Laiendatud kabiinisisesesse teabesüsteemi Load Assist lisati viis uut rakendust

Volvo CE süsteemi Load Assist (Laadimise abisüsteem), mis on nüüd saadaval ka enamasti kõikidel Volvo rataslaaduritel – L60H kuni L350H* – on lisatud viis uut rakendust.

Volvo Construction Equipmenti (Volvo CE) Load Assist on spetsiaalselt Volvo CE rataslaaduritele ette nähtud masinajuhtimisrakenduste seeria üldnimetus. Need rakendused töötavad Volvo Co-Pilotis – mis on auhinnatud 10-tollise suure resolutsiooniga puuteekraaniga kabiiniliides. Süsteem Load Assist võeti kasutusele 2016. aastal ja algselt oli sellel rakendus On-Board Weighing (Pardakaal). 2019. aastal lisati Load Assisti Operator Coaching (Masinajuhi koolitus) - oma tegevusalal juhtiv tööriist, mis parandab masinajuhi töötulemusi, juhendades, kuidas efektiivsemalt töötada. 2020. aastal on selles veel rohkem rakendusi. Peale selle ühildub Load Assist nüüd rohkemate Volvo CE rataslaaduritega – alates L60H-st kuni L350H-ni*.

Viie uue rakenduse eesmärk on hõlbustada masina kasutamist ning suurendada selle ohutust ja üldist efektiivsust tööobjektil. Varem käsitsi tehtud töid, milleks masinajuht pidi kabiinist väljuma, saab nüüd teha mugavalt kabiinist automaatselt. Need viis uut rakendust on järgmised:

Rehvirõhu jälgimissüsteem

WLO_H_seeria_uuendused_vähendavad_omamise_kogukulu

Volvo Co-Pilot puuteekraanil kuvatakse nüüd rehvirõhku ja temperatuuri reaalajas. Õige rehvirõhuga töötamine on oluline parema ohutuse, efektiivse kütusekasutuse ja tööaja kasutamise huvides. Iga rehvi jälgitakse eraldi ja rõhupiirangud (madal/kõrge) seatakse iga silla kohta. Kui mõne rehvi parameetrid väljuvad ettenähtud piiridest, hoiatatakse masinajuhti – kuvatakse nominaalväärtustena piirmäärad ja protsendid. Sinine teade teavitab masinajuhti, et rõhk või temperatuur on ebaühtlased ning et olukorda tuleb jälgida. Kollane teade näitab, et need ebaühtlused on süvenenud ning masinajuht peab tegutsema.
 
Kõik need andmed võidakse esitada CareTrackis, et objektijuhid saaksid vaadata ja analüüsida rehvide varasemaid suundumusi, mis võivad aidata anda teavet rehvide parameetrite kohta sarnaste objektide tingimustes. 

Map (Kaardirakendus)

Kaartidest on palju rohkem kasu kui vaid abi sihtkohta jõudmisel. Kaardirakenduses kasutatakse positsioneerimiseks laaduri sisseehitatud GPS-i ja masinatevaheliseks sideks Volvo Co-Pilot sideühendust. Uus Map kaardirakendus võimaldab masinajuhtidel jälgida liiklust tööobjektil reaalajas ja oma sõitu ennetavalt liiklustingimustega kohandada, eriti piirkondades, kus mitu masinat lähestikku töötavad. 

WLO_H_seeria_uuendused_vähendavad_omamise_kogukulu

Teiste masinate asukohti on kasulik teada ka ohutuse mõttes – eriti tööobjektidel, kus on piiratud nähtavus. Kuvatakse teed, huvipunktid, piiratud alad ja ühesuunalised lõigud, et masinajuhtidel oleks lihtsam objektil liikuda. Meeldetuletuseks esitatakse ka kiiruspiirangute teated, et aidata masinajuhtidel potentsiaalselt ohtlikke olukordi vältida. Kaardirakendus parandab samuti efektiivsust, sest masinajuhid saavad sõiduotsuseid paremini planeerida, jälgides liiklust ja töötsüklite voogu.

Järgmist kolme rakendust võib liigitada tööriistakasti rakendusteks. Nii nagu võite eeldada oma nutitelefonilt või tahvelarvutilt, sisaldab ka Volvo Co-Pilot eelinstallitud rakendusi, mis on mõeldud masinajuhi tööd lihtsustama.

Calculator (Kalkulaatori rakendus)

Tehke põhitehteid, nagu liitmine, lahutamine, korrutamine ja jagamine. Kalkulaatorit saab kasutada ka ühikute teisendajana - see teisendab hõlpsalt kuut ühikuliiki (pikkus, mass, nurk, aeg, temperatuur ja kiirus).

Notes (Märkmiku rakendus)

Digitaalne märkmik kaotab vajaduse paberi ja pliiatsi järele, sest seda saab kasutada märkmete tegemiseks ja salvestamiseks olles kabiinis. 

Weather (Ilmarakendus)

Ilmamuutustega kursis olemine aitab tööd paremini planeerida. Kergesti arusaadava ajajoonega illustreeritud ilmarakendus teavitab teid praegustest ja eelolevatest ilmastikutingimustest. Tänu uusimale infole saate efektiivsemalt kohanduda ja püsida töödega graafikus sõltumata sellest, kas sajab vihma või paistab päike.

Volvo CE Load Assist

Veelgi rohkem, mida oodata

Volvo CE Load Assist

Uuendatud on ka mitut olemasolevat funktsiooni. 

Radardetektorsüsteemi tellimisel integreeritakse see nüüd Volvo Co-Pilotiga. See võimaldab masinajuhtidel kasutada tahavaatekaamerat ja laadimisandmeid, mis kõik kuvatakse ühel ekraanil, et oleks mugavam ja ohutum tagurdada.

WLO_H_seeria_uuendused_vähendavad_omamise_kogukulu

 

 

 

 

 

Ja viimase muudatusena on lisatud pardakaamera rakendusse kaks uut töörežiimi. Masinajuhid saavad nüüd valida režiimi Trip Meter (Sõidumeerik), Truck Loading (Veoki laadimine), Stockpiling (Kuhjamine) või Processing (Töötlemine). Iga režiim kohandab Volvo Co-Pilot ekraanil paigutust ja annab masinajuhile asjakohast teavet eri tööde efektiivsuse tõstmiseks.

Need Volvo CE Load Assist kabiinisisese teabesüsteemi ulatuslikud uuendused aitavad klientidel oma Volvo rataslaadurite ja masinajuhtide tööd veelgi parandada.

 

*Rakenduste saadavus:

Laadimise abisüsteem Load Assist
On-Board Weighing (Pardakaalu rakendus) Operator Coaching (Masinajuhi juhendamise rakendus) Rehvirõhu jälgimissüsteemi rakendus Map (Kaardirakendus)
Calculator (Kalkulaatori rakendus), Notes (Märkuste rakendus), Weather (Ilmarakendus)
Integreeritud radardetektorsüsteem
L60H    X    X  X  X
L70H    X    X  X  X
L90H    X    X  X  X
L110H  X  X  X  X  X  X
L120H  X  X  X  X  X  X
L150H  X  X  X  X  X  X
L180H  X  X  X  X  X  X
Kõrgtõstega L180H            
L220H  X  X  X  X  X  X
L260H  X  X  X  X  X  X
L350H  X  X  X  X  X  X