AS Swecon Eesti

Lihtne Volvo hübriid parandab kütusekasutuse efektiivsust kuni 17%

Turule toodav hübriidekskavaator EC300E laeb noole langetamisel energiat salvestavaid akusid, mida kasutatakse hüdraulilise pumba toiteks.

Sageli on parimad ideed kõige lihtsamad. Volvo CE võttis selle oma südameasjaks oma uue leidliku ekskavaatoriga EC300E Hybrid, millel alustatakse nüüd välitingimustes testimist. Erinevalt teistest süsteemidest, mis kasutavad ekskavaatori pealisehituse pöörlemisenergiat mootori abistamiseks elektritoitega, kasutab Volvo uudne hüdrauliline hübriidmasin ekskavaatori allaliikumisega genereeritavat 'vaba' energiat hüdrosüsteemi varustamiseks lisatoitega. 

Noole langetamise võimsate, regulaarsete liikumistega laetakse 20 l hüdraulilisi akusid, mis varustavad siis energiaga hüdraulilisi abimootoreid, mis aitavad anda toidet hüdraulilisele pumbale. Juhitavus ja jõudlus on samal tasemel kui tavapärasel EC300E-l, sealhulgas võime töötada üheaegselt ECO- ja hübriidrežiimis.

VOLVO-BAUMA-MUNICH-EC300E-02-1920x1400

Kiire tasuvus kaeve- ja kallutustöödel

Kogu see lihtne tarkus, milles pole midagi keerulist, vähendab mootori koormust ja selle käigus vähenevad kütusekulu 10–12% ja CO2 heitmete tase kuni 12% – ja seda kõike jõudlust vähendamata. Tootmise kaeve- ja kallutustöödel (eriti 90° pööramisega) võib see lihtne meetod end veidi rohkem kui aastaga ära tasuda. Masina juhitavus ja jõudlus on samal tasemel, mida võib eeldada samaväärselt tavapäraselt masinalt ja kütuse kasutamise efektiivsus tõuseb olenevalt kasutusalast kuni 17%.

Lihtne ei ole mitte ainult idee – vaid ka komponendid – selleks on vaja lisada vaid mõned komponendid, mida on lihtne hooldada.

VOLVO-BAUMA-MUNICH-EC300E-03-1920x1400

Kuigi EC300E Hybrid ei ole veel müügil, testitakse seda välitingimustes klientide objektidel, et tehnoloogiat reaalsetes tingimustes valideerida.

Sellised tehnoloogiad näitavad taas Volvo CE pühendumust innovaatilisusele ja klientidele kestlikumate ning kuluefektiivsemate lahenduste pakkumisele. 

Lisateabe saamiseks külastage: https://www.volvoce.com/global/en/this-is-volvo-ce/what-we-believe-in/innovation/ec300e-hybrid

Pilt 1. EC300E Hybridiga alustatakse välitingimustes testimist.
Pilt 2. Volvo uudne hüdrauliline hübriid kasutab ekskavaatori noole allaliikumisega genereeritavat 'vaba' energiat.
Pilt 3. See tehnoloogia aitab mootori koormust vähendada.