Volvo esimene elektriline väikerataslaadur sai Saksa puukoolis väga head hinded

Leick Baumschulen testib Volvo Construction Equipmenti esimest elektrilist väikerataslaadurit L25 ja leiab, et see on vaikne, heitmevaba ja lihtsalt hooldatav täiendus puukooli ja haljastusega tegeleva ettevõtte masinapargile.

Elektriline L25 töötamas Leick Baumschuleni puukoolis.

Leick Baumschulen asub 30 minuti kaugusel Saksamaal, Konzis asuvast Volvo CE tehasest, kus L25 Electric'ut hakatakse 2020. aasta keskel tootma, ning on maailmas esimene klient, kes seda 'rohelist' masinat testib.

See puukooli ja haljastusega tegelev ettevõte on olnud Volvo klient 34 aastat ja keskendub tugevalt kestlikkusele ning on avatud uutele, keskkonnahoiuga seotud tehnoloogiatele. Leick Baumschuleni oskuslikud masinajuhid kasutavad väikerataslaadureid iga päev mitmesugusteks töödeks – alates kaubaaluste teisaldamisest ja materjalide laadimisest kuni pinnase tasandamise ja teede pühkimiseni. 
„Selliste tööde mitmekesisuse tõttu vastab meie uue elektrilise väikerataslaaduri testimine kliendi juures, ideaalselt reaalsetele tingimustele,“ ütleb Volvo CE väikerataslaadurite ülemaailmne tootejuht Paolo Mannesi.

Olles juba investeerinud elektrilistesse golfikärudesse, et klientidele mugavalt oma suurt aeda ja väljapanekuala tutvustada, soovis Leick Baumschulen uurida ka oma ehitusmasinate masinapargi elektritoitele üleviimise eeliseid. 

Ettevõtte juhid Christoph ja Michael Leick usuvad kindlalt elektritoitele üleminekusse ja näevad selle kasulikkust ka ettevõtja seisukohalt. Nad peavad osalemist selles Volvo arendustegevuses suureks tunnustuseks ja neil on hea meel anda oma tegevusalal omandatud kogemustega panus tulevastesse toodetesse.

Volvo L25 Electric toiteks on liitiumioonakud, mis töötavad ühe laadimisega kogu 8-tunnise töövahetuse masina tavapärastel kasutusaladel, milleks on kerged taristutööd, aiandus, haljastus ja põllumajandus. L25-l on ka kaks spetsiaalset elektrimootorit, üks veoülekandele ja teine hüdrosüsteemile. Alamsüsteemide eraldamine suurendas kogu masina efektiivsust.

volvo-ce_pressiteade_esimene-elektriline-rataslaadur_04

L25 Electric töötamas kliendi ettevõttes.

Kogu võimsus, ilma mürata

Leick Baumschuleni masinajuhtide esmamulje Volvo L25 Electric'ust on, et see töötab üsna sarnaselt tavapärase diislikütusega masinale, kuid selle eeliseks on elektritoide.

„See on õige jõudluse ja suurepärase konstruktsiooniga masin. Masin töötab sarnaselt tavapärasele rataslaadurile, kuid on masinajuhile ja ümbrusele mugavam – võimsuselt tundub sarnane, kuid on vaiksem, vähema vibratsiooniga, vajab vähem hooldust ja on lokaalselt heitmevaba,“ ütleb Leick Baumschuleni kaasomanik Christoph Leick.

Leick Baumschulenile on vaikne töö Volvo L25 Electric'u üks suuremaid eeliseid.

„Kasutame seda masinat ka taimede veoks meie väljapanekualal, kus kliendid liiguvad sisse ja välja. See masin on meie klientidele ja meie töötajatele mugavam, sest müratase on palju väiksem. See tähendab, et saame vestlust ja arutelu klientidega jätkata, kui masin lähedal töötab,“ ütleb ta.

Minimaalne hooldus

volvo-ce_pressiteade_esimene-elektriline-rataslaadur_03Teine põhieelis ettevõttele on selle lihtne hooldatavus.

„Masin vajab vähem hooldust, sest sellel ei ole mootorit – me ei pea iga päev mootoriõli ja jahutusvedelikku kontrollima ega kütust tankima. Jätame selle lihtsalt ööseks laadima, mis on väga lihtne. Tuleb lihtsalt sisestada laadija üks ots masinasse ja teine ots tavalisse olmepistikupessa. Ja ongi kõik. Tegelikult ei saagi midagi valesti minna – see on lihtne ja ohutu,“ jätkab ta.

Mannesi ütleb: „Oleme masina tööomadustega võimsuse, väga väikese mürataseme ja juhi mugavuse osas tõesti rahul. Mõnes suhtes see isegi ületas meie ootusi.“

 

Volvo CE ja Leick Baumschuleni meeskond uurimas masina funktsioone.


„Olen tõesti uhke Volvo CE meeskonna üle, kelle tubli töö tulemusena on loodud L25 Electric. Näen, et see tõeliselt hea meeskonnatöö on kajastunud nii projektis kui ka tootes. Väga hea on nüüd näha seda masinat kliendi ettevõttes töötamas, tehes nende igapäevatööd lihtsamaks ja mugavamaks. See ongi meie töö mõte.“

Volvo väikerataslaadurit L25 Electric testitakse praegu katsetamisetapil Leick Baumschulenis. Masin tuleb müügile 2020. aasta keskel, kui Volvo CE lõpetab väikerataslaaduri uute diiselmootoripõhiste mudelite L20 kuni L28 arendamise.

volvo-ce_pressiteade_esimene-elektriline-rataslaadur_02

Volvo CE ja Leick Baumschuleni meeskond töötamas selle katsetamisel kliendi juures.

Volvo L25 Electric tähtsamad tehnilised andmed

Töötamisaeg Kuni 8 tundi
Kiire väline laadimine 80% täislaadimine 2 tunniga
Masinas 230 V vahelduvvooluga laadija 12 h täislaadimine
Kaal 4,9 t
Kallutuskoormus 3,35 t täispöördel kallutuskoormus
Kopa maht 0,9 m³ standardne kopp
Kahvel 2 t tõstejõuga kahvel
Purunemisjõud 49 kN
Kallutuskõrgus 2,5 m


LISATEAVE

Tiffany Cheng

Director, External Communications
Volvo Construction Equipment
Tel: +32 499 56 68 47
E-mail: tiffany.cheng@volvo.com

Brian O'Sullivan

SE10
London
Tel: +44 7733350307
E-mail: osullivan@se10.com