V etapp: homseks optimeeritud

Volvo Construction Equipment tutvustab Münchenis Baumal V etapi nõuetele vastavaid mootoreid.

Volvo CE will be delivering maximum power and performance with new engine technology

Mootorite ja ehitusmasinate tootjatel on ees seni suurim heitmetega seotud väljakutse, kuna sel kuul jõustub uus EL V etapi heitmetega seotud määrus. Volvo CE pakub oma uue mootoritehnoloogiaga, mis on veel üks samm kestlikuma homse suunas, maksimaalset võimsust ja jõudlust.

V etapiga kehtestatakse kõigile 19 kW kuni 560 kW mootorite tootjatele tahkete osakeste arvu (PN) piirmäärad, mis nõuab masinate mootorite heitgaaside järeltöötlussüsteemidele diislikütuse tahmafiltrite (DPF) paigaldamist. Peale selle keskendutakse rohkem ka heitmetasemele masina kasutamisel.

Mootoritele võimsusvahemikuga üle 130 kW ja alla 56 kW jõustusid piirmäärad 1. jaanuaril 2019. Kuid mootoritele võimsusvahemikuga 56–130 kW jõustub määrus aasta hiljem, 1. jaanuaril 2020. Volvo CE on nende mootoritega juba ajast ees, sest ettevõte otsustas tutvustada V etapi mootoreid mõlemas võimsusvahemikus juba selle aasta algul.

Volvo CE Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika müügipiirkonna asepresident turunduse ja müügitoe alal Mats Andersson ütleb: „Tootjad tunnevad üha enam survet tagada mootorite vastavus kõige rangematele heitmenormidele ja see EL uus määrus on seni kõige rangem. Kuid Volvo CE on tõestanud V etapile vastavate mootorite kiire turuletoomisega, et oleme võtnud kohustuse kestlikuma tuleviku ehitamiseks oma praegustele klientidele.“

Kõrgetasemeline V etapi tootevalik on valmistatud mitte ainult nendele rangetele nõuetele vastamiseks, vaid ka tootjatele ja kasutajatele mitmete kasulike omaduste pakkumiseks. Nendeks on:

  • Tootlikkus: võimsuse optimeerimine kliendi tööaja maksimaalseks kasutamiseks ja investeeringule hea tasuvuse pakkumiseks.
  • Kasulik tööaeg: tagada vastupidav, töökindel ja lihtsalt teenindatav mootor.
  • Omamiskulu: minimaalsed kütuse- ja hoolduskulud.
  • Kestlikkus: heitmete vähendamine keskkonnahoiuks ja normidele vastamiseks.

Konkurentsivõimeline lahendus on tegelikult sama mis praegustel IV etapi mootoritel, välja arvatud, et mootoritel vahemikus 19–36 kW on nüüd nõutav DPF.

Seda kõrgetasemelist süsteemi on ulatuslikult testitud kõige karmimates töötingimustes, et tagada nende vastavus klientide tänastele ja homsetele vajadustele. Uues ja täiustatud süsteemis on laadimisõhu jahuti, mis jahutab sisenevat õhku, et efektiivsust suurendada ja muutuva geomeetriaga turbolaadur (VGT), mis on mõeldud õhu ja kütuse suhte optimeerimiseks turbolaaduris olenevalt tingimuste muutumisest või fikseeritud geomeetriaga turbolaadur möödapääsuklapiga. DPF on mõeldud diislikütuste tahkete osakeste või tahma eemaldamiseks diiselmootori heitgaasist ja diisli oksüdatsiooni katalüsaator (DOC) oksüdeerib süsivesinikud ning süsinikmonooksiidi süsinikdioksiidiks ja veeks.

Järeltöötlussüsteemi passiivne regenereerimine hoiab ära ootamatuid tööseaisakuid. Praeguste testide kohaselt ei ole normaalsetes töötingimustes seistes regenereerimine vajalik; väljalaskegaaside temperatuur hoitakse automaatselt optimaalsel tasemel.

Ja lõpuks vähendab heitgaaside retsirkulatsiooni funktsioon – nii jahutatud kui ka jahutamata kujul – heitmeid heitgaaside osaliselt tagasi mootorisse retsirkuleerimise teel.

Volvo CE peab oluliseks kütusesäästlikkust ja tööaja maksimaalset kasutamist, seega võivad kliendid olla kindlad, et nende masinad vastavad kõige rangematele heitmenormidele ja on täielikult optimeeritud homsete vajaduste rahuldamiseks.

Volvo CE kasutab oma klientide huvides kogu Volvo kontserni uusimaid tehnoloogiaid. Originaalseadmete tootjad ja masinajuhid võivad olla ka kindlad, et ettevõtte kogu ülemaailmne järelturu teenindusvõrk rahuldab nende vajadusi.