AS Swecon Eesti

Volvo väikesed ja väledad asfaldilaoturid P2820D ABG ja P2870D ABG löövad konkurentide seas laineid

Linnatööks toodetud P2820D ABG ja P2870D ABG on Volvo tootevaliku kõige väiksemad asfaldilaoturid. Need on suurepärased partnerid väikesteks kui ka keskmise suurusega asfalteerimistöödeks, pakuvad väikeseid tegevuskulusid ning masinajuhile ohutust ja mugavust.

Volvo Tracked and Wheeled Pavers

Kui vajate väikest asfaldilaoturit vahemikus 1,5–4,5 m, on Volvol pakkuda mitte ainult üks, vaid lausa kaks valikut. P2870D ABG on täiesti uus ratastega asfaldilaotur ja P2820D ABG on uusima põlvkonna roomikmasin – mõlemad aitavad Volvo asfaldilaoturite valikut veelgi tugevdada ja laiendada. Need masinad on varustatud funktsioonidega, mida võib tavaliselt leida ainult suurematel asfaldilaoturitel ning nad võimaldavad saavutada kvaliteetset asfalteerimist ja paremat ohutust, efektiivsust ja masinajuhi mugavust.

Konstrueeritud mitmekülgseks

Nagu teisedki Volvo asfaldilaoturite valikus, on P2820D ABG ja P2870D ABG vähese müratasemega, mistõttu sobivad kesklinna projektideks, nagu jalgrattateed, parklad ja jalakäijate alad. Need uued, väga efektiivsed masinad on ka vähese kütusekulu ja vähese CO2 heitmete tasemega. Nendel väikestel asfaldilaoturitel, millel 55 kW Volvo mootor ja sellega täiuslikult sobiv hüdrosüsteem, on samas oma klassi parim veosüsteem, mida paigaldatakse ka suurematele mudelitele.

Tänu kompaktsele konstruktsioonile on P2820D ABG ja P2870D ABG väga paindlikud lahendused. Need on piisavalt tugevad täitematerjaliga veoki lükkamiseks, kuid neid saab kergesti täita ka muude masinatega, näiteks rataslaaduri või ekskavaatoriga. Kliendid saavad valida levinuma topeltkonveieri või Volvo üksikkonveieri vahel – viimane on Volvol selles suuruseklassis ainulaadne ja võimaldab suuremat toodangut tunnis. Asfaldilaoturil P2870D ABG on väiksem (2 m) pöörderaadius tänu roolivõimendi kasutamisele.

Volvo roomik- ja ratas-asfaldilaoturid

Nende mitmekülgsust suurendab hulk lisavarustusse kuuluvaid konfiguratsioone, mis võimaldavad nii ratas- kui ka roomikmudelitel suuremas valikus töid teostada. Nende hulka kuuluvad individuaalselt juhitavad punkri tiivad, mis võimaldavad asfaldilaotamist teha takistustele lähemal ja elektrohüdrauliliselt kokkupandav katus, mis aitab asfaldilaoturitel liikuda minimaalse kõrgusega aladele.

Ja nagu see poleks juba piisavalt mugav, on P2820D ABG ja P2870D ABG nii väikesed, et neid saab vedada koos teerulliga samal veokil.

Mugavalt kontrolli all

Nendel masinatel on samasugune tööjaam nagu Volvo suurematel ABG asfaldilaoturitel ja masinajuhid tunnevad end neis kohe koduselt. Masina maksimaalse juhitavuse tagamiseks võimaldab Volvo elektrooniline asfaldilaoturi haldussüsteem (EPM3) masinajuhtidel lihtsalt kasutada kõiki tööfunktsioone. Mugava paigutuse ja juhtkettaga EPM3-süsteem võib hõlbustada raskemaid väikeseid kui ka keskmise suurusega asfaldilaotamistöid. EPM3-iga on integreeritud seadistuste haldur, millega saab salvestada ja välja otsida eelmiste projektide kohandatud parameetreid. See tähendab kiiremat, kvaliteetsemat asfaldilaotamist igal kasutusalal.

Volvo roomik- ja ratas-asfaldilaoturid

Täielikult kohandatav töökoht on mõeldud masinajuhtide mugavuse ja tootlikkuse parandamiseks ning võimaldab mõne sekundiga vahetada see tööks iste- või püstiasendis. Juhtpaneeli saab koos selle lihtsalt kasutatavate juhtseadistega tervenisti asfaldilaoturi ühelt küljelt teisele lükata Seda saab ka igas suunas 30 kraadi kallutada. Ilmastikutingimuste eest kaitseb iga ilmaga sobiv katus, millel on masinajuhi katmiseks väljatõmmatavad pikendused – ka istmepikenduse katteks. Peale selle saab ka masinajuhi platvormi mõlemale küljele klaaspinna lisada, et tuule eest veelgi rohkem kaitsta. Esemete varguste vältimiseks on katuse all ja tasanduslaua tasandil uued panipaigad ning mugavust lisab veelgi võimalus kõiki süütevõtmega lukustada.

Volvo roomik- ja ratas-asfaldilaoturid

Ratastega masin (P2870D ABG)

Volvo masinatele on iseloomulik nende kvaliteet ja tehniline kõrgtase – ja ka P2870D ABG ei ole selles suhtes erand. Väike asfaldilaotur, mis on võimeline sõitma kiirusel kuni 16 km/h ja pakub töö ajal ja töövaheaegadel võrratut mugavust tänu 6 x 4 ratta veoga veermikule ja masina amortisaatoritele, mis on selles klassis ainulaadsed.

Tagumine raamitõstuk on Volvo asfaldilaoturite ainulaadne funktsioon. See võimaldab tõsta tagarattad maast üles, surudes tasanduslaua alla. See on eriti kasulik, kui rattad jäävad pehmesse pinnasesse kinni ja neid on vaja vabastada, või kui rattaid on vaja kiiresti parandada.

Need paindlikud masinad on mõeldud kasutamiseks mitmesugustel kasutusaladel.Õigel teel (P2820D ABG)

Eelmise põlvkonna masinate edukusele tuginedes on asfaldilaoturil P2820D ABG tehtud veermikule mitmesuguseid täiustusi, sealhulgas seda 150 mm pikendatud tasakaalu ja veojõu parandamiseks, samuti täiustatud ka vastupidavad roomiku kaabitsaid pinna siledamaks viimistlemiseks. Tööaja paremaks kasutamiseks ja tegevuskulude vähendamiseks on veermikul automaatne roomikupinguti – Volvol selle klassi masinatel ainulaadne funktsioon – ning poldid asuvad mugavalt roomiku sees, et roomikutaldu oleks parem vahetada.

Asfaldilaoturi P2820D ABG veermikule on tehtud mitmesuguseid täiustusi.Tasanduslaua efektiivsus

P2820D ABG-le on paigaldatud tambitsa ja vibratsiooniga tasanduslaud Variomatic VB30, millel on vastupidav tasanduslaua suunamissüsteem ja hüdrauliline tasanduslaua pea. See võib olla põhilaiusest kaks korda pikem (1,5 m kuni 3,0 m). Tasanduslaua pikenduste paigaldamisega saab asfaldilaotamise laiust veelgi suurendada, maksimaalselt kuni 4,0 meetrini. Uue tasanduslauaga VB40 varustatud P2870D ABG võib tagada erakordse kvaliteediga asfaldilaotamise ka suuremate pikkustega, kuni 4,5 m. Tasanduslaual on kaks võimalikku pikendust: 525 mm ja 275 mm, viimasega saab masinat vedada pikendusi ja otsaplaate eemaldamata.

Tasanduslauad VB30 ja VB40 kuumenevad mõlemad 3 °C minutis ja neil on mehaaniline või hüdrauliline tasanduslaua pea ning need ei vaja igapäevast hooldust - tambitsa ja vibratsiooni laagrid on määritud kogu kasutuseaks. Tasanduslauale VB40 on paigaldatud ka kallutatav jalgtee.

Asfaldilaotamise täiendavaks hõlbustamiseks on lisavarustusena saadaval hüdrauliliselt juhitavad otsaplaadid, mida masinajuhtidel ei ole vaja liikluses käsitsi kohandada. Need on õhukese konstruktsiooniga ja aitavad vähendada ka puhta küljeviimistluse saavutamiseks vajalikku aega. Uue konstruktsiooniga tasanduslaua konsooli võib kallutada ja pöörata igas suunas, mis võimaldab masinajuhil seda lihtsalt paigutada tööobjekti vajaduste ja isiklike eelistuste kohaselt. Optimeeritud on ka nuppude paigutust, muutes need käepärasemaks ja mugavamaks kui kunagi varem.

Maksimaalne tööaeg

Rutiinse hoolduse kiirendamiseks ja minimaalsete tööseisakute saavutamiseks on asfaldilaoturitel P2820D ABG ja P2870D ABG mõlemal vedelike äravooluvoolikud, lihtne ligipääs akudele väliselt paneelilt, kui on vaja juhtmetega käivitada ja ainult kolm määrimispunkti. Konveieril on ka kogu kasutuseaks määritud, hooldusvabad laagrid.

Järeltöötlussüsteem koosneb ainult diislikütuse tahmafiltrist. See tähendab, et SCR ja Adblue ei ole vajalikud ning seega ei ole vaja diisli väljalaskevedelikku vahetada ega SCR-süsteemi hooldada. Selle tulemusena kasutatakse tööaega maksimaalselt ja masina jooksvad kulud on minimaalsed.

Volvo masina jälgimissüsteemiga CareTrack saab hinnata tervet telemaatikaaruannete kogumit. See jälgib näiteks tootlikkust, masina seisukorda ja kütusesäästlikkust. Iseseisvalt või Volvo müügiesinduse abiga töötades võivad kliendid kasutada CareTracki andmeid ootamatute tööseisakute ohu vähendamiseks ja oma asfaldilaoturite P2820D ABG ja P2870D ABG võimalikult heade tööomaduste tagamiseks.

Tähtsamad tehnilised andmed:

T5 / Stage 5

 

 

P2820D ABG

P2870D ABG

 

Mootori tüüp

D3.8H

 

Mootori võimsus

kW

55.4

 

hj (tollimõõdustik)

74.3

 

Mootori pöörete arvuga

p/min

2 200

 

Mootori heitmed

Euro V

 

Põhilaius

m

1.74

1.8

 

jalga

5.7

5.7

 

Maksimaalne töölaius

m

4.5

 

jalga

14.8

 

Laotusmaht

t/h

300 

 

Sh t/h

331

 

Kihi maksimaalne paksus

mm

250

 

tolli

9.8

Punkri maht

t

9

Sh

9.9

Traktori mass

kg

7 950

7 230

7 950

7 230

naela

17,527

15,939

17,527

15,939

*Tegelik laotusmaht sõltub kihi paksusest ning asfaldilaotamise laiusest ja kiirusest ning sõltub teie tööobjekti tingimustest. Võime aidata teil konkreetse projekti laotusmahu välja arvutada.

**Ligikaudne kaal, ilma lisavarustuseta. Diislikütuse paak pooleldi täis, 75 kg masinajuht, standardne punker ja ilmastikukindel katus sisse arvestatud.

***Pikenduste kasutamisel maksimaalne lubatav tasandamisvõime väheneb.