Volvo L260H: kasum igas kopatäies

Ettevõtte Volvo Construction Equipment uus rataslaadur L260H pakub optimaalset jõudlust, sh kuni 10% väiksemat kütusekulu ja kuni 15% suuremat tootlikkust.

Volvo Construction Equipment tutvustas 2011. aastal esimesena 35 tonni kaaluvat rataslaadurit L250G ja esitleb nüüd H-seeria uusimat mudelit L260H. See 35 tonni kaaluv töömasin on ehitatud vastavalt turusektori uutele keerulistele nõudmistele ning sisaldab uusimat tehnoloogiat.

Üles, üles, üles!

Eelkäijatega võrreldes räägivad numbrid enda eest. Mudelil L260H on kuni 15% suurem tootlikkus tänu nutikalt ümberprojekteeritud teljevahele (suurendatud 50 mm) ning esiraami ja tõsteõla optimeeritud kaalujaotusele. Need kaks omadust võimaldavad suurema kopa kasutamist.

Produktiivsust silmas pidades on mudelil L260H võimas D13 mootor, mis tagab 6% rohkem võimsust ja 5% suurema jõumomendi mudeliga L250G võrreldes. Järgmise põlvkonna koormustundlik hüdraulika on projekteeritud lisaseadmete tundlikkust ning noole tõste- ja langetuskiirust arvesse võttes. Kiirema töö nimel teeb mudeli HTL310 käigukast võimsa mootori ja telgedega suurepäraselt koostööd ning uus muundur võimaldab parema jõudluse nimel suuremat jõumomenti. Parema kiirenduse saavutamiseks on ülekannete vahelisi samme vähendatud.

Mitmete täiustatud omaduste abil on kütusekulu kuni 10% väiksem. Järgmise põlvkonna hüdraulika säästab hüdraulikapumba võimsust muude funktsioonide jaoks, vähendades õlikogust langetamise ja tühjendamise ajal; uus kuiv seisupidur vähendab hõõrdejõust tingitud kadusid, mida põhjustab sisemine mitmekettaline märgsidur. Lisaks integreerib uuendatud OptiShift-tehnoloogia RBB-funktsiooni (Volvo patenteeritud) ja uue lukustusega hüdrosiduri, luues otseveo mootori ja ülekande vahel ning vähendades kütusekulu märkimisväärselt.

Kütust aitab säästa ka täisautomaatne Powershift-käigukast (FAPS), mis lülitab käike, et valida mootori pöörlemissagedusele ja sõidukiirusele parim käiguvahemik. Mudelil L260H on ka Volvole ainulaadne ökopedaal, mis gaasipedaali liigse vajutamise järel rakendab mehhaanilise tagasilükkejõu, vähendades kütusekulu.

Kasum igas kopatäies

Mudelil L260H on masina jaoks spetsiaalselt projekteeritud neli uut koppa: Volvo kruusakopp, Volvo liivakopp ja kaks Volvo ümberlaadimiskoppa. Need tööks optimeeritud kopad võimaldavad rataslaaduril töötada maksimaalse jõudlusega, aidates klientidel aega, raha ja energiat säästa.

Volvo kruusakopal on nüüd pikem põhi ja see suudab mahutada 11,5% rohkem materjali kui varem, tagades suurema tootlikkuse. Tunneli kaevamiseks pakub Volvo ka külgtühjendusega kruusakoppasid.

Liiva ja täitematerjali käsitsemiseks optimeeritud 6,6 m³ Volvo liivakopp on ideaalne valik pehme materjali teisaldamiseks. Pikk kopapõhi suurendab läbistusjõudu parema tõmbejõu saavutamiseks ja tasapinnaline disain aitab säilitada puhta ja ühetasase tööala.

Uue disainiga Volvo 7,3 m³ ümberlaadimiskoppa on lihtsam täita ja kumerad küljed vähendavad mahapudenemisohtu, tagades 5% suurema tootlikkuse. Mudeli L260H laadimis- ja kandeülesannete optimeerimiseks lülitub rappumise vähendamiseks automaatselt sisse noole vedrustussüsteem. Lisaks pakub Volvo ka eri teisalduspakette.

Rakendusega Load Assist (dünaamiline veose kaalusüsteem) saavad kliendid hõlpsalt hallata oma tellimusi ja jälgida tootlikkust. 10-tollise Volvo Co-Pilot puuteekraaniga kasutatav Load Assist jälgib teisaldatud materjali kogust ja aitab tagada iga kopatäie kasumi.

Suurem mugavus ja parem jõudlus

Raske töö jaoks mõeldud L260H pakub efektiivset töökeskkonda. Mudelile L260H saab mugavuse ja tootlikkuse parendamiseks valida ühe või mitme hoova ja kolme hüdraulikarežiimi seast (vastavalt eelistatud tundlikkusele) sobiva. Lisaks võimaldab uus kopa loodimissüsteem juhi väsimuse vähendamiseks täite- ja tühjendusasendist automaatselt naasta ühetasasesse asendisse. Mugavuse suurendamiseks võimaldab Comfort Drive Control (CDC) juhtida masinat väikse hoovaga. Väsimuse vähendamiseks võite valida ka uue ja reguleeritava ISRI kvaliteetistme.

Vaatevälja parendavad uued tahavaatepeeglid ja lisavarustusse kuuluv tahavaatekaamera, mis töötab koos radarisüsteemiga, et hoiatada juhti lähedal asuvatest objektidest visuaalse teate ja helisignaaliga.

Tööks valmis

Raske töö jaoks loodud L260H on vastupidav ja hõlpsasti hooldatav. Volvo Z-liigend pakub suurt läbistusjõudu ja võimaldab kopatäisi tõsta maksimaalsele kõrgusele. Kauakestvaks jõudluseks on tõsteõla igal poldil topelttihend. Tugev raam sobib suurepäraselt Volvo jõuülekandega ja sel on hüdrauliliselt juhitav jahutusventilaator, mis aitab reguleerida osade temperatuuri; jahutussüsteemi isepuhastumiseks muudab ventilaator automaatselt pöörlemissuunda. Komponentide kulumise vähendamiseks võib seadistada mootori automaatse väljalülitusviivituse. Kui turboülelaadur on sobiva temperatuurini jahutatud, siis lülitab vastav funktsioon masina välja.

L260H pakub töövõimeaja suurendamiseks hõlpsaid hooldusvõimalusi. Kabiini saab kallutada 30º või 70º nurga alla, mis võimaldab piiramatut juurdepääsu olulistele osadele. Mootorile juurdepääs käib laialt avaneva elektroonilise mootorikatte kaudu. Juurdepääsu lihtsustamiseks ja komponentide eluea pikendamiseks asuvad noole vedrustussüsteemi akumulaatorid esiraami välisosas ja seisupidur on väline. Hooldustehnikute ja juhtide paremaks orienteerumiseks on käsipuud ja astmed värvitud oranžiks.

Volvo pakub efektiivsuse suurendamiseks erinevaid teenused. Volvo originaalosad, ennetav seire, juhile suunatud koolitused ja Volvo simulatsioon on vaid mõned lahendustest, mis aitavad mudeli L260H omanike jaoks suurendada investeeringutasuvust.

Tähtsamad tehnilised andmed:

L260H

T3

T4f

Staatiline kaadekoormus täispöördel

kg

23 770

23 770

Kopa maht

m3

5.3-10.2

5.3-10.2

Töökaal

kg

34 000 - 39 000

34 000 - 39 000

Läbistusjõud

kN

328

328

Mootor

Volvo D13E

Volvo D13J

Max võimsus pöörlemissagedusel

p/min

1 500

1 500

. . . SAE J1995 bruto

kW

310

310

. . . ISO 9249, SAE J1349 neto

kW

309

309

Max jõumoment pöörlemissagedusel

p/min

1 100

1 100

. . . SAE J1995 bruto

Nm

2 343

2 343

. . . ISO 9249, SAE J1349 neto

Nm

2 328

2 328

Rehvid

29.5 R25, 875/65R29

Masina konfiguratsiooni põhjal: 6,7 ruutmeetrit / 8,8 ruutjardi STE BOE P kopaga