Hämmastav EWR130E kirjutab ümber väikemasinate jõudluse reeglid.

Lühima pöörderaadiuse, oma klassi juhtiva stabiilsuse ja masinajuhtide seas hästi tuntud kabiiniga Volvo CE EWR130E viib ratasekskavaatorite jõudluse 12–13 t klassis uuele tasemele.

EWR130E Stage V

'Kompaktne' on uue EWR130E kirjeldamiseks peaaegu liiga pikk sõna. Selle mõõtmed on nii väikesed, et selle tagumine pöörderaadius ainult 1,55 m (5' 1”) ja eesmine ainult 1,81 m (5' 11”) on lühimad 12–13 t klassis, millesse see kuulub. Väga kompaktne masin on paljuski esmakordne ja see on konstrueeritud puhtalt lehelt, ulatuslikult klientide arvamusi arvestades. Tulemuseks on masin, mis on eriti hea manööverdamisvõimega, kuid samas suurepärase tõstejõudluse ja kaevejõuga, paindlikult erinevateks töödeks kasutatav ja masinajuhi hea nähtavusega. Ning ei maksa unustada ka ruumikat mugavust ja lihtsalt kasutatavust.

Kitsad tööobjektid sobivad hästi

EWR130E Stage VNii tagasihoidlike mõõtmetega uus EWR130E võimaldab masinajuhil töötada ka kõige kitsamatel tööobjektidel, kuhu see linnaruumis võib sattuda. Ja EWR130E-d on mõttekas kasutada mitte ainult linnas, vaid ka maanteel, kus liiklusohutus on ülimalt tähtis ning selle jõudlust arvestades, ka suuremates taristuprojektides. See on ka madala erisurvega, seega saab seda kasutada ka haljastusprojektides. Kuid selle tõeline trump on selle võime pääseda kitsastesse nurkadesse – mida parandavad veelgi selle kaheosaline mast ja sisseehitatud tugijalad. Need uued tugijalad aitavad masinat paigale seada ja stabiliseerida, kui kummalgi pool masinat ei ole paari sentimeetritki ruumi üle.

EWR130E on kergesti äratuntav ratasekskavaatorite EWR150E ja EWR170E enesekindla väikevennana. Kuid teistest saadaval olevatest masinatest eristab seda just sellele targalt valitud positsioon. Sest selle kasuks räägivad väiksema 10 t masina väiksus, kuid 13+ tonnise jõudlus.

EWR130E, EWR150E, EWR170E Stage V valikEWR130E-l on tunduvalt madalam raskuskese võrreldes samaväärsete masinatega ja seetõttu võrratu stabiilsus. Kaheosaline, mittepööratav mast võimaldab tõsta kuni 4,3 t (9480 naela) 6 m (19,7 jalga) ulatusega. See nutika konstruktsiooniga kaeveseade koos lugupidamist vääriva Volvo D4 mootoriga on oma klassi parima läbistusjõu ja suurepärase rebimisjõuga.

EWR130E Stage V

Uued funktsioonid täiendavad masina paindlikkust ja manööverdamisvõimet.

EWR130E kaks uut põnevat lisavarustust on nelja ratta roolimine ja mitmeosalised terad. Nelja ratta roolimine parandab veelgi manööverdamisvõimet, vähendades pöörderaadiust. Seda ja muid roolisüsteemi režiime saab valida kabiinist pöördketta abil. Ning mitmeosalised terad pakuvad rohkem valikuid masina tasakaalustamiseks ebatasasel pinnal või ümber nurkade vms.

EWR130E Stage V

EWR130E on erakordselt mitmekülgne masin, mida soodustab tööseadmete lihtne seadistamine. Survet ja voolu saab eelprogrammeerida kuni 32 tööseadmele, vajamata hooldustehnikut. Hüdraulilisi tööseadmeid võib ühendada ka kabiinist tänu automaatsele ühendusliitmikule Steelwrist. Pöördpead Steelwrist suurendavad oluliselt tööseadmete paindlikkust mitmesuguste nurkade all ning tehases paigaldatav valmidussüsteem võimaldab juhtida pöördpead Steelwrist algsete juhthoobadega ja põhiekraanil seadistatud masinajuhi profiilidega.

Nagu kõik ratasekskavaatorid, võib EWR130E iseseisvalt tööobjektide vahel sõita. Sõidukiirustega kuni 35 km/h (22 mph) ei ole see mingi aeglane masin ja selle masti vedrustussüsteem käivitub kiirustel üle 5 km/h (3 mph), et amortiseerida lööke ja vähendada põrkumist ebaühtlasel või konarlikul pinnasel. Kuigi lisavarustusse kuuluvad sillale paigaldatavad porilauad aitavad hoida masina puhtana, võimaldab Comfort Drive Control funktsioon ekskavaatorit tööobjektidel kiirustel kuni 20 km/h (12 mph) juhtida ainult juhthoovaga. Ja tänu TÜV-sertifikaadiga haakeseadmele võib EWR130E vedada 3 t (6600 naela) – või täiendavate pealejooksupiduritega 8 t (17 600 naela) kaaluvat haagist.

Kui sõitmine ei ole praktiline, saab EWR130E madala kõrguse tõttu masinat kiiresti ja lihtsalt transportida, kasutades alumisel raamil olevaid optimaalseid kinnituspunkte.

EWR130E Stage V

Tööalale jõudes on masin kohe valmis tegutsema, selle automaatne kaevepidur rakendub alati, kui masina kiirus on null. Ka digitaalne abi on käepärast, lisavarustusse kuuluv masina juhtsüsteem Dig Assist pakub 2D, In-Field Designi, 3D kaevetarkvara ja uusi On-Board Weighing (Pardakaal) rakendusi, mida kõiki kuvatakse 10-tollisel Volvo Co-Piloti tahvelarvutil ja mis muudavad kaevamise täpsemaks ja kiiremaks.

EWR130E Stage V

(Suurepärase) vaatega ruum.

Kuigi masin on kompaktne, ei pea kabiin seda olema. EWR130E töökeskkond masinajuhile on täpselt sama ruumikas kui täismõõdulistes ekskavaatorites. Juhtseadised on ergonoomilise paigutusega ja mugavustase ning mis kõige olulisem – nähtavus – on suurepärased. Seda tänu madalale pealisehitusele ja vastukaalu, mootoriruumi kaane ja uste konstruktsioonile, mis parandavad nähtavust masina taha. Nähtavus masina paremale küljele on oma klassi parim, sest ükski osa ei varja väljavaadet parempoolsest aknast, mis on Volvo ainulaadne konstruktsiooni kontseptsioon. Ja kui soovite täiesti 360-kraadist nähtavust, valige Volvo Smart View – kolm raami külge kinnitatud kaamerat annavad koos masina pealtvaate, mida kuvatakse kabiini värvimonitoril.

EWR130E Stage V

Juhthoobadega saab juhtida peaaegu kõiki funktsioone alates roolimisest kuni klaasipuhastite kasutamiseni. Programmeeritavad nupud võimaldavad masinajuhtidel lülitit liigutades funktsioone vahetada. Lisavarustusse kuuluv kõrgetasemeline L8 juhthoob on täielikult reguleeritav iga nurga alla tänu spetsiaalsele kuulliigendile, et see sobiks võimalikult ergonoomiliselt.

EWR130E Stage V

Muudeks mugavusteks on sahtlitaoline tööriistakast tööriistade, kettide jms mahutamiseks. Sellesse mahub kuni 120 kg (265 naela) ja selles on lahtrid, mida saab seada viide eri asendisse, et aidata masinajuhil asju korras hoida. Ekskavaatoril on ka hästi nähtavad astmed ja käsipuud ning terve valik lisavarustusse kuuluvaid LED-tulede pakette, sealhulgas tervitustuli – mis suunab masinajuhte masinasse sisenemisel ja sellest väljumisel.

Masina hooldamise eest on hoolt kandud

Hooldust hõlbustavad rühmitatud määrimispunktid ja kergesti juurdepääsetavad filtrid, kõik igapäevased hoolduse kontrollimispunktid on maapinna tasandilt juurdepääsetavad. Ja see pole veel kõik, pööratav kliimaseadme kondensaator on kinnitatud painduva riiviga, et parandada juurdepääsu radiaatoritele nende lihtsaks puhastamiseks ja komponentide kasutusea pikendamiseks.

EWR130E Stage V

EWR130E standardvarustuses on ka telemaatikasüsteem CareTrack. Kaugligipääsuga CareTrack annab masina kohta selliseid andmeid nagu geolokatsioon, kütusekulu ja hoolduse meeldetuletused, mis võimaldavad tööd ja planeerimist parandada. Jälgige masinat ise või võimaldage Volvo Uptime Centeril seda 24/7 jälgida ja esitada kord nädalas aruandeid ning teavitada vajalikest meetmetest Volvo Active Care abil.

Kuna nii väikesesse ruumi on mahutatud nii palju leidlikkust, on Volvo täiesti uus EWR130E teistele järgimiseks uus võrdlusalus.

EWR130E tähtsamad tehnilised andmed:

Mootor EPA Tier 4 lõplik! Euro V Volvo D4J
Töömass
4,85 m, fikseeritud kaheosaline mast 2,1 m noolega, Camso üksikrehvid 500/45-20 ja standardvarustuses tagumine paralleelne tera
kg 12 900
naela 28,44
Töömass
4,85 m, fikseeritud kaheosaline mast 2,4 m noolega 9-tollised eesmised Mitas kaksikrehvid, mitmeosaline tera ja tagumised tugijalad ja 4 ratta roolimine
kg 14 400
naela 31,75
Koguvõimsus kW 90
hj (tollimõõdustik)
120
... mootori pöörete arvuga p/min 2000
Max ulatus (2,1 –2,4 m vars) m 8,44 - 8,67
jalga 27,7'–28,5'
Max kiirus km/h 20/30/35
mi/h 12,4/18,6/21.

Lõpp.
November 2020

LISATEAVE

Anne Bast

Kaubamärgi, turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhataja
Volvo Construction Equipment
Euroopa/rahvusvaheline müügipiirkond
E-post: anne.bast@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-post: osullivan@se10.com