Volvo liigendkallurid: poole sajandi tugevused

54 aastat pärast liigendkalluri kontseptsiooni käivitamist on Volvo CE sel alal endiselt juhtpositsioonil. Tehniline ime on ka koos väljatöötatud LEGO® Technic™ 6X6 liigendkalluri Volvo A60H mudel – seda juhitakse rakenduse kaudu ja ülekanne on täielikult automaatne.

Gravel Charlie, Volvo A60H, A60H Lego mudel

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) tutvustas liigendkalluri kontseptsiooni esimesena 1966. aastal selle 10 t kasuliku koormusega DR631-ga – mida nimetati hellitavalt Gravel Charlie'ks (Kruusa-Charlie). Ligikaudu 54 aastat hiljem veab ettevõte endiselt mulda, kruusa ja mitmesuguseid muid materjale konarlikul, mudasel, libedal, järsul või muul viisil läbimatul pinnal. Volvo CE on turuliider ja jätkab oma H-seeria uuendamist – millesse kuulub nüüd selle seni suurim tootmise liigendkallur – 60 t mahuga A60H. 

Täpselt nagu päris

Klassikalise reaalsust kajastava kunsti näitena on LEGO® Technic™ 6X6 liigendkalluri Volvo A60H mudel samuti muljetavaldav inseneritöö saavutus. Selle hiiglaslikus karbis on 2193 osa, sealhulgas kuus suurt rehvi ja tugevad mootorid. Ja see on nagu päris masingi tehnoloogiline tippsaavutus, rakendusega juhitav ja täisautomaatse ülekandega – esimene LEGO Technic kaubamärgiga masin.

55 t (60 t) mahuga A60H (s.t päris masin) on konstrueeritud raskevedudeks rasketes maastikutingimustes, sealhulgas karjäärides, lahtistes kaevandustes ja suurtel mullatöödel. Ja nii LEGO Technic'u kui ka Volvo CE insenerid soovisid, et uus mudel kajastaks päris masina kvaliteeti, töökindlust ja vastupidavust. Mudel on tõesti suur – mõõtmeteks on kõrgus 200 mm (7 tolli), laius 200 mm (7 tolli) ja pikkus tervelt 600 mm (23 tolli). Selles on targad funktsioonid, näiteks keerukas sisemine ülekandesüsteem – mis on täisautomaatne ja mootoriga töötav – just nagu päris masin.

Mootorid on hästi integreeritud ning peidetud kalluri kere ja kabiini alla – ja juhtsõlme Bluetoothi saab targalt sisse lülitada A60 kabiinipealse vilkuriga. Suuresti nagu päris masina elektroonilised masina juhtsüsteemid, juhitakse mudelit Technic Control+ sõlme ja selle juurde kuuluva mobiilirakendusega, mis võimaldavad seda edasi-tagasi liigutada, küljelt-küljele roolida ja kalluri kasti tõsta ja langetada. See ei ole veel kõik, Control+ suurendab ka mängu väärtust, seades kasutajatele mitmeid väljakutseid, mis juhivad tähelepanu masina omadustele, nagu kallakust üles sõitmine, käikude vahetamine ja koorma maha kallutamine.

Mudel on mõjutatud A60H teedrajavatest funktsioonidest ja viimastest uuendustest. Sobiva jõuülekandega, automaatsete ajamikombinatsioonidega, sealhulgas 100% diferentsiaalilukkudega, igasugusele pinnasele sobiva veermikuga, hüdromehaanilise roolisüsteemiga ja aktiivse vedrustusega on see masin konkurentsitu. Karmides tingimustes suuremate veokiiruste saavutamiseks aktiivse hüdraulilise esivedrustusega varustatud A60H-l (päris masinal) on sõidu ajal optimaalne juhi mugavuse ja stabiilsuse tase, et saaks teisaldada lühema ajaga rohkem materjali, saavutades võrreldamatu tootlikkuse.

Huvitav on ka pärast valmisehitamist

„Rohkem kui 50 aastat pärast seda, kui näitasime maailmale, mida liigendkallur on võimeline tegema, me ikka veel uuendame ja arendame seda kontseptsiooni,“ ütleb Mats Bredborg Volvo CE-st. „LEGO Technic ja Volvo CE insenerid on teinud A60H-st hämmastava miniatuurse koopia. See on mitte ainult meie A60H-ga sarnane, vaid järgib ka selle uuendusliku tehnoloogia filosoofiat ja nutikat konstruktsiooni. Control+ mobiilirakendus ja automaatkäigukast on mõlemad uskumatult teostatud. Ka ohutusfunktsioonid – kõigi Volvo masinate üks põhielemente – on kõik olemas ja õiged.“ 

„See on viimaste aastate üks keerukamaid LEGO Technic komplekte,“ ütleb LEGO kontserni direktor toote ja turunduse arenduse alal Niels Henrik Horsted. „See tark konstruktsioon on ehitamiseks suur väljakutse ja LEGO Technic uus rakendus Control+ võimaldab masina funktsioone kaugjuhtida ja rakenduse väljakutsetega jätkub põnevust kauaks ka pärast valmisehitamist.“

LISATEAVE

Anne Bast

Kaubamärgi, turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhataja
Volvo Construction Equipment
Euroopa/rahvusvaheline müügipiirkond
E-post: anne.bast@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-post: osullivan@se10.com