Volvo CE võtab auhinnatud disainifilosoofia osana kasutusele puhta tootebrändingu.

Üleminek lühematele ja lihtsamatele tootenimedele on osa Volvo Construction Equipmenti (Volvo CE) laiemast eesmärgist saavutada eraldi toodete asemel objektidest terviklik ülevaade. Uus disainifilosoofia ja nimepõhimõtted, mis peaksid brändi esmaklassilise välimuse ja kuvandiga paremini kokku sobima, on juba võitnud maineka 2020. aasta Red Dot tootedisaini auhinna.

Alates sellest kuust on Volvo brändi uutel ja uuendatud toodetel küljes ainult tootetüübi ja suuruse märgistus – ei midagi muud. Kõik muud tooteandmed, näiteks mudeliseeria ja -variant on tehnilises kirjelduses, brošüüris või PIN-plaadil, mistõttu ei muutu klientide jaoks teenuste või komponentide ostmisel oma toodete jaoks mitte midagi.

Selle muudatuse tegelik ajend on soov viia tootebrändid kooskõlla ettevõtte minimalistliku Skandinaavia päritolu ja kauaaegse sooviga võtta kasutusele puhas, selge ja piiritu inimesekeskne disain. 

Funktsiooni ja disaini selgus

Volvo CE disainidirektor Gustavo Guerra räägib: "Püüdleme alati ausa ja lihtsa disaini poole, mis oleks kooskõlas meie toodete nutika energiaga. Siiski leidsime, et meie bränd ei sobinud toodete eesmärgistatuse ja progressiivse kvaliteediga. Uus lahendus ei peaks mitte ainult tooma rohkem kindlust ja selgust operaatorile, vaid kõigile, kes töökohal viibivad – just seda peame silmas piirideta disaini all.”

Tänapäevased ehitusobjektid ei keskendu enam mitte niivõrd tootele kui objektile tervikuna. Sellest uudsest tootemääratlusest lähtuvalt soovib Volvo CE luua nutikama side kõigi osalistega alates objektil töötavast operaatorist kuni kontoripersonalini välja. Uute tehnoloogiate esilekerkimisega kaasneb ka vajadus suurendada põlvkondadevahelisi tooteuuenduste arvu ilma et iga väiksema või suurema uuendusega peaks kaasas käima nimemuutus. Nii on tagatud brändi puhtus, lihtsus ja eesmärgipärasus.

“Seisame ristteel, kus kokku saavad uus ja traditsiooniline töötamise viis,” ütleb Gustavo. “Elektrisüsteemide arendamisel kasvavad autonoomsed ja ühendatud tehnoloogiad külg külje kõrval meie pideva vajadusega diiselseadmete järjele. Üsna pea näeme ka seda, kuidas tooteuuenduste arv eksponentsiaalselt kasvab. Meie valdkonnas on muutuste aeg ja seda peaks väljendama ka meie brändistruktuur.”

Esimesed uue nimega mudelid

Olgu tegu kabiini, operaatori juhtseadiste, tooteraamistiku või tehnilise funktsiooni muudatusega, iga uuenduse turulejõudmisega ei kaasne enam pikk ja kohmakas mudelinimi. Praktikas tähendab see seda, et versioon ja toote tehnilised andmed kaovad välisest identiteedist, alles jääb vaid toote lühend ja suurus. Kõik tehnilised andmed edastatakse tavapäraselt PIN-plaatide ja turundusmaterjalidena. Esimesed uute nimepõhimõtete järgi turule tulnud mudelid on kaks elektrimudelit: ECR25 ja L25 ning F-põlvkonna ECR58 – selle tootedisain võitis hiljuti Red Dot auhinna. Selle auhinna näol on tegemist ülemaailmselt tunnustatud tööstusdisaini kvaliteedimärgisega. Žürii ütles oma põhjenduses, et neile avaldas muljet tasakaalustatud ehitus, mis ei hõlmanud mitte ainult kabiini, vaid ka välimust ja kasutajakogemust."

Uus disainifilosoofia avaldab minimaalset mõju sellele, kuidas kliendid tooteid ostavad, varuosi tellivad või hoolduses käivad. Klient saab nii nagu ennegi vaadata tehnilisi andmeid PIN-plaadilt ja leida järelturu teenuste, varuosade tellimise ja remondi jaoks vajalikud täpsed tehnilised andmed.

Muudatus jõustub kõigil uutel ja värskendatud mudelitel järkjärguliselt alates käesolevast aastast kuni umbes 2025. aastani.

“Tegemist ei ole mitte ainult nime muutmise algatusega,” räägib Gustavo. "See on meie disainifilosoofia, põhimõte, millest juhindume järgmise põlvkonna ehitustoodete loomisel. Meie rolli oluline osa on aidata klientidel muutuval digimaastikul orienteeruda ning pakkuda selget ja avatud kommunikatsiooni, et muutlike aegadega paremini toime tulla."

LISATEAVE

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com