Volvo L25 Electric alistab talve keskkonnasõbraliku linnapuhastusega

Volvo Construction Equipmenti (Volvo CE) esimene elektriline väikerataslaadur – Volvo L25 Electric – on tõestanud, et suudab toime tulla igasugustes ilmastikuoludes, aidates Saksamaal, Kölnis pika külma talve jooksul jäätunud tänavaid puhastada ja lund eemaldada.

Heitmevabal L25 Electric'ul on oluline roll Kölni talvistel teehooldustööde osutamisel

Saksamaa suuruselt neljanda linna Kölni korrashoiu eest vastutab AWB Abfallwirtschaftsbetriebe Köln GmbH. Selle eluliselt tähtsad tänavapuhastus- ja jäätmeveotööd tagavad mitte ainult selle katedraalilinna puhtuse ja ohutuse, vaid ka seda ümbritseva Reini jõe piirkonna ja selle maanteevõrgu avatuna ja ohutuna hoidmise kogu piirkonna sõitjatele. Ligikaudu 700 töötajat on valmis vabastama lumest ja jääst ligikaudu 2000 km peateid, 600 km haruteid ja 500 km elurajoonide tänavaid.

Null kraadi, null heitmeid

Nii mahukateks töödeks aasta kõige raskematel kuudel vajas AWB partnerit, kellel oleks selle töödes eluliselt tähtis roll – kes võiks töötada igasugustes tingimustes mitte ainult suure võimsuse ja jõudlusega, vaid ka vähese keskkonnamõjuga, ilma heitmeteta. Seepärast valis AWB endale abiks Volvo partneri ja müügiesinduse Swecon Baumaschinenen GmbH kaudu L25 Electric'u talviste teenuste käigushoidmiseks uues südalinna depoos. Lisaks töökindlusele, efektiivsusele ja kasulikule investeeringule valiti elektriline rataslaadur selleks tööks sellepärast, et see töötab väljalaskegaasideta ja vähese müra- ja vibratsioonitasemega ning on seetõttu ideaalne lahendus depoos töötamiseks, vajamata ventilatsioonisüsteemi.

L25 Electric töötab AWB depoos, teisaldades linna tänavatele veetavat peenkruusa

Kestlikkus on olnud AWB-le juba mõnda aega üks põhieesmärke ja ettevõte on tuntud keskkonnateadlike algatuste eestvedajana oma tegevusalal. Peale selle loeb ettevõte end Kölni linna partneriks ja soovib pidevalt parandada selle elanike elukvaliteeti. Seetõttu kasutatakse alati hoolikalt ainult vähese heitmetasemega sõidukeid ja masinaid.

„See rataslaadur on tähtis teetähis meie teel AWB Kölnis elektrisõidukite kasutuselevõtmise suurendamiseks ja vastab kindlasti meie ootustele,“ ütles AWB Kölni mobiilsuse ja kestlikkuse osakonna juhataja dr Bert Schröer. „Tuleme elektritoitega hästi toime – ka külma ilmaga. Võimekus, teisaldamine ja kühvli suurus – kõik sobib. Seni ei ole ükski aspekt pannud meid oma otsuses kahtlema. See oli kindlasti õige valik.“

Masina heitmevaba töö ja vähene müra- ja vibratsioonitase on depoos töötamiseks ideaalsed

Masinal on eduks piisavalt südikust

See esimene Saksamaa tööobjektidele tarnitud Volvo L25 Electric on juba näidanud oma edukust alates töö alustamisest detsembris. Ja sellel masinapargi uuel masinal on tähtis roll. Selle põhitööks 1700 m2 suuruses depoos on täita tigukonveierit, mis viib materjali punkritesse, millest täidetakse omakorda AWB peenkruusa laotureid. „Kui rataslaadur ei veaks peenkruusa punkritesse, ei oleks Kölni tänavatel peenkruusa,“ märgib Schröer. „Seega on maksimaalne töökindlus ja valmisolek tööks tingimata vajalikud.“

Kuna rataslaadur töötab kogu talveteenuste perioodi jooksul pidevalt kolmes vahetuses, sõlmiti teenuseleping neljaks aastaks. See sisaldab ka masina ning selle komponentide hooldust. AWB depoosse ehitati kiirlaadimise taristu, et L25 Electric saaks iseseisvalt töötada. Swecon peab oma töötajate koolitust väga oluliseks, eriti nende abistamisel üleminekuks elektrilistele ehitusmasinatele, et nad saaksid klientidele võimalikult head teenust osutada. 

Suvekuudel on L25 Electric samuti vajalik, seda kasutatakse 'üldlaadurina' abiks AWB veotöödel selle 36 000 m2 suurusel territooriumil, näiteks puidujäätmete veol või mitmesuguste puistematerjalide laadimisel.

LISATEAVE

Anne Bast

Kaubamärgi, turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhataja
Volvo Construction Equipment
Euroopa/rahvusvaheline müügipiirkond
E-post: anne.bast@volvo.com