Uuendatud rakendustekomplekt Dig Assist seab kaevamistäpsuses lati kõrgele

Volvo CE juhtimissüsteem Dig Assist on tõestanud oma võimet saavutada kaevamistäpsus murdosaga ajast. Nüüd paljude uute funktsioonidega täiendatud Dig Assist tõstab taas latti – võimaldades saavutada kaevetöödel maksimaalse tootlikkuse, efektiivsuse ja ohutuse.

volvo dig assist

Masinaga töötamine nõuab alati oskusi, kuid ka parimate masinajuhtide töötulemusi on võimalik parandada. Volvo Construction Equipmenti (Volvo CE) Dig Assist võimaldab kasutada ekskavaatori kõiki võimalusi tootlikkuse tõstmiseks. Kasutades Volvo Co-Pilot tahvelarvutit, saavad masinajuhid kiiresti ja iseseisvalt kõiki kaevetöid kergesti juhtida – nii tööobjektide tasandamist, kraavide kaevamist, kallakute moodustamist kui ka tööobjekti profiilide loomist. Oluline osa on ka ohutusel ja mugavusel, sest Dig Assist kaotab vajaduse objekti käsitsi maha märkida ja sügavusi ning kallakuid kontrollida.

Täielik vaade: masina juhtimine

Dig Assist on saadaval 2D, In-Field Designi ja 3D tööriistadega – mis annavad masinajuhile kabiinis mugavalt üksikasjaliku kaeveplaani.

Kauaaegne 2D rakendus on ette nähtud objekti tasandamiseks ja kallakute profileerimiseks. Kasutades reaalaja andmeid, näitab see lisavarustus masinajuhile selgelt kui on saavutatud sihtsügavus või siht-kallakunurgad.

Kaevamise abisüsteem

In-Field Design hõlbustab ajamahukaid töid – võimaldades masinajuhtidel vaid minutitega paberjooniselt digitaalsele kaevemudelile üle minna. Selles lisavarustuses kasutatakse GNSS ja RTK navigatsioonitehnoloogiaid sentimeetri täpsusega töödeks, näiteks kraavide kaevamisel, sissesõidutee/basseini ettevalmistamisel ja vundamentide ehitamisel. Tööde andmeid saab ka Volvo Co-Pilotis salvestada, et hiljem vajaduse korral sama töö üles leida.

volvo dig assist

3D lisavarustus on ideaalne valik keerulisteks ja suuremateks taristuprojektideks. Dig Assisti täielikku kolmemõõtmelist funktsionaalsust pakkuvaid Topcon 3D-MC ja Trimble Earthworksi saab otse Volvo Co-Pilotisse üles laadida – see võime mõlemat lahendust pakkuda on Volvol ainulaadne. Importige lihtsalt projektifail ja alustage tööd.

Volvo Dig Assist

Volvo Active Control: edukas elektriline roolisüsteem

Kui teete päevast päeva samu töid, saavutate Volvo Active Controliga samad ühtlased tulemused. See algselt 2019. aastal kasutusele võetud masina juhtimissüsteem suunab masinajuhti läbi funktsioonide kaeveprotsessi automatiseerimiseks, et saada täiuslikke tulemusi kuni 45% kiiremini kui tavapärasel kallakute moodustamisel. Ka seda kasutatakse Volvo Co-Piloti 10-tollise kabiiniekraani kaudu. Volvo Active Control on elektriline lahendus, mis on ühendatud Volvo elektrohüdraulilise juhtsüsteemiga ja Dig Assisti tarkvaraplatvormiga.

Volvo Active Control

Volvo Active Control

Rakenduse poolautomaatsed kallakute moodustamise funktsioonid muudavad nende moodustamise palju lihtsamaks. Kui töö nõutavad parameetrid on süsteemi sisestatud, reguleerib ekskavaator automaatselt masti ja kopa liikumist, kopa kaldenurka ja sügavust täpsete, soovitud kujuga lõigete tegemiseks ja täpselt õige kaldenurgaga kallakute saamiseks – ja ühildub nüüd 3D-ga (Topcon). Piiride paketi Boundary kasutamisel saavad masinajuhid pööramise automaatselt peatada seatud nurga all, et kaevamisele ja veokile laadimisele kaasa aidata. Ja kitsal alal töötades saavad masinajuhid masti ja kopa tõstmise ja pööramise eelseadistada, et vältida masina kõrval või kohal asuvaid takistusi.

Uus pardakaal

Laadimisel sai optimaalse materjalikoguse siiani määrata ainult intuitsiooni abil. Volvo CE dünaamiline koormakaalumissüsteem – On-Board Weighing (Pardakaal) – annab reaalajas andmeid kopa kaalu kohta, aidates masinajuhtidel iga kord sihtkoormust saavutada. Süsteem väldib üle- ja alakoormust ning tagab iga veoki vastavuse liikluse nõuetele ja samas täisvõimsusel koormamise. Masinajuhid saavad seada eesmärke, sealhulgas sõitude loenduri sihtkoorma või veoki koorma soovitud sihtkaalu. Ning sellised funktsioonid, nagu koorma laadimine, käesoleva koorma lukustuse avamine ja viimase kopa koorma arvestamata jätmine, võimaldavad optimaalset täpsust. Koormaala valijaga saavad masinajuhid täpsustada laadimisala asukohta, mis aitab vältida kopatäite vahelejäämist või ekslikku lisamist. Süsteem loendab ka kõiki eelnevalt määratletud laadimisalale mahalaaditud kopatäisi.

Kaevamise abisüsteem

Veel üks peagi lisanduv arendus komplektile Dig Assist on pardakaalu täiustatud funktsioonid – mis sobivad eriti veokite laadimistöödele. Veoki režiim võimaldab masinajuhil töökorraldusi eelnevalt määratleda klientide projektide või tööde põhjal, luua eri tüüpi materjalide loendeid ja seada sageli kasutatavatele veokitele konkreetse veokiga seotud eesmärke.

Kaevamise abisüsteem

Kasulikud põhiandmed

Volvo Co-Pilotile on eelinstallitud rakendused, mis teevad masinajuhi elu lihtsamaks. Uued rakendused on Ilm, Kalkulaator ja Märkused, mis töötavad samuti kui nutitelefoni rakendused. Dig Assist ühildub ka mitmesuguste nutikate tööriistadega, mis aitavad saada ekskavaatorilt veelgi rohkem, näiteks Volvo Smart View – mis annab masinajuhtidele linnulennult 360° kaameravaate. Pilti võib näha Volvo Co-Pilot tahvelarvutis või masina ekraanil. Peale selle saab Dig Assisti kasutada mitmesuguste tööseadmetega, kaasa arvatud kallutatavad pöördpead, kallutatavad kopad ja kiirliitmikud – mida kõiki saab tööriistadega kergesti ühendada.

Täielikult integreeritud ja tehases paigaldatud Volvo süsteemina on kõigil Dig Assisti komponentidel, riistvaral ja tarkvaral Volvo müügiesinduste tugi. Kuid peale selle võib Dig Assisti värskendada uusimate tarkvaraversioonidega ilma müügiesinduse teenindustehniku sekkumiseta objektil tänu kaugvärskendamise funktsioonile, samamoodi kui mobiiltelefonis. Uus versioon võimaldab kaugtuge otse kabiinist tänu Volvo Co-Piloti abinupule.

Kaevamise abisüsteem

LISATEAVE

Anne Bast

Kaubamärgi, turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhataja
Volvo Construction Equipment
Euroopa/rahvusvaheline müügipiirkond
E-post: anne.bast@volvo.com