Volvo esimene elektriline väikeekskavaator saabub kliendi tööobjektile

Esimene Volvo elektriline väikeekskavaator ECR25 Electric on klientidepoolse testimise etapis üle antud kontserni Colas kuuluvale Prantsusmaa ehitusettevõttele Spac.

Pärast Volvo esimese elektrilise väikeekskavaatori ECR25 Electric tutvustamist avalikkusele messil Bauma 2019, on masin nüüd Spac'ile üle antud kliendipoolseks testimiseks.
 
Kontserni Colas kuuluv Spac kasutab seda 2,5 t ekskavaatorit kraavide kaevamiseks Prantsusmaal Pariisi lähedal asuval Saint-Nom-la Bretèche'i golfiväljakul.
 
Heitgaasideta ja peaaegu vaikselt töötav Volvo ECR25 Electric on sellisesse töökeskkonda just ideaalne.
 
„Meil on põnev näha seda masinat kliendi ehitusobjektil,“ ütleb Volvo Construction Equipmenti (Volvo CE) elektriliste väikeekskavaatorite projektijuht Elodie Guyot. „See töötab väga vaiksel ja rahulikul alal, kus elanikud soovivad selle vaikuse ja rahu austamist, seetõttu on väga oluline, et masin sellele vajadusele vastaks.“
 
Spac'i töödejuhataja Benjamin Silvent ütleb: „Elanikele ja linnades üldiselt teeb see meie tööobjektid vastuvõetavamaks, sest see vähendab süsinikuheitmeid ja häirivat müra“.
 
Spac'i masinajuht Alexandre Birot lisab: „Me ei pea kraavis oleva töömehega karjudes rääkima, räägime tavalise häälega ja ta kuuleb kõike. Tavalise ekskavaatoriga peame enne mootori välja lülitama, et ta kuuleks. Pealegi, kui tal tuleb kogu päev kraavis olla, hingab ta palju gaase sisse, nüüd aga ei ole väljalaskegaase, mida ta peaks sisse hingama. Oleks tore, kui ettevõttel oleksid kõik masinad elektrilised.“
 
Volvo ECR25 Electric asendab sisepõlemismootori 48 V liitiumioonakudega ja elektrimootoriga, mille toitel hüdraulikasüsteem liigutab masinat ja tööseadmeid. Akudes salvestub piisavalt energiat masina 8-tunniseks tööks tavalistel kasutusaladel, näiteks kommunaalvõrkude töödel. Masinas olev laadija võimaldab laadida seda öösel tavalisest olmepistikupesast. Lisavarustusena on saadaval ka kiirlaadimine, mis vajab juurdepääsu võimsamale elektrivõrgule.
 
Volvo ECR25 Electric on valitud turgudel saadaval alates 2020. aasta keskpaigast. 

Video 1: https://youtu.be/oi0NYdQoS_A
Video 2: https://youtu.be/HU05dVambi8
Video 3: https://youtu.be/3FfUz57zADo

 
Pilt 1. Spac'i töödejuhataja Benjamin Silvent ja Volvo CE elektriliste väikeekskavaatorite projektijuht Elodie Guyot Volvo ECR25 Electric'u ees.
Pilt 2. Spac'i masinajuht Alexandre Birot proovib töötada Volvo ECR25 Electric'uga Prantsusmaal, Pariisi lähedal asuval Saint-Nom-la Bretèche'i golfiväljakul.
Pilt 3. Spac'i masinajuht Alexandre Birot paneb Volvo ECR25 Electric'u pistikupessa laadima.