם מחליפים, בנוסף לגידול של 7 אחוזים נוספים בצד ב-EC20E. המרכב התחתון הארוך יותר ב-11 אחוזים ב-EC18E תורם לקיבולת הרמה כוללת טובה יותר ולשיפור היציבות, בהשוואה לדור הקודם, עם גידול של 140 מ"מ בעומק החפירה. לתוספת גמישות, אפשר לכוונן בנפרד כל אחת מזרימות העזר ההידראוליות לכל כיוון, כדי להבטיח מהירות ובקרה אופטימליות. ישנה גם אפשרות להוסיף קו עזר שני.

סבסוב קצר, פוטנציאל גדול


ה-ECR18E הוא דגם חדש לחלוטין הכולל תיכון של סבסוב קצר. עם יכולת להיכנס למקומות הצפופים ביותר, תיכון הזנב הקצר במיוחד מספק את הרדיוס הקטן ביותר בכל מגוון המכונות של וולוו. מכונה זו יציבה מאוד בכל 360oשל סבסוב מבנה העל, והמרכב התחתון המשתנה יכול להתכווץ עד 995 מ"מ בלבד או להתרחב עד 1,352 מ"מ. כשהוא אידאלי לעבודה באתרים גדושים, ה-ECR18E החדש משלים את הצעת המחפרים הקומפקטיים של וולוו, אשר כוללת עד עתה שבעה דגמים עם רדיוס סבסוב קצר, ומשקלים בין 1.7 ל-9.5 טון.

מחפר קומפקטי של וולוו ecr18e

החבילה השלמה למקסימום רווחיות


מיני מחפר של וולוו סדרה E מאפשרת תחזוקה ללא מאמץ הודות למיכל הדלק המחובר על צירים, ייחודי לוולוו, המספק נוחות גישה מרשימה לתא המנוע, ונקודות בדיקה יומיות נגישות. מרווח סיכה במשחת סיכה של 50 שעות הוא גורם נוסף התורם לתחזוקתיות הטובה בקבוצה של מכונות אלו. על המנוע אפשר גם להתקין תכונות סרק אוטומטי וכיבוי אוטומטי של המנוע, תכונות העוזרות לצמצם הפרעות רעש, עלויות שירות וצריכת דלק - בנוסף להגדלת ערך המכירה של המכונה בסופו של דבר. כמו בכל הדגמים של וולוו, אפשר להשלים את סדרה E עם תוספת של מגוון כלים ייעודיים כגון מצמדים מהירים, כפות, פטישים וחלפים מקוריים של וולוו.

למידע נוסף, או למציאת סוכן של וולוו, עבור אל volvoce.com 

 

מפרטי מפתח:

     EC15E  ECR18E  EC18E  EC20E
משקל תפעולי ק"ג  1 640  1 700  1 810  1 965
 כוח מנוע (ברוטו) קילו-ואט 12 12 12 12
 קיבולת כף ל' 36 36 36 63
 גובה המכונה מ"מ  2 335  2 300  2 335  2 335
 רוחב המכונה מ"מ  995  995 - 1 352  995 - 1 352  995 - 1 352
 כוח פריצה, ISO daN  1 290 1 290  1 290   1 827
 כוח עקירה, ISO daN  795  795  795  1 229
עומק חפירה מרבי מ"מ  2 434 2 434  2 434   2 579
 גובה מקסימלי לפריקה מ"מ  2 588  2 588  2 588  2 796

*לא כל המוצרים זמינים בכל השווקים. כחלק ממדיניות השיפור המתמיד הנהוגה בוולוו, אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את המפרטים והתכן ללא הודעה מוקדמת. האיורים אינם מציגים בהכרח את הגרסה הסטנדרטית של המכונה.