Volvo CE ja Trimble arendavad ekskavaatori juhtimissüsteemile Dig Assist välja 3D uuenduse

Tehases paigaldatav platvorm Trimble Earthworks kalde kontrollimiseks integreerub Volvo ekskavaatoritel sujuvalt Volvo masina 2D juhtimissüsteemiga Dig Assist.

Volvo Construction Equipmenti (Volvo CE) teatel on selle kolm aastat kestnud koostöö tulemusena ettevõttega Trimble Inc. välja arendatud Volvo masina 2D juhtimissüsteemiga Dig Assist integreeritud platvorm Trimble® Earthworks kalde kontrollimiseks. Volvo CE ratas- ja roomikekskavaatoritega kasutamiseks konstrueeritud Trimble Earthworksi integreerimine Volvo ekskavaatoritega täiendab Volvo Dig Assisti võimekust, et võimaldada kasutada 3D-konstruktsiooniga mudeleid, teostusandmeid, kaugtuge, projekti- ja varahaldust ja muid Trimble'i Connected Site® tehnoloogiaid. 

Masina juhtimine: võti automatiseerimise tulevikku

Volvo Co-piloti kasutamisel esmase kasutajaliidesena ei ole täiendavaid kuvareid ega andureid vaja. Tuleb vaid alla laadida rakendus Trimble Earthworks ja paigaldada täiendav juhtplokk. Kui Co-Pilot tellitakse koos Dig Assistiga, paigaldatakse masinale tehases kogu vajalik riistvara. 3D puhul saab klient tellida kalde kontrollimise platvormi Volvo Trimble Earthworks, mis paigaldatakse samuti tehases. Sel juhul töötab Volvo ekskavaator sujuvalt Trimble'i ehitusobjekti ühenduste ökosüsteemiga Connected Site.
 
Trimble Earthworksi 3D kalde kontrollimise lahenduse integreerimine Volvo ekskavaatoritega täiendab Volvo Dig Assisti võimekust. 3D-funktsiooni lisamine võimaldab masina kabiini ekraanile juhtmevabalt importida 3D-konstruktsiooniga mudeleid. Ideaalne suuremate, komplekssete infrastruktuuri projektide korral, mille 3D-projekte saab importida mitmesse ekskavaatorisse, et kõik kasutaksid sama mudelit. Kasutajaliides on ka Trimble'i lahenduste kasutajatele tuttav.

Kliendi valik – integreeritakse tehases

„Volvo Co-Pilot on täiuslik masina juhtimisliides,“ ütles Volvo CE direktor objektiühenduste ja masinateenuste alal Jeroen Snoeck. „Paljudel klientidel on juba 3D ja eelistatav maamõõtja. Kuna me ise ei kavatse maamõõtmise ja 3D-projekteerimise teenuseid osutada, teeme meeleldi koostööd juhtivate selle tehnoloogia alaste partneritega nagu Trimble. Ja nii saame pakkuda oma klientidele mõlemal alal parimat: neile tuttava Trimble'i lahenduse, mis on integreeritud tehases Volvo Dig Assisti ja Co-Piloti platvormiga.
 
„Koos Volvoga integreeritud 3D kalde kontrollimise lahenduse väljaarendamine annab meie ühistele klientidele mõlema ettevõtte eelised,“ ütles Trimble'i majandusarenduse juht Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkonnas. „Trimble Earthworksi põhjalik integreerimine Volvo Dig Assistiga võimaldab töövõtjatel ehitustehnoloogiaid kergemini üle võtta, et saavutada kiiremini investeeringute tasuvus.“
 
Trimble ja Volvo viivad ühiselt läbi valideerimistestimise klientide ettevõtetes, et 2019. aasta lõpu poole süsteemid rahvusvaheliselt turule tuua.

 

Pilt 1. Volvo Dig Assisti ja kalde kontrollimise platvormi Trimble® Earthworks integreerimine ühendab Volvo ekskavaatori sujuvalt Trimble'i ehitusobjekti ühenduste ökosüsteemiga Connected Site® üldehituse mullatööde projektideks. Trimble'i ehitusobjekti ühendatud ökosüsteem Connected Site hõlmab masina juhtimissüsteeme, objektil paigutamise süsteeme ja tarkvara efektiivse teabevahetuse koostöö korraldamiseks kogu ehitustööde tsükli jooksul.