Volvo P6870D ABG: asfaldilaotamine lihtsaks

Kogege ülimalt mitmekülgset asfaldilaotamist P6870D ABG-ga, milles on ühendatud kompaktne konstruktsioon, suurepärane veojõud ning kasutamise ja hooldamise lihtsustamiseks ja hooldamiseks mõeldud funktsioonid.

Mitmekülgne jõudlus

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) on teinud head tööd ratas-asfaldilaoturite kasutamise lihtsustamiseks ja mitmekülgsuse suurendamiseks ning P6870D ABG on selle suurepärane näide. See asfaldilaotur võib saavutada ülimalt häid tulemusi erinevatel kasutusaladel – alates väikeelamurajoonidest kuni kiirteede projektideni.

Volvo CE asfaldilaoturitel on suurepärane veojõud kindlaks ja täpseks kasutamiseks igasugustes tingimustes – ja erandiks ei ole selles suhtes ka P6870D ABG. Kolmepunktilise tasakaaluga veduki platvormi stabiliseerimiseks tagab asfaldilaoturi ainulaadne isetasakaalustuv vedrustussüsteem maksimaalse veojõu – ka ebatasasel maapinnal. Volvo veosüsteem aitab saavutada siledat laotamist, tagades suure veojõu. See on saadaval 6x6 või 6x4 variandis, suured rattad annavad suure veojõu ja koormusest sõltuv pöördemomendi juhtsüsteem reguleerib võimsust eesmiste veorataste vahel, et rattad ei hakkaks kohapeal keerlema.

Volvo ratastega asfaldilaotur on varustatud ka kolme sõidurežiimiga: laotamine, manööverdamine ja transportimine. Manööverdamisrežiim sobib hästi manööverdamiseks ning peale- ja mahalaadimiseks. Selles režiimis on asfaldilaotamisfunktsioonid deaktiveeritud ja masin võib pöörata siseraadiusega 2,5 m.Transpordirežiimis käivitub täielik sõidukiirus – 20 km/h – kiireks ümberpaigutamiseks ning kui asfaldilaotur ei liigu, lülitub sisse automaatne tühikäik. P6870D ABG kompaktsete mõõtmete tõttu on seda ka kerge tööobjektide vahel transportida.Kõiki kolme sõidurežiimi toetab esmaklassiline Volvo mootor, milles on suur pöördemoment ühendatud väikese pöörete arvuga ja mille väljund viiakse automaatselt kooskõlla tööobjekti vajadustega; see vähendab tunduvalt müratasemeid ja kärbib kütusekulu kuni 30%.

Ohutu ja lihtne asfaldilaotamine

Volvo CE on andnud juhtimise täielikult operaatori kätte, luues hõlpsasti kasutatavaid funktsioone, nagu asfaldilaoturi elektrooniline juhtimissüsteem (EPM3). EPM3-süsteemi juhtnupud on koondatud ja paigutatud pealtvaates selliselt, et masinajuhti vaistlikult läbi tööfunktsioonide suunata. Masinajuhid saavad juhtketast kasutades masina paremaks juhtimiseks ja optimaalse efektiivsuse saavutamiseks kiiresti funktsioone valida ja reguleerida. EPM3-süsteemis on funktsioon Settings Manager (Seadistuste haldur) masina seadistuste hõlbustamiseks, et masinajuht saaks kohe tööd alustada. See funktsioon võimaldab masinajuhtidel salvestada kohandatud seadistusi sarnasteks asfaldilaotamistöödeks, et tagada asfaldilaotamistööde ühtlane kvaliteet. Neid salvestatud parameetreid saab peenhäälestada, et saavutada optimaalne jõudlus ja tootlikkus.

Ruumikas, mugav ja ergonoomilise paigutusega masinajuhi keskkond võimaldab masinajuhile avara vaate kogu asfaldilaotamisprotsessile, otsevaatega kolule ja konveierile ja selge vaatega tööpiirkonnale. Ka mootoriruumi katte konstruktsioon võimaldab masinajuhtidel selgelt jälgida materjali etteandmist ja voogu, ning nähtavust suurendavad veelgi klaaspinnad platvormi mõlemal küljel, kumer peegel varikatuse all ja reguleeritavad istmed, mida saab liigutada üle asfaldilaoturi välisserva. Masinajuhi mugavus on samuti üks põhiprioriteete ning P6870D ABG on konstrueeritud vähese müratasemega, ilmastikukindla katusega, millel on väljatõmmatavad pikendused, ning käe- ja jalatugede, sooja õhu väljumisava, topsihoidiku ja USB-laadija ühendusega. Masinajuhi mugavust suurendab ka tulede põlemajäämise funktsioon, mis valgustab platvormi veel kolm minutit pärast pealüliti sisselülitamist ja süüte väljalülitamist. Kolu lukustamise käepidemele on nüüd juurdepääs otse platvormilt, isegi kui on paigaldatud tuuleklaas.

Ja ka tasanduslauaga töötamise hõlbustamiseks saab masinajuht kasutada tasanduslaual lisavarustusena Pave Assisti (Asfaldilaotamise abisüsteem). Pave Assist pakub Volvo Co-Piloti kaudu võimsat digitaalsete tööriistade kogumit, kaasa arvatud Material Manager (Materjalihaldur), Thermal Profiling (Termiline profileerimine) ja Weather View (Ilmavaade), mis on mõeldud laotatava katte kvaliteedi parandamiseks ja asfaldilaotamise dokumenteerimiseks.

Teie asfaldilaoturi võimsuse kasutamine

9 m laotamislaiusega P6870D ABG võib varustada mitmesuguste tasanduslaudadega, mis tulevad toime väga erinevate tööobjektide ja materjalidega. Volvo tasanduslaudadel Variomatic on kaheksa juhttoru, kummalgi hüdraulilisel pikendusel neli, mis aitavad koos lisavarustusse kuuluva tasanduslaua pingutusseadmega saavutada ühtlast ja ühtlaselt tihendatud, siledat pinda.

Kasutamisel sobivad tasanduslauad VB79 ja VB78 samadele tööobjektidele, kuid tasanduslaudadel VB79 on rohkem potentsiaali, kui vajatakse erilist teepinna profiili või on erilisi äravooluvajadusi. Pikendatavatel tasanduslattidel on kaks liigendiga lisasektsiooni ning need on 10% (5,7 kraadi) üles-alla reguleeritavad, mis võimaldab laotada ebaregulaarseid profiile lihtsamini, vähem materjali kasutades ja väiksemate kuludega.

Tasanduslaua pikendusi saab kiiresti ja ohutult kinnitada või eemaldada, vajamata eritööriistu, tänu Volvo ainulaadsele kiirliitmike süsteemile. See tähendab, et vahetamisele kulub vaid 55 minutit.

Peale selle kaotab lisavarustusse kuuluv hüdrauliline otsaplaadi juhtimine – mis on integreeritud tasanduslaua paneelile – masinajuhtidel vajaduse tasanduslauda käsitsi reguleerida. Selle tulemuseks on vähem vaeva ja puhtam serva viimistlus.

Jätkake laotamistöödega

Mitmekülgne ja lihtsalt kasutatav masin on väga hea, kuid see peab olema ka töökindel. Ootamatud tööseisakud võivad masinapargi juhile maksma minna rohkem kui 450 eurot masina kohta päevas. Volvo CE võtab seda probleemi arvesse ning seetõttu on P6870D ABG varustatud nutikate hooldussüsteemidega, et teie asfaldilaoturit oleks lihtne heas korras hoida.

P6870D ABG-l on täiustusi tööaja paremaks ärakasutamiseks ja efektiivsuse tõstmiseks; üks olulisi uuendusi on selle 13 t kolu ja kütusepaagi maht, mis võimaldavad pidevat asfaldilaotamist 10 tunni jooksul. Sellele on lisatud kütusevargusi tõkestav süsteem ning Volvo CE pakub valgustuskomplektide valikut, et vähese valguse tingimustes rohkem näha ja ära teha.

Volvo CE on füüsiliselt lihtsustanud ka juurdepääsu P6870D ABG olulistele kontrollimispunktidele, mille tulemuseks on kiirem ja ohutum rutiinne kontroll. Kesksed määrimispunktid ja põhilised teeninduspunktid asuvad mugavalt platvormi peal ning kütusepaagile, emulsiooni paagile ja AdBlue täiteavale on ligipääs maapinna tasandilt. Halduse ja hoolduse hõlbustamiseks kogu masinapargis saab ühe võtmega iga süüdet lülitada ja iga hooldusluuki avada.

Kliendid saavad ka muuta teenindusteated automaatseks ja masina tööaega maksimaalselt ära kasutada teenindusintervallide halduriga – see on eraldi näidik EPM3 juhtpaneelil, mis teatab masinajuhile vajalikust või ettenähtud teenindusest, mis registreeritakse süsteemis ja salvestatakse teeninduste ajalukku.

Osade vahetamisel aitab Care Kit (Hoolduskomplekt) klientidel aega säästa ja kulusid vähendada ning kasutada uusimaid tehnilisi täiustusi. Care Kitiga ei ole vaja arvata, milliseid osi on vaja vahetada, sest need on kõik ühes komplektis koos. Kuigi näib olevat kulukas vahetada osi, mis vahetamist ei „vaja“, võib nende vahetamine tagada hea korrasoleku. Vahetades vaid nähtavalt kulunud osi, asendamata nendega kokkupuutuvaid detaile, põhjustab see vahetatud osade kiiremat kulumist.

Ning lõpuks on klientidel võimalik kasutada P6870D ABG-l ka telemaatikasüsteemi CareTrack. CareTrack võimaldab töödejuhatajatel ootamatuid tööseisakuid vältida ja tagada asfaldilaoturi efektiivse töö. Aruandeid masina asukoha, kasutamise, tootlikkuse, kütusekulu ja seisukorra kohta saab vaadata kaugühenduse kaudu – see aitab kindlaks määrata, milliseid aspekte on vaja täiustada optimaalseks tööks.

Mitmekülgsus, kasutamislihtsus ja töökindlus on selle uue ratastega asfaldilaoturi P6870D ABG põhiomadused; see on ostmiseks saadaval Euroopa Lähis-Ida ja Aafrika, Aasia ja Vaikse Ookeani ja Ladina-Ameerika piirkonnas.

Tähtsamad tehnilised andmed

  Mootori tüüp D6J D8E
    HIINA IV; EU Stage V Tier3
Mootori võimsus kW 129  
  hj (tollimõõdustik) 172,9  
Mootori pöörete arvuga p/min 2 000  
Põhilaius m 2.4  
  jalga 8  
Maksimaalne töölaius m 9  
  jalga 29,5  
Laotusmaht t/h 700  
  lüh t/h 771,6  
Kihi maksimaalne paksus mm 300   
  tolli 11,8  
Kolu maht t 13  
  lüh t 14,3