Volvo CE tutvustab baumal elektrilist väikeekskavaatorit ja rataslaadurit

Volvo Construction Equipment tõi oma uuest elektriliste väikemasinate tootevalikust välja kaks heitmevaba masinat – ekskavaatori ECR25 ja rataslaaduri L25.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) täidab oma lubaduse 'Building Tomorrow' (Ehitades homset), tuues Münchenis baumal välja oma esimesed heitmeteta elektrilised kommertsmasinad, väikeekskavaatori ja rataslaaduri. Masinad ECR25 Electric ja L25 Electric, mis tuuakse välja Volvo kaubamärgiga uuest elektriliste väikeekskavaatorite ja väikerataslaadurite tootevalikust esimestena, on samasuguste tavapäraste masinatega võrreldes heitgaasideta, tunduvalt väiksema müratasemega, väiksema energiakuluga, suurema efektiivsusega ja väiksemate hooldusvajadustega. Volvo CE alustab alates 2020. aasta keskelt oma elektriliste väikeekskavaatorite (EC15 kuni EC27) ja väikerataslaadurite (L20 kuni L28) turuletoomist, lõpetades nende uute diiselmootoripõhiste mudelite arendamise.

Elektriga töötamine

ECR25 ja L25 üleviimiseks elektritoitele on sisepõlemismootorid asendatud liitiumioonakudega. ECR25 on varustatud liitiumioonakudega ja ühe elektrimootoriga, mis annab toidet hüdrosüsteemile masina ja tööseadme liikumapanemiseks. Masina akud salvestavad piisavalt elektrienergiat ECR25 tööks 8 tunni jooksul selle kõige levinumatel kasutusaladel, näiteks kommunaalvõrkude töödel. L25-l on liitiumioonakud, mis võimaldavad töötada 8 tundi masina tavapärastel kasutusaladel, nagu kergemad infrastruktuuri tööd, aiandus, haljastus ja põllumajandus. L25-l on ka kaks spetsiaalset elektrimootorit, üks veoülekandele ja teine hüdrosüsteemile. Allsüsteemide eraldamine on suurendanud nii mõlema süsteemi kui ka kogu masina efektiivsust. ECR25-l ja L25-l on mõlemal pardalaadurid, mis võimaldavad neid ööseks tavalisest olmepistikupesast laadima panna. Lisavarustusena on saadaval ka kiirlaadimine, mis vajab juurdepääsu võimsamale elektrivõrgule.

„ECR25 ja L25 on revolutsioonilised masinad, mis näitavad Volvo CE pühendumist tulevikutehnoloogiatele,“ ütles direktor elektrisõidukite ja automatiseerimise alal Scott Young. „Kuna need on elektrimasinad, ei satu keskkonda tahkeid osakesi, lämmastikoksiidi ega süsinikdioksiidi. See koos äärmiselt väikese müratasemega teeb need ideaalseks kasutamiseks linnades ja tiheda asustusega aladel.“

Kontseptsioonist reaalsuseni

ECR25 ja L25 turuletoomisele eelnesid Volvo CE kontseptsioonmasinatele viimastel aastatel osaks saanud positiivsed reaktsioonid. Nendeks olid täiselektrilise väikeekskavaatori prototüüp EX2 ja elektrilise väikeratalaaduri prototüüp LX2. „Kuigi ECR25 ja L25 on erinevad masinad, on neist uurimisprojektidest õpitu aidanud luua aluse elektriliste väikemasinate uuele tootevalikule,“ selgitab Young. „Tehnoloogia, mida arendasime, on nüüdsest piisavalt tugev ja seetõttu koos muutustega klientide käitumises ja regulatiivsete nõuete karmistumisega on praegu õige aeg meie elektrilised väikemasinad turule tuua.“

Nüüd, mil esimesed elektrilised väikemasinad on avalikkuse ette toodud, kasutatakse ja testitakse mitut masinat klientide katseprojektides, enne kui 2020-ndate aastate keskel tootmist alustatakse.

Innovatsioon jätkusuutliku tuleviku nimel

„Meie esimeste kommertselektrimasinate väljatoomine on oluline hetk Volvo CE teel jätkusuutliku tuleviku ehitamiseks,“ ütles Volvo CE president Melker Jernberg. „Kooskõlas Volvo kontserni strateegilisele elektrisõidukite suunale kõigil meie tegevusaladel oleme elektrisõidukite alal juhtpositsioonil ja pakume jätkusuutlikke lahendusi, mis aitavad klientidel edu saavutada. Ehitusmasinate elektrile üleviimine muudab need masinad puhtamaks, vaiksemaks ja efektiivsemaks – see on meie tegevusala tulevik.“

Lisateabe saamiseks külastage: https://www.volvoce.com/global/en/this-is-volvo-ce/what-we-believe-in/innovation/electrifying-the-future.

Pilt 1. Need kaks heitmeteta masinat on ideaalsed linnas kasutamiseks.
Pilt 2. Tutvustame elektrilist ECR25.
Pilt 3. Tutvustame elektrilist L25.