Volvo isesõitev kallur võidab auhinna Red Dot

TA15 – üks osa Volvo Autonomous Solutionsi autonoomsest transpordilahendusest TARA – võitis tootedisaini ihaldatud auhinna Red Dot – mis on kogu maailmas kõige kõrgemalt hinnatud tööstusdisaini kvaliteedimärk.

Isesõitev elektriline kallur TA15 võitis ühe tootedisaini auhindadest Red Dot

Volvo Autonomous Solutionsi revolutsiooniline isesõitev elektriline kallur TA15 jättis Saksamaal Essenis töötanud disainiekspertide komisjonile nii hea mulje, et see tunnistati auhinna Red Dot Product Design Award 2020 vääriliseks, millega tunnustati disaini kõrget kvaliteeti maailma suurimal ja silmapaistvaimal disainikonkursil.

Volvo Autonomous Solutionsi president Nils Jæger ütles auhinda kommenteerides: „Oleme väga elevil, et võitsime nii prestiižika auhinna kui Red Dot. See näitab, et me loome maailmaklassi kuuluva disainiga uusimat isesõitva sõiduki tehnoloogiat. Jätkame uhkusega Volvo Groupi traditsiooni olla kommertssõidukite ja masinate disaini alal uuenduslik eestvedaja.”

Autonoomne elektriline ökosüsteem

Akuga elektriline koormuskandja on uus masinakontseptsioon võrreldes tavapäraste vedudega maastikul ja on Volvo Autonomous Solutionsi transpordilahenduse TARA üks elemente. See on mõeldud praeguste maastikul toimuvate vedude täielikuks muutmiseks. 

Kallur töötab akuga elektriajamiga, kasutades Volvo Groupiga ühist tehnoloogiat. Automaatsüsteemis kasutatakse GPS-i, lidarit, radarit ja paljusid andureid. Isesõitev TA15 kabiini ei vaja – mis uuendab täielikult masina profiili. 

15 t veomahuga TA15 on osa laiemast autonoomse transpordilahenduse kontseptsioonist TARA, mille kohaselt neid saab ühendada järjest masinate rongiks, et saavutada maksimaalne veo- ja laadimismaht. TA15 on elektrilise autonoomse transpordilahenduse TARA kriitiline element.

Isesõitvat elektrilist kallurit arendas ja arendab edasi Volvo Construction Equipment (Volvo CE) eelmise kontseptsiooni HX02 põhjal ja see on nüüd toote turuletoomiseks üle antud Volvo Autonomous Solutionsile, mis on Volvo Groupi uus majandustegevuse valdkond. 1. jaanuaril 2020 tegevust alustanud Volvo Autonomous Solutionsi eesmärk on 'kiirendada isesõitvate transpordilahenduste arendamist, turuletoomist ja müüki lisaks Volvo Groupi praegustele toodetele ja teenustele'. Volvo CE võitis ka ise sel aastal auhinna Red Dot masina eest, mis tuuakse koroonaviiruse tõttu turule hiljem sel aastal. 

„Tore, et see disaini tipptaseme tunnustatud auhind on antud kahele Volvo tootele,“ ütleb Volvo CE president Melker Jernberg. „Peale selle on suurepärane, et see saavutati hea ettevõttesisese koostöö tulemusena Volvo Autonomous Solutionsiga. Partnerlus ongi uus eestvedamine.“

LISATEAVE

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com