5 lihtsat viisi masina edasimüügi väärtuse suurendamiseks

Volvo masinate omamise kogukulu aitab madalana hoida nende kõrge edasimüügiväärtus. Anname viis lihtsat nõuannet, kuidas teie masina kasumlikkust veelgi suurendada.

1. Pidage täielikku teenindusajaloo logi

Kui müüte suure töötundide arvuga kasutatud masinat, võib ostja arvata, et see vajab palju remonti, kuigi selle seisukord võib olla väga hea. Pidage alati oma masinal täpset teenindusajalugu, tõestamaks, et teenindused on tehtud ning komponendid või osad on vahetatud. See aitab ostjal selle õigest seisukorrast aru saada – ja teil õiglast hinda saada – olenemata selle vanusest ja töötundide arvust.

2. Puhastage masin ja tehke värviparandused

Esmamulje on tähtis. Võtke aega, et masin puhastada, veendudes, et plekkosad on mõlkideta ning tehke värviparandused selle välimuse ja väärtuse parandamiseks. Ärge värvimisega siiski liialdage. Liigne värvimine ei jäta ühtlast muljet ja ostjale võib tunduda, et püüate midagi varjata. Ka osade, nagu poolid, vedrud ja hüdrovoolikud, uuesti kollaseks värvimine võib edasimüügiväärtust hoopis vähendada. Alati on kõige parem, kui masin on puhas ja kergete värviparandustega.

3. Hoolitsege hästi oma kabiini eest

Hoolikalt hooldatud kabiin näitab, et olete masina eest üleüldist hoolt kandnud. Puhastage kabiin põhjalikult, veendudes, et kõik lülitid toimivad õigesti ja vahetage need, mis ei toimi. Tähtis on veenduda, et ka istet saab õigesti reguleerida, sest istmekomplektid võivad olla kallid ja nende vahetuskulu vähendab edasimüügi väärtust.

4. Kõrvaldage võimalikud lekked

Kui ostja avastab lekke, võib ta arvata, et see viitab suurematele probleemidele, isegi kui see nii ei ole. Kontrollige kogu masin üle ja kõrvaldage kõik lekked, mis leiate.

5. Vajaduse korral vahetage osad

Müüdaval masinal osade vahetamine võib tunduda suur ja asjatu kulu, kuid see tasub end ära. Sageli on lõhkamistöödel kasutataval ekskavaatoril näiteks tagauksel kahjustusi ja kuigi selle ise vahetamine võib olla kulukas, võib see end teile edasimüügi väärtusena mitmekordselt ära tasuda.

 

Üks meie eesmärke on võimaldada klientidele võimalikult väikest omamise kogukulu, seega konstrueerime oma masinad selliselt, et neil püsiks kõrge edasimüügi väärtus. Kuid masina kvaliteeti arvestamata suurendavad selle puhtus ja töökorras olek selle edasimüügi väärtust – ja täieliku teenindusajaloo omamine aitab teil tõestada iga senti sellest väärtusest.

LISATEAVE

Anne Bast

Asepresident ettevõtte kommunikatsiooni alal
Volvo Construction Equipment
EMEA (Euroopa – Lähis-Ida – Aafrika) müügipiirkond
Tel: + 46 16 5415906
anne.bast@volvo.com

Hannah Kitchener

SE10
London
Tel: +44 207 923 5863
E-mail: hannah.kitchener@se10.com