Volvo kontsern: aitab täita ehituse alal täna ja homme kõige karmimaid nõudeid

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) tutvustab bauma 2019-l oma tänastele ja homsetele klientidele kestlikke uuendusi seni kõige kõrgetasemeliste masinate ja teenuste valikuga – need kõik põhinevad kogu Volvo kontserni teadmistel.

Volvo kontsern kavatseb tõmmata sel aastal Saksamaal Münchenis toimuval bauma messil kogu tähelepanu endale. Volvo CE, Volvo Penta, Volvo Trucks ja Volvo Financial Services pakuvad üheskoos toodete ja teenuste tervikpakette teemal Building Tomorrow – Ehitades homset. See konkurentsitu sünergia võimaldab Volvo CE-l täita oma lubaduse toota oma tegevusalal esimesena 2020. aastaks elektrilisi väikemasinaid, tuues välja oma esimese elektrilise väikeekskavaatori ja rataslaaduri. 

Väljapaneku staarina teed rajamas

Volvo kontsern virgutab kliente kogu väärtusahela ulatuses vastupidavate toodete ja teenuste teedrajava väljapanekuga oma kahel boksialal – 2293 m2 siseboks 203 saalis C6 ja 5870 m2 demonstratsioonidega väliala ning veel 297 m2 väliala FM714. Lisaks kahele elektritoitega masinale ECR25 ja L25 on paketis uue tehnoloogiaga toodeteks ka revolutsiooniline hüdrauliline-hübriid EC300E, poolautonoomne EC220E Volvo Active Controli, automaatse noole ja kopa liikumisega ning väike, kuid kindlameelne EC60E, millel on läbimõeldud paketis suure masina jõudlus.
 
Ja see pole veel kõik. Lavale astuvad ka Volvo seni kõige väiksemad asfaldilaoturid P2820D ja P2870D koos uue põlvkonna EW60E, kõrge tööulatusega lammutusekskavaatori EC750E, Volvo lipulaeva - jäiga raamiga kalluri R100E ja paljude teistega. Kokku saavad külastajad imetleda rohkem kui 50 Volvo kõrgtasemelist teedel ja maastikul kasutatavat masinat, seda nii põnevas praktilises esitluses kui ka muljetavaldavas väljapanekus siseruumides. Kogu väljapanek koosneb 47 ehitusmasinast ja 6 kommertsveokist (kaasa arvatud autonoomne Volvo FH ja elektriveokite seeria) ning Volvo Penta mootorite demonstratsioonist.

Volvo Services on selle aasta baumal tähelepanu keskmes, sest iga masinat toetatakse spetsiaalsete teenuste pakkumisega, mida osutatakse puutetundlike ja muude ekraanide kaudu. Põhiliseks uudiseks on intelligentse telemaatikateenuse ActiveCare turule toomine kogu maailmas, sellesse on koondatud masina seisukorra jälgimine nädalaaruannete esitamisega, mis aitavad koos vähendada tööseisakuid. Peale selle tuuakse messil turule ka Volvo Co-Pilot pakutavate rakenduste komplekt - veo abisüsteemi Haul Assist viimane uuendus, milleks on kalluripargi liiklusvoo reaalajas jälgimise kaart koos efektiivsust suurendava pardakaalu funktsiooniga. Peale selle teeb Volvo Financial Services baumal klientidele eripakkumisi madalate intressimääradega lausa kuni 0,79%.

Kontseptsiooni teokstegemine

Volvo CE pakub reaalajas lahendusi – võttes kokku oma aastakümnete pikkuses uurimistegevuses üles ehitatud tugevuse ja tuues turule tooted, mis on puhtad, tootlikud ja aitavad maailma paremaks muuta. Selle illustreerimiseks avab ettevõte spetsiaalse innovatsiooni ala, milles tutvustab oma uuenduste teekonna igat sammu.
 
Praegune elektriliste masinate turuletoomine on oluline hetk ettevõtte püüdluses luua kestlikumat tulevikku. Masinad ECR25 Electric ja L25 Electric, mis tuuakse välja Volvo kaubamärgiga uuest elektriliste väikeekskavaatorite ja väikerataslaadurite tootevalikust esimestena, on samasuguste tavapäraste masinatega võrreldes heitgaasideta, tunduvalt väiksema müratasemega, väiksema energiakuluga, suurema efektiivsusega ja väiksemate hooldusvajadustega.

Partnerluse jõud

Andes Volvo ühise pressikonverentsi koos Volvo Penta ja Volvo Trucksi presidentidega, märkis Volvo CE president Melker Jernberg: „Oleme pikalt uuendustegevusele pühendunud alates meie teedrajavast teadus- ja arendustegevusest kuni tänaste turuletoomiseks valmis toodeteni, mida nähakse siin baumal esmakordselt. Kuid me ei saa seda üksi teha. Meie pidev koostöö kõigi meie sidusrühmadega tõestab, et partnerlus on tõesti uus eestvedamine. Oleme uhked, et oleme sellel teel kõrvuti oma partneritega, tehes koostööd ühiskonna kõige keerulisematele väljakutsetele vastamiseks kestlike lahendustega – täna ja homme.“
 
Pärast rekordilise ülemaailmse käibega 2018. aastat, mil Euroopa turul oli 12% kasv, läheb Volvo kontsern tulevikule vastu tugeva finantspositsiooniga. Tuginedes kogu kontsernis omandatud oskustele, kogemustele ja koostööle väliste sidusrühmadega arvukates projektides, ehitab Volvo homset – Building Tomorrow – tuues täna turule oma juhtiva uuendustegevuse tulemused.

 

Pilt 1. Melker Jernberg pärast elektrimasinate avalikkusele tutvustamist.
Pilt 2. Volvo siseboks baumal.
Pilt 3. Volvo välisboks baumal.