Volvo P4820D: linnadest maanteedeni

Uuel, kompaktsel P4820D ABG-l on funktsioonid, mida näeb pigem suurematel Volvo asfaldilaoturitel, et tulla toime nii linnatööde kui ka suurtes maanteede ehitusprojektides. Ja sellel kompaktsel masinal asfaldilaotamise laiusega 2–6,5 m on suur potentsiaal.

Volvo P4820D: linnadest maanteedeni

Volvo Construction Equipmenti uus P4820D ABG on väga mitmekülgne asfal-dilaotur, mis võib võtta käsile peaaegu iga töö, asfalteerides kõnniteid, parklaid, elamute sissesõiduteid, tänavaid ja linnadevahelisi maanteid, kruusateid, üleriigilisi teid ja isegi kiirteid. P4820D ABG on lihtsalt manööver-datav ja selles on kasutatud uusimat kõrgetasemelist asfal-dilaotamise tehno-loogiat, mistõttu see sobib suurepäraselt mitmesugusteks töödeks.

P4820D ABG kompaktsete mõõtmete tõttu saab samal masinal transportida ka muid seadmeid. Transpordikõrguse vähendamiseks saab katust ja väljalasketoru kergesti tõsta ja langetada, vältides selliselt kõrvalekaldumist sildadel või tunnelites tööobjektile sõites.

Kopa suur maht võimaldab katkematut varustamist materjaliga, hoides asfaldilaoturil ühtlast kiirust ja vähendades seiskumiste ja uuesti käivitamiste vajadust, et saavutada ühtlasem viimistlus. Hüdrauliline esipõll aitab kopa esiosa tühjendada, et vältida lekkeid ja käsitsi puhastamise vajadust.

Volvo P4820D ABG vastupidavat pika veermikuga konstruktsiooni – automaatse roomikute pingutussüsteemiga – on parema töökindluse huvides täiustatud. Uue disainiga poltidega kinnitatav kummist roomikutald kogu kasutuseaks määritud roomikuketiga on maapinnaga paremini kontaktis kui konkureerivate kaubamärkidega tooted

Lihtne juhtida
Kõrgetasemeline elektrooniline asfaldilaoturi haldussüsteem optimeerib asfaldilaoturit konkreetseteks kasutusaladeks ja parandab masina üldist juhitavust, võimaldades masinajuhil tööle keskenduda. P4820D ABG seadistuste haldamise funktsioon võimaldab masinajuhtidel konkreetsete projektide kohandatud seadistusi säilitada ja salvestada, saavutades töödel ühtlase kvaliteedi. Sarnaste asfaldilaotamisprojektide korral võib juht salvestatud parameetrid EPM 3-st välja otsida, mis hõlbustab masina algset seadistamist ja võimaldab kiiresti asfaldilaotamist alustada. Asfaldilaotamise ajal võib tööomaduste ja tootlikkuse optimeerimiseks seadistusi täpsustada.

Juhil on asfaldilaoturi ümbrusele, kopale, teokanalile ja tasanduslauale täielik, takistusteta nähtavus, kuna selgem vaade suurendab jõudlust ja asfaldilaotamise kvaliteeti. Mugav juhtimisala vähendab masinajuhil väsimust, et töötada kauem ja parema keskendumisvõimega, ning tasane platvorm vähendab komistamise ohtu. Libisemiskindel aluspind ja käsipuud lisavad stabiilsust masinas ringi liikumisel.

Sillutage teed efektiivsele kütusekasutusele
Volvo propageerib tehnoloogiat, mis vähendab kütusekulu ja suurendab masina efektiivsust. Volvo IV astme ja IIIA astme mootorid on võimsad ja efektiivsed, konstrueeritud kütusekulu vähendamiseks ja tootlikkuse tõstmiseks. Volvo uus nutikas elektrooniline süsteem on vaikimisi Eco-režiimis, mis kohandab mootori väljundvõimsust asfaldilaotamise ajal, pikendades mootori ja komponentide kasutusiga. Eco-režiim võib vähendada kütusekasutust kuni 30%, suurendades asfaldilaotamise tulemuslikkust ja efektiivsust, ning EPM 3 jälgib keskmist kütusekulu, näitab kütusekulu päevas ja ülejäänud kütusega jäänud tööaega.

Kõik Volvo asfaldilaoturid on konstrueeritud töötama märkimisväärselt väikese müratasemega. Mootori väljundvõimsuse vastavusse viimisega tegelike vajadustega vähendab ECO-režiim müratasemeid veelgi. See funktsioon on eriti kasulik linnakeskkondades või elurajoonides, kus on kehtestatud mürapiirangud. Hüdraulilise ajamiga, elektrooniliselt juhitav jahutusventilaator reguleerib oma kiirust vastavalt vajadusele, vähendades kütusekulu ja vähendades veelgi mürataset.

Asfaldilaoturi hüdrosüsteem töötab kooskõlas Volvo mootoriga, et saavutada suur jõudlus, väike kütusekulu ning väike heitmete ja müratase. Mootori kiiruse arukas juhtimine muudab masina mitte ainult väga efektiivseks, vaid jätab sellele ka suure võimsusevaru ka raskeimate töödega kergesti toimetulemiseks. Hüdrosüsteem saavutab sama võimsa jõudluse, kasutades vähem kütust.

Kuus standardset LED-töötuld aitavad töötada vähese valgustuse tingimustes. Kaks tuld valgustavad ettepoole, kaks valgustavad masina taga olevat ala ja kaks täiendavat küljetuld on paigaldatud nähtavuse ja jõudluse suurendamiseks. Tulede seadistust saab soovi korral suurendada kuni 10 LED-tule või balloonlampide kasutamisega.

Tööstusharu juhtivad tasanduslauad
Volvo tasanduslauad on konstrueeritud kõrgeima kvaliteediga, ühtlase ja sileda asfaldilaotamise saavutamiseks. Need oma tegevusalal juhtivad mitmekülgsed ja efektiivsed kuni 6,5 m laiused tasanduslauad tulevad toime mitmesuguste materjalidega. Ja tänu maksimaalse eeltihenduse saavutamisele tuleb teha oluliselt vähem rullimistööd.

Kaks tasanduslauale paigaldatud juhtplokki võimaldavad juhile lihtsa ligipääsu tasanduslauale ja reguleerimisseadistustele. Tasanduslaua juhtploki (SCU) abil saab juht lihtsalt juhtida tasanduslaua funktsioone ja materjali voolu. Äsja konstrueeritud SCU on paindlik ja seda võib pöörata igas suunas ning üles-alla liigutada, et juhil oleks seda lihtsam kasutada.

Selleks et asfaldilaotamise meeskond saaks mitmesuguseid tööobjektil kehtestatud nõudeid täita, võib tänu Volvo kiirliitmike süsteemile vaid minutitega pikendusi lisada (või eemaldada), kasutamata eritööriistu. Volvo tasanduslaudadel on igale hüdraulilisele pikendusele neli juhttoru. Jäigad torud toimivad koos, et vältida tasanduslaua pikenduste väändumist tugevate jõudude survel. Selliselt saadakse ühtlaselt tihe ja sile pind.

Tasanduslaua vajutuspulki võib elektriliselt kuumutada parema jõudluse ja siledama viimistluse saavutamiseks. Täiesti kõvenenud vajutuspulk pikendab oluliselt komponendi kasutusiga. Vajutuspulki on lihtne vahetada, millega kasutatakse paremini tööaega ja tagatakse eeltihendamise efektiivsus.

Uusima tehnoloogiaga teenindus
Masinate efektiivsuse säilitamiseks ja kasutusea pikendamiseks pakub Volvo mitmeid komponentide kasutusiga pikendavaid funktsioone regulaarse, kiire ja lihtsa hoolduse tagamiseks. EPM 3 võib kuvada automaatse haldussüsteemi, mis teavitab masinajuhti hooldusvajadustest või plaanilisest hooldusest. See teatab juhile rutiinse hoolduse ja igapäevaste kontrollimiste vajadustest, pikemate vaheaegadega hooldusnõuetest ja hooldusaegadega hilinemisest. Süsteem salvestab teavet ja säilitab teeninduste ajalugu. Peale selle toetab masina infosüsteem MATRIS töö optimeerimist, jälgides tegevuse parameetreid ja leides võimalusi täiustamiseks – mille tulemusena paraneb ökonoomsus ja väheneb kulumine. Volvo müügiesindused võivad pakkuda selle tööriista kaudu masina töö ekspertanalüüsi.

Parem ligipääs platvormilt hoolduseks hõlbustab hooldust ning vähendab tööseisakuid ja tegevuskulusid. Kogu igapäevase rutiinse hoolduse ja tankimise võib teha platvormilt kiiresti, säästes juhil aega ja vaeva.
 
Tähtsamad tehnilised andmed:

Tähtsamad tehnilised andmed

Aprill 2016
 
Lõpp.

Lisainfot saate aadressilt  www.volvoce.com/press

Või võtke ühendust:

Thorsten Poszwa 
Välissuhete koordinaator  
Volvo Construction Equipment 
Tel: rahvusv. + 32 490 65 96 68 
E-post: thorsten.poszwa@volvo.com 
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
London
Tel: rahvusv. +44 77 333 50307
E-post: osullivan@se10.com