Volvo CE suurendab reaalajas tehnilise toe abil tööaega

Masinate võimalike probleemide veelgi kiiremaks diagnoosimiseks ja lahendamiseks võimaldab Volvo Construction Equipment müügiesinduste välitehnikutel liitreaalsuse otsevideo kaudu otse ühendust võtta oma ettevõtte tootespetsialistidega ja Volvo tooteekspertide ja -inseneridega.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) pakub kogu Euroopa, Lähis-Ida, Aafrika ja Okeaania müügiesinduste välitehnikutele võimalust suhelda otse tööobjektilt Volvo tooteekspertide ja -inseneridega.

Välitehnikud saavad oma mobiiltelefoni rakenduse Real-time Tech Support kaudu interaktiivselt videokõne kaudu suhelda oma müügiesinduse personaliga ja kutsuda vajaduse korral appi Volvo tooteeksperdi ja -inseneri, kui probleemi diagnoosimiseks ja lahendamiseks on vaja rohkem eriteadmisi.

Liitreaalsuse tehnoloogia võimaldab kõigil kaasatud osapooltel näha täpselt sama, mida näeb välitehnik ja osutada ekraanil osadele. Peale selle saab need kõned salvestada ja hiljem üle vaadata, kui on vaja asja edasi uurida.

„Kui välitehnik vajas varem probleemi diagnoosimiseks ja lahendamiseks abi, tegi ta mõned fotod, läks müügiesindusse ja rääkis kolleegidega või helistas Volvo tootetoe meeskonnale. Seetõttu võis ta käia mitu korda tööobjektil ja kliendil tekkis murettekitav tööseisak,“ selgitab Volvo CE tööaja säästmise toeosakonna juhataja Aram Ibrahim.

„Nüüd saavad välitehnikud oma kolleegide abi kasutada, nagu oleksid ka nemad kliendi objektil kohal. Sama komponenti võivad näha ja selle üle arutada ja ekraanil millelegi osutada kuni neli inimest, nad saavad teha ettepanekuid proovida üht või teist lahendust ja näha reaalajas masina käitumist. Sellega kiirendame rikete leidmist, vähendame sõite ja saame masina palju kiiremini uuesti tööle.“

Üha tihedam koostöö

Ka kõige vastupidavama konstruktsiooniga masinatel tekib vahel tehnilisi probleeme ning nende võimalikult kiireks lahendamiseks on oluline tootjate ja müügiesinduste vaheline tugev meeskonnatöö, millega kaitstakse klientide tootlikkust ja kasumlikkust.

Volvo CE ja selle müügiesindused teevad tihedat ja tõhusat koostööd ning on viimastel aastatel kasutusele võtnud ühtse juhtumite käsitlemise süsteemi. See on oluliselt parandanud müügiesinduste hooldustehnikute juurdepääsu teabele ja toele ning Volvo uurimis- ja arendusmeeskonnad on saanud olulisemat tagasisidet.

„Tehniline tugi reaalajas on järgmine samm meie koostöös oma tegevusalal parima tööaja säästmise saavutamiseks. See on ka osa meie teest digitaliseerimisele ning me ootame põnevusega, kuidas see sillutab teed tulevikutehnoloogiatele, nagu nutiprillid või võimele näha struktuuride sisse. Kuid praegu parandab reaalajas tehniline tugi veelgi meie efektiivsust ja võimaldab saavutada tööaja maksimaalset säästmist,“ ütleb Aram lõpuks.

Külastage Volvo CE veebilehte, et lugeda lisateavet Volvo tööaega säästvate teenuste kohta.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Anne Bast

Kaubamärgi, turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhataja
Volvo Construction Equipment
Euroopa/rahvusvaheline müügipiirkond
E-post: anne.bast@volvo.com