Volvo CE võitis Euroopa rendivaldkonna säästvusauhinna

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) sai 2020. aasta Euroopa rendiauhindade jagamisel oma energiahalduse eest aasta säästvaima rendiprojekti auhinna.

Euroopa Rendiassotsiatsiooni (ERA) auhinnad kuulutati välja eile, 30. juunil Euroopa Rendiauhindade digiüritusel, mille korraldas International Rental News. 

See rendisektori sõltumatu tunnustus annab kinnitust ettevõtte pikaajalisest keskendumisest säästvusele ning silmapaistvast võimest saavutada keskkonna säästmises olulisi tulemusi. Auhinna toonud energiahalduse algatus on vaid üks paljudest projektidest, kus ettevõte pöörab tähelepanu keskkonnakaitsele. Programmi edu saladus peitub kogu ettevõttesse juurdunud kultuuris vältida energia raiskamist ning püüelda alati parema poole. 

ERA toetab valdkonna arengut, kus pannakse suuremat rõhku ehitusseadmete süsiniku elutsüklile kogu masina eluea jooksul, mis algab loomulikult tootmisfaasis, tootja juures.

Volvo CE on olnud Maailma Looduse Fondi kliimasäästmise programmi liige alates 2012. aastast ning pühendus aastatel 2015–2020 energiatarbimise ja seega CO2 heite vähendamisele kogu väärtusahela ulatuses kõigis oma tegevuspaikades üle maailma, jõudes oma valdkonnas juhtpositsioonile ja töötades välja uuendusi madala süsinikujalajäljega ühiskonna poole liikumiseks. Ettevõte on viimase viie aasta jooksul:

  • saavutanud üle 50 GWh energiasäästu
  • viinud poole oma üleilmsest energiavarustusest 100% taastuvatele energiaallikatele
  • vähendanud tühikäiguelektri kasutamist 48%
  • vähendanud klientidele tarnitavate üksuste energiakasutust 27%
  • alustanud üleminekut CO2-neutraalsetele tootmistehastele – Braas (Rootsi) on juba alates 2014. aastast 100% neutraalne tehas

Volvo CE jätkusuutlikkuse ja avalike suhete juht Niklas Nillroth ütles: "Volvo CE eesmärk on luua maailm, kus me tahaksime elada, mistõttu oleme selle auhinna üle väga uhked. See on tunnustus meie püüdlustele oma eesmärgi saavutamisel. Meie energiahaldus on andnud rendivaldkonnale toote elutsükli tasandil olulisi eeliseid ning seetõttu usume, et meie kultuuripõhine lähenemisviis on rakendatav ka kõigis teistes rendiettevõtetes sõltumata nende liigist või suurusest."

LISATEAVE

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com