Volvo uutes G-seeria väikerataslaadurites on ühendatud mugavus, ohutus ja võimas jõudlus

Volvo Construction Equipmenti väikerataslaaduritel L30G ja L35G on ruumikas, mugav kabiin ja võimsad mootorid – mõlemat on täiustatud mugavuse suurendamiseks ja omamiskulude vähendamiseks.

Volvo uutes G-seeria väikerataslaadurites on ühendatud mugavus, ohutus ja võimas jõudlus

Kuigi Volvo Construction Equipmenti väikerataslaadurid L30G ja L35G on suuruselt väikesed, on neil võimas läbistus- ja tõstejõud, samuti hea kõrgus maapinnast, et konkureerida palju suuremate masinatega. Volvo uusima mootoriga D3.3M varustatud uuendatud G-seeria vastab rangetele Tier 4 lõpliku / IIIB astme heitmenormidele, vajamata diislikütuse tahmafiltrit. Targalt konstrueeritud, hästi kaitstud ja uskumatult hea manööverdusvõimega 5,5–6,1-tonnised Volvo väikerataslaadurid sobivad ideaalselt tööks piiratud või kitsastes kohtades, ilmutades suurepärast vastupidavust kauapüsiva jõudluse saavutamiseks.

Sujuv töö
Pole midagi imestada, et igas suunas nähtavuse, ergonoomiliselt paigutatud juhtseadiste ja hea ligipääsetavusega Volvo kabiin on oma tegevusalal juhtpositsioonil.

Kumer esiklaas võimaldab suurepärast vaadet ettesuunas, ning uus klaasipuhasti ja madalam püstine väljalasketoru suurendavad vaatevälja, optimeerides nähtavust tahapoole. Mugavama ja produktiivsema töökeskkonna tagamiseks on reguleeritav roolisammas ümber konstrueeritud, et istudes oleks rohkem ruumi, eriti põlvede ümbruses, et juhil oleks lihtsam raskeid ülesandeid lahendada. Ka eesmise armatuurlaua, rooli ja gaasipedaali täiustused parandavad veelgi juhi sõidukogemust. Toekad, libisemiskindlad astmed on ümber paigutatud ja madalamale viidud, et sisse- ja väljapääs oleksid ohutud ja lihtsad, ning esimene aste on värvitud erkoranžiks, et see ümbrusest eristuks ja aitaks masinajuhil orienteeruda.

Väikerataslaadurid L30G ja L35G sõidavad igasugusel pinnasel sujuvalt. Võnkliigend ja lisavarustusse kuuluv noole vedrustussüsteem amortiseerib konarusi ning kahene hüdrosüsteem võimaldab üheaegselt tõsta ja roolida, et juht ei peaks kunagi manööverdamisvõimele võimsust ohverdama. Need funktsioonid koos ühe järkjärguliselt toimiva piduripedaaliga annavad omanikule meelerahu, et tema masinat on ka vähem kogenud masinajuhil lihtne juhtida.

Suur jõudlus
Väikerataslaadurid L30G ja L35G on varustatud Tier 4 lõpliku / IIIB astme nõuetele vastavate Volvo mootoritega (55,4 kW / 74,8 hj), mis annavad rasketeks töödeks kogu vajaliku võimsuse. Suure võimsuse säilitamiseks regenereerimisvajaduseta võivad kliendid valida äsja tutvustatud mootori D3.3M, millel on diislikütuse oksüdatsiooni katalüsaator. Neile, kellel on vaja töötada Volvo väikerataslaaduriga tundlikus keskkonnas, on saadaval variant D3.3H, millel on diislikütuse tahmafilter.

Tänu oma tegevusalal ainulaadsetele portaalsildadele ja 100% diferentsiaalilukkudele esi- ja tagaratastel, on väikerataslaaduritel oma klassi parim kõrgus maapinnast ja konkurentsitu veojõud. Juht saab vaid lülitit kasutades diferentsiaalilukke rakendada, et tagada täisvõimsuse jagunemist igale rattale, vähendades rehvide libisemist ebastabiilse pinnase tingimustes.

Nii õrnade koormate käsitsemisel, sagedatel sõitudel tööobjektide vahel kui ka nõudlike tööseadmete kasutamisel saavad Volvo väikerataslaadurid tööd viivitusteta tehtud olenemata kasutusalast. Sujuv hüdrostaatiline ajam tagab lühikesed tsükliajad ning kiirust andev lisavarustus lühendab vedude kestust. Lisavarustusse kuuluv hüdrauliline pump suurendab tööseadmete voolu kuni 100 liitrini minutis, mis suurendab masina tootlikkust.

Masina maksimaalne kasulik tööaeg
Tänu jõudlust suurendavatele funktsioonidele saavutate nende väikerataslaaduritega maksimaalse efektiivsuse ja väikesed üldised omamiskulud.

Volvo Z-liigendi kinemaatika – mis võimaldab kahveltõstukiga suurepärast paralleelliikumist – ja TP-liigendi – mis annab suure kallutusjõu kogu tõstetee ulatuses – vaheline valik võimaldab juhil masinat konkreetseteks töödeks täpsemalt seadistada. Z‑vaheraami valimisel tööseadmetele võivad kliendid olla kindlad suuremale jõudlusele ja suuremale kandevõimele. Samas Volvo enda tööseadmete vaheraam võimaldab kasutada tööseadmeid ka Volvo suuremate laadurite kasutamisel, vähendades seadmete üldarvu. L30G-le saadaval olev universaalne kiirliitmik tagab ühilduvuse enamiku külisroolimisega laadurite ja väikerataslaadurite tööseadmetega.

Kõikidel Volvo väikerataslaaduritel on põiki paigaldatud mootor, mis võimaldab üheaegselt suurepärast tasakaalu ja ka väga head ligipääsu hoolduskontrollimisteks. Hoolduseks vajalike tööseisakute vähendamiseks on L30G ja L35G määrimisintervall muljetavaldava 100-tunnise pikkusega. Need väikerataslaadurid ei ole mitte ainult kergesti hooldatavad, vaid ka kauapüsiva jõudlusega ja lihtsalt hooldatavad tänu ketaspidurile. Varem ainult suure kiirusega mudelitele pakutud ketaspidur on praegu saadaval kogu G-seeria valikule standardvarustuses.

Tänu portaalsildadele suur kõrgus maapinnast ja toekas malmist tagumine vastukaal annavad meelerahu, kaitstes olulisi komponente kivide ja teiste takistuste poolt tekitatavate kahjustuste eest.

Rangelt testitud ja heakskiidetud Volvo tööseadmete valikuga on lihtne töötada maksimaalse võimsusega. Juht võib valida Volvo koppade, kahvlite, haaratsite ja materjalide teisaldamise varte seast, et oma masina potentsiaalset jõudlust ära kasutada ja suurendada L30G ja L35G mitmekülgsust ja efektiivsust.

Tähtsamad tehnilised andmed

Tähtsamad tehnilised andmed* Teave L30G kohta põhineb L30G-l, mis on kabiiniga, 365/80 R20 rehvidega ja 1 m3 üldotstarbelise kopaga. Ka teave L35G kohta põhineb L35G-l, mis on kabiiniga, 405/70 R20 rehvidega, Z-liigendiga, 1,2 m3 üldotstarbeliste koppade ja FEMIII kahvlitega.

Lõpp.

April 2016.

Lisainfot saab aadressilt www.volvoce.com/press

Või pöörduge järgmiste isikute poole.

Thorsten Poszwa
Pressiteenistuse direktor
Volvo Construction Equipment
Tel: rahvusv. + 32 490 65 96 68
E-post: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal 

Brian O'Sullivan
SE10
London
Tel: rahvusv. +44 77 333 50307
E-post: osullivan@se10.com