2019. aasta Baumal esimestena Volvo elektrimasinad tellinud kliendid saavad need kätte

Norra ettevõtted K Baugerød Anlegg ja Veidekke, kes tellisid Volvo Construction Equipmentilt 2019. aasta Baumal esimesena uue Volvo väikeekskavaatori ECR25 Electric ja Volvo väikerataslaaduri L25 Electric, said nüüd oma masinad kätte.

Sara Iselin Nysveen Bakke ja Kai Baugerød, Formann, K Baugerød Anlegg

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) ja selle kohalik müügiesindus Volvo Maskin tähistavad tähtsat teetähist Norra pikaajalisel teel üleminekuks elektrimasinatele ja kestlikumale taristule. 

Sel nädalal said pikaajalised kliendid K Baugerød Anlegg ja Veidekke kätte oma riigis esimesed elektrilised ehitusmasinad – Volvo väikeekskavaatori ECR25 Electric ja Volvo rataslaaduri L25 Electric.

K Baugerød Anlegg ja Veidekke olid maailmas esimeste klientide seas, kes tellisid Saksamaal, Münchenis 2019. aasta Bauma messil need uued teedrajavad mudelid, mida maailmale tutvustati. Lepinguid sõlmides võtsid Volvo CE, K Baugerød Anlegg ja Veidekke kohustuse ehitada koos üles kestlikku tulevikku.

K Baugerød Anlegg kavatseb kasutada Volvo ECR25 Electric väikeekskavaatorit kaablite ja torustike ehitusel Oslo kesklinnas ja Veidekke kasutab Volvo L25 Electric'ut kõigepealt ühel Norra Maanteeameti tellitud tööl. 

Vaikne, heitmeteta töö

„Meie kliendid soovivad keskkonnasõbralikumaid lahendusi ja meie soovime olla esimeste seas. Uus vaikne ja heitmeteta ekskavaator muudab kohe ka masinajuhi ja teiste objektil töötajate elukvaliteeti,“ ütles K Baugerød Anleggi peadirektor Sara Iselin Nysveen Bakke.

Veidekke masinate eest vastutav juht Are Ellefsrud lisas: „Oleme uhked, et oleme esimeste Norra ehitusettevõtete seas, kes kasutavad Volvo elektrimasinat ning näitame oma klientidele ja üldsusele, et võtame oma rolli keskkonna eest hoolitsemisel ja kliimamuutusega võitlemisel väga tõsiselt.“

Are Ellefsrud, Veidekke ja Kenneth Hansen, Volvo Maskin, Norra_02Are Ellefsrud, Veidekke ja Kenneth Hansen, Volvo Maskin, Norra

Sisepõlemismootori asendamisel 48 V liitiumioonakudega ja elektrimootoritega pakuvad need masinad sama suurt jõudlust, mida kliendid Volvo CE-lt ootavad, kuid heitmeteta, vähese müratasemega, väiksema vibratsiooniga ja lihtsamate hooldusvajadustega. Akud salvestavad piisavalt energiat tavatööde 8-tunniseks vahetuseks, näiteks haljastuses ja kommunaalvõrkude töödel ja öösel saab neid tavalisest olmepistikupesast laadida.

Koostöö fossiilkütustevabaks tulevikuks

Suhtluskaugust arvestades, kohalikke COVID-19 piiranguid järgides toimunud pidulikul üleandmisel tänas Volvo Maskini müügidirektor David Kristianslund K Baugerød Anleggi ja Veidekket koostöö eest. 

„Tahaksime tänada K Baugerød Anleggi ja Veidekket nende usalduse eest meie vastu ning oleme uhked, et saame töötada nende kui Volvo ECR25 Electric ja Volvo L25 Electric esimeste omanikega Norras, rajades paremat ja kestlikumat tulevikku,“ ütles ta.

Volvo CE president Melker Jernberg saatis K Baugerød Anleggi ja Veidekke juhtidele ka elektroonilise sõnumi. “Selliste perspektiivitundega ja keskkonnateadlike klientide nagu K Baugerød Anlegg ja Veidekke toetus ja pühendumus on oluline kestlike taristulahenduste arendamiseks. Tihedat koostööd tehes saame kõik kiiremini õppida ja kiirendada üleminekut fossiilkütustevabasse tulevikku ning aidata üles ehitada maailma, milles soovime elada,“ ütles ta lõpetuseks.

 

LISATEAVE

Anne Bast

Kaubamärgi, turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhataja
Volvo Construction Equipment
Euroopa/rahvusvaheline müügipiirkond
E-post: anne.bast@volvo.com