Volvo suurendab materjalilaadurite valikut ja tööulatust

Volvo CE toob turule täiesti uue, jäätmekäitluse segmendile suunatud materjalilaaduri EW200E. Selle suuremat venda – materjalilaadurit EW240E – on uuendatud uue pikema sirge mastiga.

Volvo EW200E Material Handler
Ettevõtte tehases Saksamaal konstrueeritud ja toodetud Volvo Construction Equipmenti (Volvo CE) materjalilaadurid lubavad jäätmekäitluse ja ringlussevõtu alal maksimaalset töökindlust, paindlikkust ja tootlikkust. Uus materjalilaadur EW200E kaalub 22,6 tonni ja töötab V etapi Volvo mootoriga – mille võimsus on 129 kW (173 hj). Sellel masinal on 5,5 või 6,25 m pikkune sirge mast ja 4 m pikkune kumer nool ning selle tööulatus ettesuunas on 9,3 või 10,0 m.
 
Volvo CE pikendab ka oma olemasoleva, ringlussevõtu segmendis töötamiseks mõeldud materjalilaaduri EW240E tööulatust, võttes kasutusele uue, 7,25 m pikkuse sirge masti, mis pikendab tööulatust koos olemasoleva, kumera 5 m pikkuse noolega tervelt 12 meetrini.
 

Valmistatud spetsiaalselt jäätmete teisaldamiseks

Aastakümneid kestnud inseneritöö tipptasemel põhinev EW200E on spetsiaalselt konstrueeritud jäätmete teisaldamise töödeks. Tuginedes materjalilaaduri EW240E ja teiste Volvo olemasolevate ratasekskavaatorite ühistele ennast tõestanud komponentidele, täiustas Volvo uut masinat spetsiaalselt jäätmekäitlustööde vajadusteks. Kuigi see väiksema suurusklassi materjalilaadur põhineb oma suurelt vennal kasutusele võetud konstruktsioonil, on sellel ka palju uusi funktsioone, mida on reaalsetes tingimustes rangelt testitud.

Volvo EW200E Material Handler
Materjalilaadur EW200E, mis on konstrueeritud tootlikkuse ja efektiivsuse kõrge taseme säilitamiseks, on varustatud spetsiaalselt kohandatud hüdrosüsteemiga. Muud muudatused – võrreldes ekskavaatori standardmudeliga – on hüdrauliliselt tõstetav kabiin, lisavarustuses neli stabilisaatorit (standardvarustuses eesmine tera ja tagumine jalg), täiskummist rehvid ja spetsiaalselt valmistatud sirge mast, millele võib paigaldada kas 4 m kumera noole või 3,5 m sorteerimisnoole. Volvo materjalilaadureid võib tellida tehasest ilma roolisambata – mis võimaldab masinajuhil juhtida kogu masinat ainult juhthoobadega.
 
Tehases paigaldatavad lisavooluringed võimaldavad sorteerimishaaratsitel ja greiferitel töötada Volvo masinatega täielikus kooskõlas. Need tööseadmed on saadaval Volvo turustusvõrgu kaudu – mõlemale materjalilaadurile.

Volvo EW200E Material Handler
Masti ujuvfunktsioon ja masti silindri amortisaatorid parandavad tööomadusi, vähendades vibratsiooni ja hoides haaratsit stabiilsemalt paigal. Täpsuse parandamiseks toimivad haaratsi juhtimise ja pehme pööramise süsteem samaaegsel kasutamisel koos ja optimeeritud hüdrosüsteem reageerib hetkega.
 

Suhtlemiskaugus – mugavalt!

Masinajuhid saavad töötada mugavalt ruumikas Volvo kabiinis, mis võib tõusta kuni 5 m kõrgusele maapinnast, et omada vaadet linnulennult. Kabiinil on ka topeltamortisaatoritega kabiini kinnitused müra ja vibratsiooni vähendamiseks, et kõrgustes töötamist stabiliseerida. Materjalilaaduril EW240E esmakordselt kasutatud juhthoobadega juhtimine võimaldab nüüd tugijalgu, tera ja kabiini tõstmise funktsioone juhtida käsi juhthoobadelt võtmata. Mõlemad materjalilaadurid on varustatud reguleeritava noole sissetõmbamise piiriku funktsiooniga, mis väldib haaratsi vastu kabiini puutumist. Kõrgusepiirangu funktsioon lisab siseruumides töötamisel veelgi ohutust. Peale selle on masinajuhil nüüd lihtsam kabiini siseneda ja sellest väljuda tänu erksavärvilistele käsipuudele ja tugijalgadele lisatud astmetele.

Volvo EW200E Material Handler
Materjalilaaduri EW200E saab alati konkreetseks tööks kohandada ning viia kooskõlla kliendi töövajadustega kõige paremini sobiva lisavarustusega. Suurte klaasipindadega Volvo kabiinis on nähtavus igas suunas. Ohutuse edasiseks parandamiseks võivad kliendid valida funktsiooni Volvo Smart View või ühes tükis polükarbonaatakna. Mugavust lisav Comfort Drive Control (CDC) võimaldab masinajuhil roolida masinat kiirusel kuni 19 km/h, kasutades ainult juhthoova rull-lülitit. Kõik need funktsioonid on olemasoleval materjalilaaduril EW240E juba olemas. 

E tähendab efektiivsust

Liidrist materjalilaadur EW200E töötab ühtaegu targalt ja kütusesäästlikult. Automaatne tühikäik, mis vähendab mootori pöörete arvu tühikäigule, kui juhtseadised on eelnevalt määratud aja jooksul inaktiivsed olnud, ning mootori automaatne seiskumine aitavad koos kütusekulu vähendada. Automaatselt sisselülituva ECO-režiimiga varustatud materjalilaadur EW200E on täis kütusekasutuse efektiivsust suurendavaid ja masina kulumist vähendavaid funktsioone. 
 
Töökindluse huvides on materjalilaadur EW200E konstrueeritud lihtsasti hooldatavaks. Kõigil E-seeria ratasekskavaatoritel on määrimispunktid rühmitatud ja filtrid asuvad laialt avanevate mootoriluukide taga, mis on maapinna tasandilt ligipääsetavad. Hooldust hõlbustab parem ligipääs piirkondadele, nagu pumbasektsioon ning valikuline jäätmekäitluspakett sisaldab kaitseekraane ja tagasipööratavat ventilaatorit, et jahutussüsteemi puhtana hoida.
 
Nagu kõigi Volvo CE masinate puhul, on klientidel võimalik kasutada mitmesuguseid Volvo teenuseid – mille eesmärk on tagada investeeringu maksimaalne tasuvus. Kõik on saadaval ühest kohast – alates tööseadmetest ja varuosadest kuni hooldustehnikute ja masina jälgimiseni.

Volvo Material Handler EW200E MH

Tähtsamad tehnilised andmed:

Mootor -> EPA Tier 4 lõplik/ EU Stage V Volvo D6J
Töökaal
Sirge nool 5,5 m koos 3,5 m sortimisvarrega, FOPS
Solideal kaksikrehvid 10,00-20, tugijalad ees ja taga
Kinshofer S60 D20 H P 100 (450l/1135 kg)
kg 22,850
Töökaal
Sirge nool 5,5 m koos 4 m sortimisvarrega, FOPS
Solideal kaksikrehvid 10.00-20, tera ees ja tugijalad taga
Kinshofer OP-GR P22V-450-5-W (450l/1046 kg)
kg 22,100
Koguvõimsus kW 129
... mootori pöörete arvuga
p/min 1.800
Max tööulatus m 9,3 - 10,0
Max kiirus km/h 19 või 20

 

Kumer nool

Sirge mast (m) Kumer vars (m) Tööulatus (m)
5,50 4 9,3
6,25 4
10,1
6,50 5 11,2
7,25 5 12

 

Sorteerimisnool (m)

Sirge nool (m) Sorteerimisvars (m) Tööulatus (m)
5,50 3,5 9

LISATEAVE

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com