AS Swecon Eesti

EWR170E: kompaktse pöörderaadiusega ratasekskavaator

Vastusena suurenevale nõudlusele kompaktse pöörderaadiusega ratasekskavaatorite järele tõigi Volvo Construction Equipment turule uue mudeli EWR170E, millel on palju nutikaid funktsioone ja väike kütusekulu.

volvo wheeled excavator ew170e

Efektiivne keskkond

Mudelil EWR170E on ohtralt jalaruumi ning tänu suurtele akendele ja taha- ja külgvaatekaameratele hea vaateulatusega Volvo kabiin. Masina tagaosas asuv mootor ja parempoolses esinurgas olev vaba ala tagavad hea vaate paremale. Ratasekskavaatorile saab paigaldada ka Volvo nutikaamerad – raami küljes olevad kolm kaamerat, mis rasketes olukordades liikumiseks näitavad tööpiirkonnast reaalajas ülavaadet. Seda on võimalik integreerida masina või eraldiseisva ekraaniga.

Veelgi mugavamaks tööks saab juht valida sobiva eri juhtkangide hulgast ja kohandada juhtseadiseid, et luua otsetee klaasipuhastitele, kaameratele või vaigistusfunktsioonile. Lisaks võimaldab mugava sõidu juhtseadis (CDC) kuni kiiruseni 20 km/h masinat vaid juhtkangil oleva rulliku abil roolida – see on Volvo ratasekskavaatorite mudeliseeria uus funktsioon.

Masinasse lihtsaks sisenemiseks ja väljumiseks on käsipuud ja astmed heledat värvi ning pimedas orienteerumiseks võib lisavarustusena paigaldada kaugjuhitava "tervitustule". Uues LED-tulede paketis on nüüd täiendav seitsmes töötuli, mis paigaldatakse külgkaamera juurde.

Produktiivsuse nimel

Sujuvama ja tõhusama töö nimel saab mudelile EWR170E paigaldada automaatse kaevepiduri, mida tutvustas esmalt Volvo juba üle 10 aasta eest. See nutikas lisafunktsioon rakendab masina peatudes automaatselt sõidupiduri ja lukustab ostsillatsiooni. Tööaja ja kütusekulu vähendamiseks säilitab lisavarustusse kuuluv noole ujuvfunktsioon võimsust teiste hüdraulikasüsteemide jaoks (säästes pumba võimsust ja vähendades õlikogust noole langetamisel).

Kütust aitab veelgi säästa tuntud Tier 4 Final Volvo mootor, mis pakub mootori madala pöörlemissageduse juures suurt jõumomenti. Lisaks on sel tühikäigule automaatne lülitumine juhtseadiste mitteaktiivsuse korral ja mootori automaatne seiskumine eelseadistatud aja möödudes. Kütusekulu väheneb veelgi ökorežiimis, mis lülitub kütusekulu optimeerimiseks ja produktiivsuse säilitamiseks automaatselt sisse. Passiivne taasteprotsess puhastab DPF-filtreid automaatselt ilma jõudlust mõjutamata.

Raskel maapinnal kiiresti sõites aitab mudeli EWR170E lisavarustusse kuuluv noole vedrustussüsteem (BSS) noole stabiilsust parandada. Hüdrauliline ja gaasiamortisaatoritega BSS rakendub automaatselt kiirusel 5 km/h, et summutada koppa raputavaid lööke.

Loomult mitmekülgne

Mudeli EWR170E saab konfigureerida standardsete 2,5 m laiade telgedega või stabiilsuse täiustamiseks 2,75 m telgede ja sahaga. Sel sõiduteedel kasutuseks heakskiidetud mitmekülgsel ratasekskavaatoril on lisavarustusse kuuluv teekõlbulik haagisekonks kuni kaheksa tonni kaaluva haagise vedamiseks (vabajooksupiduritega). Masinajuhid võivad ka kõik oma tööriistad (kuni 130 kg) kaasa võtta spetsiaalse sahtli tüüpi tööriistakastiga, mille saab alusvankri alt välja tõmmata.

Mudeli EWR170E täiustamiseks pakub Volvo masinaga suurepäraselt sobivaid mitmesuguseid lisaseadmeid. Lisaseadmete lihtsaks ja kiireks vahetamiseks säilitab lisaseadmete haldussüsteem kuni 20 eri tüüpi lisaseadme sätted.

Tootlikkuse suurendamiseks võivad kliendid tellida Steelwrist® kaldrotaatori. Tehases paigaldatav süsteem pakub vaid ühel masinaekraanil oleva teabega masina ja kaldrotaatori üle täielikku kontrolli.

Kasulik tööaeg

Teisaldamiseks loodud mudelil EWR170E on töökindluse suurendamiseks ja kahjustustega seotud ohtude vähendamiseks noolel ja õlal optimaalselt paigaldatud hüdraulikavoolikud. Lisaks aitavad masinat puhtana hoida telgedele paigaldatud suured porikatted.

Mudeli EW170E pideva töö tagamiseks on see projekteeritud hooldamislihtsust arvesse võttes. Kogu E-seeria ratasekskavaatoritel asuvad määrdeniplid ühes kohas ja filtrid on laiade mootorikatete taga, millele pääseb juurde maapinnalt. Kuna näiteks radiaatoritele ja sõeladele juurdepääs on lihtne, siis on ka hooldus muretu ning juhid on tööajal alati graafikus.

Tasuvuse suurendamiseks ja tootlikkuse säilitamiseks pakub Volvo laialt saadaolevaid, testitud ja heakskiidetud Volvo originaalvaruosi, millel on Volvo garantii. Paindlike ja kavandatud hooldus- ja remondivõimaluste ning mitmesuguste teenuste abil aitab Volvo mudelit EWR170E alati töös hoida.

 

 Mudeli EWR170E T4f peamised tehnilised andmed

Mootor

D4J

Töökaal

kg

17950-19200

naela

39573 - 42329

Koguvõimsus

kW

115

hj (tollimõõdustik)

154,2173

... mootori pöörete arvuga

p/min

2000

Kopa maht

m3

0,7

kuupjardi

0,9155657

Max tõstevõime

kg

5500

naela

12125,41

... tööulatusel/kõrgusel

m

6,00/1,5

jalga

20 / 5

Max kaevamisulatus

mm

9360

jalga, tolli

30'9"

Max kaevamissügavus

mm

5750

jalga, tolli

18'10"

Läbistusjõud (ISO) (võimendus)

kN

126

lbf

28325,9214

Max kiirus

km/h

35

mi/h

21,747992

Tagaosa pöörderaadius

m

1790

jalga, tolli

5872'8"