AS Swecon Eesti

Volvo uue E-seeria ratasekskavaatoriga jõuate rohkem

Ettevõtte Volvo Construction Equipment ratasekskavaator EW220E on loodud end juba tõestanud disaini põhjal ning see kombineerib parima jõudluse tagamiseks mugavuse, tugevuse ja täpse liikumise.

volvo wheeled excavator ew180e

EW220E liitub ettevõtte Volvo Construction Equipment ratasekskavaatorite mudeliseeriaga ja sel on oma väikevenna EW180E kõik tuntud omadused ja palju muudki. Tänu uuele ja tugevale suure kandevõimega kaheosalisele noolele saate muretult lahendada keerulisi tööülesandeid. Lisaks ulatub see võimas masin üle 10 m kaugusel asuvate objektideni.

Muljetavaldavad rattad

Paindliku konfiguratsiooni ja lisaseadmete tõttu suudab EW220E sooritada mitmesuguseid ülesandeid. Tehasest väljuvad masinad on kahte tüüpi: teel või maastikul (raskem ballast) kasutamiseks. Kliendid saavad mitmesuguste kvaliteetrehvide (pinnasest sõltuvalt saadavalt üksik- või paarisrehvidena) hulgast valida sobiva. End juba tõestanud veomootor tagab kallakute või ebatasase pinnase läbimiseks vajaliku veojõu ning lisavarustusse kuuluv noole vedrustussüsteem (BSS) rakendub automaatselt kiirusel üle 5 km/h, et vähendada rappumist ja materjali mahapudenemist.

E-seeria ratasekskavaatorit saab Volvo lisaseadmete abil täielikult kohandada, vähendades tööaega ja kütusekulu. Uued kaevekopad on suurepäraseks abiliseks maastiku kujundamisel, nõlvade rajamisel ja kraavi kaevamisel ning Steelwrist® kaldrotaator tagab täieliku kontrolli. Masina tõhusaks kasutamiseks pakuvad lisavarustusse kuuluvad lisaliinid optimaalset voolukiirust ja rõhku, kui kasutate ühe- või kahesuunalist õlivoolu vajavaid lisaseadmeid.

Juht saab lisaseadmeid kohapeal muretult ja kiiresti vahetada ning neid tööpiirkondade vahel transportida. Valikuline haagisekonks tõmbab kuni kolm tonni (või vabakäigupidurite korral kaheksa tonni) kaaluvaid haagiseid, mida saab paigaldada tugijalgade või saha külge. Masinajuhid võivad ka kõik oma tööriistad kaasa võtta spetsiaalse sahtli tüüpi tööriistakastiga, mille saab alusvankri alt välja tõmmata. Seda kuni 130 kg kandevõimega tööriistakasti tutvustas esimesena Volvo. Kasti vaheseinad, mille võib seada viide eri asendisse, aitavad masinajuhil asju korrastada ning mehaaniline sulgur takistab sahtli väljalibisemist sõidu või töö ajal.

Mugavus ja juhitavus

Volvo ROPS-kabiin on turu liider oma suurepärase vaatevälja ja ergonoomilisuse poolest. Kuna end hästi tundev juht on produktiivsem, siis on selles spetsiaalse disainiga kabiinis ohtralt jala- ja hoiuruumi.

Mugavuse suurendamiseks võimaldab mugava sõidu juhtseadis (CDC) kuni kiiruseni 20 km/h masinat vaid juhtkangil oleva rulliku abil roolida – see on Volvo ratasekskavaatorite mudeliseeria uus funktsioon. EW220E roolisamba saab mugavuse nimel eemaldada; sellisel juhul võite kogu masinat (sh kaldrotaator, sahk ja tugijalad) juhtida vaid juhtkangidega.

Lisaks standardvarustusse kuuluvatele taha- ja külgvaatekaameratele saab mudelile EW220E paigaldada ka Volvo nutikaamerad – raami küljes olevad kolm kaamerat, mis rasketes olukordades liikumiseks näitavad tööpiirkonnast reaalajas ülavaadet. Seda on võimalik integreerida masina või eraldiseisva ekraaniga.

Masinasse lihtsaks ja ohutuks sisenemiseks ja väljumiseks on käsipuud ja astmed heledat värvi ning pimedas orienteerumiseks võib lisavarustusena paigaldada kaugjuhitava "tervitustule".

volvo ratasekskavaator ew180e

Valmistatud teisaldama

Mudelil EW220E on võimas Tier 4 Final Volvo mootor, mis tagab madalate pöörete juures suure jõumomendi. Tootlikkuse säilitamiseks ja kütuse säästmiseks lülitub ökorežiim sisse automaatselt. Lisaks aitavad masina kulumist vähendada tühikäigule automaatne lülitumine ja mootori automaatne seiskumine eelseadistatud aja möödudes.

Ratasekskavaatorit on projekteeritud ja kontrollitud vastavalt efektiivsuse ja töökindluse kõrgeimatele standarditele. Vastupidavalt valmistatud veermik tagab ebatasasel pinnasel sõites kõrge kliirensi ja robustsed teljed (varustatud esitelje automaatse või manuaalse ostsillatsiooniga) on rasketes tingimustes piisavalt tugevad.

Sujuvama ja tõhusama töö nimel saab mudelile EW220E paigaldada automaatse kaevepiduri, mida tutvustas esmalt Volvo juba üle 10 aasta eest. See nutikas lisafunktsioon rakendab masina peatudes automaatselt sõidupiduri ja lukustab ostsillatsiooni.

Mudeli EW220E pideva töö tagamiseks on see projekteeritud hooldamislihtsust arvesse võttes. Kogu E-seeria ratasekskavaatoritel asuvad määrdeniplid ühes kohas ja filtrid on laiade mootorikatete taga, millele pääseb juurde maapinnalt. Kuna näiteks radiaatoritele ja sõeladele juurdepääs on lihtne, siis on ka hooldus muretu ning juhid on tööajal alati graafikus.

Plaaniväliste seisakute vältimiseks pakub Volvo mitmesuguseid järelturu teenuseid. Volvo originaalosad, masina seire ja hoolduskavad aitavad tagada Volvo ratasekskavaatori maksimaalse investeeringutasuvuse.

 


Mudeli EW220E T4f peamised tehnilised andmed

Mootor

Volvo D6J

Töökaal

kg

22180

naela

48898,4716

Koguvõimsus

kW

129

hj (tollimõõdustik)

172,99158

... mootori pöörete arvuga

p/min

1800

Kopa maht

m3

1

yd3

1,307951

Max tõstevõime

kg

8500 ees / 4800 küljel

naela

-

... tööulatusel / kõrgusel

m

6 / 1,5

jalga

20 / 5

Max kaevamisulatus

mm

10150

jalga, tolli

33'4"

Max kaevamissügavus

mm

6310

jalga, tolli

20'8"

Läbistusjõud (ISO) (tavaline)

kN

132

lbf

29674,7748

Läbistusjõud (ISO) (võimendus)

kN

117

lbf

26302,6413

Max kiirus

km/h

30

mi/h

18,641136