Volvo pakub Compact Assisti koos asfaldi tiheduse reaalajas arvutamisega

Volvo Construction Equipmenti oma tegevusalal juhtiva tiheduse reaalajas kaardistamise tehnoloogiaga võib loobuda arvamisest ja saavutada täpse jõudluse ja konkurentsitu tootlikkuse.

Volvo pakub Compact Assisti koos asfaldi tiheduse reaalajas arvutamisega

Volvo Construction Equipment võttis Compact Assisti – koos Volvo Co-Pilotiga – kasutusele valitud Volvo asfaldirullidel. See tehnoloogia on saadaval kahe paketina – Volvo Intelligent Compaction ja Intelligent Compaction koos Density Directiga. Lisaks ülesõitude kaardistamisele, temperatuuri kaardistamisele ja andmete säilitamisele sisaldavad süsteemid Volvo Intelligent Compaction ja Intelligent Compaction koos Density Directiga oma tegevusalal esmakordset reaalajas tiheduse kaardistamise tehnoloogiat. Mõlemas paketis on ka Volvo Co-Pilot, mis on lihtsalt kasutatav masinaekraan, mis esitab töö kohta selgeid ja üksikasjalikke andmeid, tagades täpse jõudluse.

„Tiheduse kaardistamist on nimetatud teerullimise „Pühaks Graaliks“. On öeldud, et seda tehnoloogiat esimesena pakkuv ettevõte viib teede-ehitustööstust radikaalselt edasi, ning just seda on Volvo nüüd teinud,“ ütles Volvo Construction Equipmenti teadusinsener dr Fares Beainy. „Tänu süsteemile Intelligent Compaction koos Density Directiga on masinajuhtidel nüüd reaalajas ligipääs mõõdule, mis lõppkokkuvõttes määrab nende töö õnnestumise – nimelt tihedusele.“

Seadke tihedus ja alustage tööd
Rakenduses Intelligent Compaction with Density Direct on kalibreerimisekraan, millel kasutaja määrab projektile sihttiheduse. Pärast täielikku kalibreerimist rakenduse spetsiifiliste andmetega saadakse Volvo patenteeritud tehnoloogiaga tiheduse arvutus, mille täpsus on 1,5% ulatuses südamikpuurimise proovist, pakkudes reaalajas tiheduse väärtusi 100% ulatuses pinnast. Nende reaalajas saadavate andmetega on masinajuhil võimalik asfaldi rullimise ajal vajalikke kohandusi teha. See mitte ainult ei vähenda ebapiisavast tihedusest tulenevat projektikulude kasvu, vaid vähendab ka südamikpuurimisega proovide võtmisele kuluvat aega, parandab kvaliteeti ja tagab palju suurema ühtluse kui tiheduse mõõtmine kiirgusega. Kalibreeringud ka salvestatakse Volvo Co-Pilotis, seega saavad masinajuhid määrata kalibreeringuid tööde teatavatele osadele ja siis kalibreeringuid kiiresti vahetada töö eri elementide nõuetele vastamiseks.

Masinajuhi-sõbralik liides
Volvo Co-Pilot esitab tiheduse kaardi, näidates rullitud asfaldi iga ruutjalga selle tihedust näitava värviga, ning kuvab ekraani nurgas reaalajas numbrilise tihedusnäidu. Nii Volvo Intelligent Compaction kui ka Intelligent Compaction koos Density Directiga pakuvad reaalajas temperatuuri ja ülesõitude kaardistamise andmeid. 10-tollist värviekraani kasutades esitab ülesõitude kaardistamise funktsioon iga asfaldirulli ülesõidu ja trumli ülekatte eraldi värviga, mis võimaldab masinajuhil selgesti näha tühimikke ja vältida ebaühtlast katet. Temperatuuri kaardistamine annab masinajuhile temperatuuride 'kaardi', millel on näidatud asfaldirulli läbitud teel viimati registreeritud pinnatemperatuurid.

Volvo pakub Compact Assisti koos asfaldi tiheduse reaalajas arvutamisega


Andmete säilitamine ja GPS
Ülesõitude, temperatuuride ja tiheduse kaardistamisest saadud andmeid säilitatakse Volvo Co-Piloti sisemisel 14 GB kõvakettal, millel on piisavalt ruumi ligikaudu 7 kuu andmete salvestamiseks ning mida võib varundada USB-mälupulgale ja vaadata VETA-vormingus. Lisavarustusse kuuluva diferentsiaal-GPS-i korral seotakse kogutud andmed asukoha andmetega kuni 20 mm (poole tolli) täpsusega. Lisaks Volvo Co-Pilotile kuuluvad mõlemasse Volvo paketti ette ja taha paigaldatud infrapuna-temperatuuriandurid.

Sõltumatult testitud ja tõestatud
Density Direct arendati välja ja testiti osana USA Föderaalse Maanteeameti partnerlusprogrammist Highways for LIFE Technology. Tehnoloogiat kasutati erinevates täissügavusega või katmisega asfalteerimisprojektides ja hiljem hindasid seda sõltumatud kasutajad objektidel kõikjal riigis. Tulemused vaatasid läbi Oklahoma Ülikooli teadurid, kes tõestasid, et Density Directi arvutused olid 180 testimiskohas alati 1,5% piires südamikpuurimise proovidega saadud tulemustest.

Volvo Intelligent Compaction ja Intelligent Compaction koos Density Directiga on saadaval uutel Volvo asfaldirullidel, kaasa arvatud Volvo DD105. Edaspidi saavad need kättesaadavaks ka järelturu Volvo asfaldirullidele, kuid ainult Volvo Construction Equipmenti müügiesinduste kaudu.

Aprill 2016
 
Lõpp.

Lisainfot saab aadressilt www.volvoce.com/press 

Või võtke ühendust:

Thorsten Poszwa 
Pressiteenistuse direktor 
Volvo Construction Equipment 
Tel: rahvusv. + 32 490 65 96 68 
E-post: thorsten.poszwa@volvo.com 
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
London
Tel: rahvusv. +44 77 333 50307
E-post: osullivan@se10.com