AS Swecon Eesti

Volvo uus teedrajav 20 t roomikekskavaator

Volvo uus 20 t roomikekskavaator EC200E on spetsiaalse konstruktsiooniga, et rahuldada väga nõudliku keskmise raskusega masinate turu vajadusi.

Volvo Crawler Excavator EC200E

Otseselt ekskavaatorituru ühele kõige suurema konkurentsiga segmendile suunatud Volvo Construction Equipmenti (Volvo CE) uus roomikekskavaator EC200E on ideaalne partner mitmesugustel keskmise raskusega kasutusaladel. 20 t mudel on erikonstruktsiooniga masin, mis on Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkonnas tehnilistelt andmetelt ettevõtte praeguste masinate EC220E ja EC180E vahepealne. EC200E, mis on ideaalne oma ettevõtte töödeks või rendiautode masinaparki lisamiseks ning sobib kasutamiseks ehituses, tehnovõrkude, teede taristu alal jms, on suurepärase jõudlusega ja pakub suurt väärtust, tagades kliendile tootlikkuse tõusu.

Muljetavaldav jõudlus

Volvo kontserni aastakümnete pikkustele kogemustele ja tugevusele tuginedes, on Volvo CE paigaldanud rangete normidega turge silmas pidades masinale järgmise põlvkonna heitmenormidele vastava mootori. V astme sertifikaadiga Volvo mootor D4 on optimeeritud, et masinajuht saavutaks EC200E-ga parima jõudluse, pakkudes mitmesuguste tööde õnnestumiseks vajalikku võimsust, kütusesäästlikkust ja töökindlust. 

Volvo roomikekskavaator EC200E

Volvo võimsuse suurendamise funktsioon võimendab niigi muljetavaldavat tõste- ja kaevejõudu, et tsükliaegu lühendada ja saavutada optimaalset tootlikkust.

EC200E kõrgetasemeline hüdrosüsteem töötab kooskõlas täiselektrilise juhtsüsteemiga ja Volvo CE täiustatud ECO-režiimiga võimsuskadude vähendamiseks ja nii juhitavuse kui ka reageerimisaegade parandamiseks. Roomikekskavaatorile saab tehases paigaldada ka täiendavad hüdraulilise lisavoolu torud, mille kaudu varustada hüdraulilisi tööseadmeid ja suurendada masina mitmekülgsust ja tootlikkust.

Tõeliselt universaalne

EC200E on äärmiselt mitmekülgne masin, mis saab täita mitmesugustel kasutusaladel paljusid tööülesandeid. Konstruktsiooni omadusteks on vastupidav nool ja vars, tugev veermik, raske vastukaal ja kaitstud komponendid, mis kõik võimaldavad masinal teha karmides tingimustes raskeid töid. EC200E ühendamisel spetsiaalselt valmistatud Volvo tööseadmetega saavad kliendid masinat paremini ära kasutada – maksimaalse efektiivsuse ja seega tootlikkuse saavutamiseks. Tööseadmete valikusse kuuluvad:

Volvo roomikekskavaator EC200E

Steelwristi kaldrotaator

Kaldrotaatori saab tehases paigaldada koos juhtsüsteemiga ja multifunktsionaalsete juhthoobadega. Masina ja kabiinis oleva ekraaniga täielikult integreeritud süsteem töötab täiuslikult koos Volvo koppadega.

Kopad

Töötades pehmete, keskmiste või kõvade materjalidega, võimaldavad Volvo kaevekopad saavutada maksimaalse tootlikkuse ja pika kasutusea ja neil on Volvo originaal kuluosad. Volvo kraavikopad on teile ideaalseks partneriks haljastustöödel, kallakute kujundamisel või kraavide hooldamisel. Mõlemal küljel 45° kaldega kallutatav kraavikopp on ideaalne valik, kui vajate puhast, sujuvat kallakut.

Purusti

Volvo hüdraulilised purustid on konstrueeritud töötama kooskõlas ekskavaatoriga, pakkudes ühtlast võimsust ja jõudlust. Need tööseadmed on vastupidavad ja need võib paigaldada mitmesuguste tööriistadega, mis sobivad paljudeks töödeks.

Kiirliited

Tööseadmete kiireks ja lihtsaks vahetamiseks pakub Volvo täielikku kiirliitmike valikut.

Ohutus ja mugavus masinajuhile

Iga Volvo masin on konstrueeritud eelkõige ohutust silmas pidades ning EC200E-l on ROPS-kaitsekonstruktsiooniga kabiin, hästi nähtavad käsipuud ja libisemiskindlad astmed. Algselt Volvo keskmise suurusega masinatele mõeldud konstruktsiooniga EC200E on nüüd paremalt küljelt palju lihtsamini ligipääsetav. Seda võimaldavad veermiku külge keevitatud uus aste ja selle kohale paigaldatud kolmepunktiline käsipuu – võimaldades lihtsamini, ohutumalt ja kiiremini masinasse siseneda rutiinseid hooldustöid tegema.

Volvo roomikekskavaator EC200E

Masinajuhi töökeskkonda parandavad veelgi hea nähtavus igas suunas tänu külgvaate kaamerale ja lisavarustusse kuuluvale Volvo Smart View'le, mis suurendab masinajuhi ja masina ümbruses töötajate ohutust. Peale selle on kabiini konstrueerimisel masinajuhtidega konsulteeritud, et pakkuda mugavat töökeskkonda, kus on vähem müra, lihtsalt kasutatavad juhtseadised ja ergonoomiline paigutus. 

Kulud väiksemaks

EC200E valmistatud tööaja paremaks kasutamiseks tööobjektidel ja töökatkestuste minimaalseks muutmiseks. Õli- ja filtrivahetuste pikad hooldusvälbad vähendavad vajalike peatuste arvu; rutiinset hooldust on lihtsustatud mitmesuguste funktsioonidega, sealhulgas maapinna tasandilt ligipääsetavate rühmitatud filtrite, kokkupööratavate piirete ja reaalajas hooldusteadetega. Hooldatavust parandab veelgi radiaatori, vahejahuti ja hüdroõli jahuti paiknemine kõrvuti samal tasandil.

Nagu ka teistele sama tootevaliku ekskavaatoritele, pakub Volvo ka EC200E-le suurepäraseid masina jälgimissüsteeme. CareTrack pakub reaalajas telemaatikaandmeid, sealhulgas töötundide arvu, asukohta ja hooldusteateid, aidates jälgida masina seisukorda ja jõudlust. Saadaval on mitmesugust lisavarustust erinevate vajaduste rahuldamiseks. Elu lihtsamaks tegemiseks pakub CareTrack ka paketi Insight Reports, millesse kuuluvad masina seisukorra, kütusesäästlikkuse ja tootlikkuse aruanded. Valmisaruanded võimaldavad teha masinapargi haldamisel teadlikke otsuseid, ilma et oleks vaja andmeid ja alarmikoode läbi sorteerida – säästes aega ja raha. Kliendid võivad soovi korral ka oma masinapargi jälgimise Volvole ülesandeks teha, kasutades ennetava jälgimise teenust.

Nagu kõigi Volvo toodete puhul, toetab roomikekskavaatori mudelit EC200E abivalmis ja kogenud müügiesinduste võrk, kes pakub mitmesuguseid lahendusi klientide masinate tootlikkuse säilitamiseks. Tulge ja vaadake seda Münchenis messil Bauma 2019.

Tähtsamad tehnilised andmed:

Töökaal

kg

19 870 - 24 580

naela

43.806 - 54.190

Koguvõimsus

kW

115

hj (tollimõõdustik)

154

... mootori pöörete arvuga

p/min

2.000

Kopa maht

m3

0,275 - 1,1

kuupjardi

0,36 - 1,44

Tõstevõime piki alusvankrit

kg

7 320

naela

16 138

... tööulatusel/kõrgusel

m

6,0 / 1,5

jalga

20 / 5

Max kaevamisulatus

mm

9 993

jalga, tolli

32'9"

Max kaevamissügavus

mm

6 781

jalga, tolli

22'3"

Läbistusjõud, SAE J1179 (tavaline)

kN

125

lbf (naeljõud)

28.101

Läbistusjõud, SAE J1179 (võimendatud)

kN

132

lbf (naeljõud)

29.675

Rebimisjõud, SAE J1179 (tavaline)

kN

101

lbf (naeljõud)

22.706

Rebimisjõud, SAE J1179 (võimendatud)

kN

107

lbf (naeljõud)

24.055

Üldine laius

mm

2 990

jalga, tolli

9'10"

Tagaosa pöörderaadius

mm

2 850

jalga, tolli

9'4"