Volvo uue põlvkonna kihvade süsteemiga on koppadel närimist

Volvo suurematele ekskavaatoritele ja rataslaaduritele mõeldud Volvo uue põlvkonna kihvade süsteemil on suurem läbitungimisvõime ja pikem kasutusiga ning lihtne 'haamrivaba' paigaldussüsteem.

Volvo Tooth System

Volvo Construction Equipmenti keskmistel ja suurtel rataslaaduritel ning ekskavaatoritel on nüüd põhjust rohkem naeratada – täiesti uus esmaklassiline kihvade süsteem, mis mitte ainult ei suurenda tootlikkust ja kütusesäästlikkust, vaid on ka kulumiskindlam ja palju lihtsam paigaldada tänu selle haamrivaba tihvtidega konstruktsioonile.

Volvo rataslaaduritele L60 kuni L350 ning Volvo ekskavaatoritele võimsusega alates 14 tonnist kuni selle suurima, 95 t masinani, ettenähtud uus kihvade süsteem kaevab sügavamalt ja püsib kauem terav. Madala profiiliga konstruktsioon pakub suuremat läbitungimisvõimet ja võimaldab suuremat koppade täituvust, mis lühendab töötsükleid ja suurendab kihva kasutusea jooksul läbitungimisvõimet isegi 20% – tõstes tootlikkust ja pikendades kihva efektiivset kasutusiga. Konstruktsioonil on ka parem iseteritamisvõime, mis aitab kütusekulu veelgi vähendada.

Sobiv geomeetria

Kaitstud keevised, tugevam adapteri nina ja tark konstruktsioon aitavad süsteemi vastupidavamaks muuta ning süsteemi suurem vastupidavus tähendab vahetusvälpade pikenemist ning kopa kulumise vähenemist. Kuna need on konstrueeritud spetsiaalselt nendele Volvo masinatele, vastavad kihvad ja adapterid konkreetselt masina tehnilistele andmetele, suurusele ja mudelile.

Volvo kihvade süsteem

Uuel kihvade süsteemil on kriitilistes piirkondades siledad pinnad, mis aitab töö käigus pingeid jaotada. Kulumise eest kaitsmise ja raskuse vahelise optimaalse tasakaaluga kihvade süsteem on konstrueeritud nende masinate potentsiaali ärakasutamiseks – maksimaalse jõudluse, läbistusjõu ja tööaja kasutamise saavutamiseks.

Aseta. Lükka. Klõpsa.

Kõige kuluvamate osadena vajavad ka parimad kihvad lõpuks vahetamist, kuid Volvo uue põlvkonna kihvade süsteemiga toimub nende vahetamine võimalikult lihtsalt ja kiiresti. Tõeliselt haamrivaba süsteemi kihvadel on nüüd uus lukustussüsteem korduvkasutatava lukustustihvtiga. Suurepärast istuvust ja kinnipidamist pakkuv – ja paigaldatud hambaid automaatselt pingutava korduvkasutatava tihvti avamiseks tuleb seda vaid veerand pööret keerata. Paigaldamisele kulub vaid mõni minut, see ei saakski lihtsam olla – aseta, lükka ja klõpsa – ja ongi kõik.

Õige kihv õigeks tööks

Ekskavaatoritele on viit tüüpi kihvasid: üldotstarbelised, abrasiivsele materjalile ja kividele, üleskorjava otsaga, kahekordse üleskorjava otsaga ja labidaninaga. Pakutakse kaht tüüpi adaptereid ja lisavarustusena on saadaval ka mehaaniline kulumiskindel kate, mis sobib standardsele adapterile ja pikendab kihva kasutusiga veelgi. Rataslaaduritele on saadaval kolme tüüpi kihvasid – üldotstarbelised, abrasiivsele materjalile ja kividele, koos kolme tüüpi adapteritega. 

Volvo kihvade süsteem