Volvo CE käive langes III kvartalis 2%

Volvo Construction Equipmenti kasumiprotsent suurenes III kvartalis hoolimata mahtude samaks jäämisest.

Euroopa turu paranemine ja tellimuste 17% kasv ei tasakaalustanud siiski teiste turgude nõrkust, mis põhjustas III kvartalis Volvo Construction Equipmenti (Volvo CE) käibe 2% vähenemist, korrigeerituna valuutakursside muutustega.

Puhaskäive vähenes III kvartalis 3%, 11 539 miljoni Rootsi kroonini (11 884). Valuutakursside muutuste suhtes korrigeerituna vähenes puhaskäive 2%. Korrigeeritud tegevustulu kasvas 601 miljoni Rootsi kroonini (576), mis vastas tegevuskasumi protsendile 5,2% (4,8).

III kvartalis saadud tellimuste puhasväärtus kasvas 17% võrreldes 2015. aasta sama kvartaliga, kuigi madalalt tasemelt. Tellimuste arv kasvas kõikides piirkondades. Euroopas tasakaalustas tellimuste kasv Prantsusmaal ja Saksamaal, tellimuste vähenemise Norras ja Venemaal. Kasv Põhja-Ameerikas tulenes osaliselt Tier IV final normidele vastavate mootoritega väikemasinate turule toomisest. Lõuna-Ameerikas oli tellimuste kasv peamiselt seotud SDLG kaubamärgiga Brasiilias. Aasias (sealhulgas Hiinas) kasvas tellimuste maht 24%. See tulenes Volvo kaubamärgiga tellimuste, põhiliselt ekskavaatorite, kasvust Hiinas ja tugeva kasvu jätkumisest Indias ning SDLG kaubamärgiga toodete kasvust Hiinas ja Kagu-Aasias. III kvartali tarned jäid eelmise aastaga samale tasemele. Tarnete kasvu Euroopas ning SDLG kaubamärgiga toodete kasvu eksporditurgudel ja stabiliseeruval Hiina ekskavaatoriturul tasakaalustas Volvo kaubamärgiga masinate müügi vähenemine Lähis-Idas ja Põhja- ja Lõuna-Ameerikas.

„Hoolimata vähesest nõudlusest tegevuskasumi protsent III kvartalis veidi paranes, 5,2%-ni. Positiivne oli ka tellimuste väike kasv kõikides piirkondades, kuigi BRIC-riikide (Brasiilia, Venemaa, India Hiina) turgudel madalatelt tasemetelt,” märkis Volvo Construction Equipmenti president Martin Weissburg. „Nõudluse kohest kasvu ei ole oodata ja me jätkame ettevõttesisest tööd, et keskenduda Volvo CE kindlatele tugipunktidele.“

Volvo CE esitles kvartali jooksul mitmeid uuendusi, nagu hübriidrataslaadur, mis võib potentsiaalselt parandada kütusekasutuse efektiivsust kuni 50% ning ka autonoomse rataslaaduri ja kalluri prototüüpe.

Tab Q3 2016
Lõpp.

Oktoober 2015

Lisainfot saab aadressilt www.volvoce.com/press
Või pöörduge järgmiste isikute poole.

Tiffany Cheng
Pressiteenistuse direktor
Volvo Construction Equipment

Tel: rahvusv. +32 499 56 68 47
E-post: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London

Tel: rahvusv. +44 77 333 50307
E-post: brian.osullivan@se10.com

Volvo kontserni tutvustav levistandardile vastav video on avaldatud aadressil http://www.thenewsmarket.com/volvogroup. Esitatud videomaterjali on võimalik tellida MPEG2-failidena või Beta SP lindil. Registreerimine ja videomaterjal on meediaettevõtetele tasuta.