AS Swecon Eesti

Volvo CE tutvustab „Megaprojektide loendi“ teist episoodi: Kiruna linna üleviimine

„Megaprojektide loendi“ hiljutises episoodis viidi vaatajad Rootsi kõige põhjapoolsemasse linna, Kirunasse – mida viiakse teise kohta. Kiruna paigutatakse ümber 3 km ida poole, et see ei variseks laienevasse kaevandusse, mille ümber see on suureks kasvanud.

„Linna üleviimine“ räägib loo Kiruna ajaloolisest ümberkolimisest ja sellega seotud väljakutsetest. Rootsi põhjapoolseim linn sai alguse rohkem kui 100 aastat tagasi maapõues olevate rikkalike rauamaagivarude tõttu. Praegu on kaevandamine linna peamine tuluallikas. Rauamaagikaevandus on tegelikult nii tähtis, et Kiruna teisaldab kogu kesklinna, et kaevandamistegevus saaks jätkuda ja laieneda.

Järgmise 20 aasta jooksul peavad üle kolima ligikaudu 6000 inimest. Üleviimise käigus, mille kogumaksumus on 1,3 miljardit eurot, lammutatakse ligikaudu 3000 elamut ja ehitatakse uuesti üles või teisaldatakse.

Volvo „Megaprojektide loend“ – Kiruna

Kuigi Kiruna seisab silmitsi suure väljakutsega, on see üleviimine ka võimalus – luua kogukonnale uus, kaasaegne ja kestlik linn.

„Selles filmis me jälgime selle ümberpaigutamisprojekti kulgu ja Volvo masinate tööd uues linnakeskuses, valmistades seda ette uute korterite ja kaupluste valmimiseks. Selles episoodis näidatakse Volvo CE ja nende megaprojektide sisuks olevat visiooni: ehitada maailma, milles sooviksime elada,” ütleb Tiffany Cheng Volvo CE-st.

Kiruna episood järgneb „Megaprojektide loendi“ esimesele osale, milles tutvustati Florida maantee Interstate-4 tähtsaid rekonstrueerimistöid. Volvo CE megaprojektid on ka äsja trükiajakirjana, veebis ja sotsiaalmeedias uuesti ilmumist alustanud ajakirja „Spirit“ põhiartiklid.

See „Megaprojektide loendi“ teine osa on nüüd avaldatud aadressil www.volvoce.com/spirit. „Megaprojektide loendi“ filmi vaatamiseks klõpsake siia.