Volvo CE soetab erikasutusalade ettevõtte CeDe

Sõlmiti leping masinate väikesemahulisele kohandamisele spetsialiseerunud Rootsi ettevõtte omandamiseks

Volvo CE aquires CeDe group

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) teatas erikasutusalade partnerettevõtte CeDe Groupi soetamisest avaldamata summa eest. CeDe Group asub Rootsis, Malmös, ning see tehing – mis eeldatavalt jõustub märtsi keskel – hõlmab selle intellektuaalomandeid, majandustegevust, muid varasid ja ligikaudu 45 täiskohaga töötajat. Kuna toodangumahud aastas on suhteliselt väikesed, ei avalda tehing Volvo CE tulule ega finantsseisundile kaalukat mõju.

CeDe Groupil on Skandinaavias hea maine ehitus- ja kaevandusmasinate väikeses mahus kohandamisel erikasutusalasteks. Töötades mitme originaalseadmete tootja heaks, sealhulgas Volvo CE ja selle müügiesindused, kohandatakse kalluritele uusi keresid (nt kütuse, vee, jäätmete veoks), teisendatakse ratasekskavaatoreid rööbastel töötamiseks ning tehakse muudatusi maa-alusteks kaevandustöödeks jne.

Ettevõte asutati 2000. aastal ja pärineb Volvo algsest ekskavaatoriettevõttest Åkerman.

Tugevdatud, sõltumatu spetsialiseerunud ettevõte

Volvo CE omanduses on nägemus sellest, et CeDe jääb paindlikult reageerivaks eraldiseisvaks äriettevõtteks. Volvo CE pakub ettevõttele oma suurt pädevust ja lisavahendeid, et laiendada selle kliendibaasi ja tegevust turul, et see kasvaks oma spetsialiseerunud tegevusalal Euroopas juhtivaks ettevõtteks. Tugevdatud partner toetab ka Volvo CE eesmärke laiendada oma tootepakkumisi uutesse segmentidesse ja uutele kasutusaladele ning omada partnerit, kes saab valmistada väheses mahus prototüüpe ja toodangut. Ettevõte jätkab ja laiendab oma inseneriteenuste osutamist ka teistele klientidele.

„See soetus on strateegiliselt mõttekas mitmel tasandil,“ kommenteerib Volvo CE president Melker Jernberg. „CeDe on ennast tõestanud põhjalike tehniliste oskustega ettevõttena meie masinate kohandamisel spetsialiseerunud kasutusaladele. See tihedam suhe võimaldab Volvo CE-l oma tootepakkumisi suurendada ja samal ajal võimaldada CeDe-l paremini laieneda uutele turgudele ja uutesse segmentidesse, koos Volvo CE-ga ja ka oma teiste originaaltootjatest klientidega.“

CeDe Groupi tegevdirektor Krister Johnsson nõustub, öeldes: „Oleme Volvo CE kontserniga ühinemisega väga rahul. Meil on olnud Volvo CE-ga kauaaegsed head suhted ja tunneme selle tooteid põhjalikult ning oleme põnevil võimaluste üle arendada oma teenuseid ja laiendada oma tegevust uutele turgudele.”