AS Swecon Eesti

Volvo lühikese pöörderaadiusega väikeekskavaator on kitsastes oludes suurepärane

Võimsa, kütusesäästliku Volvo mootoriga, täiuslikult sobiva hüdrosüsteemi, Volvo täiustatud tugeva kerega, lühikese pöörderaadiusega ekskavaator ECR88D pakub märkimisväärset tootlikkust ja stabiilsust ning on lihtsalt kasutatav ja ohutu töötamisel kitsastes või piiratud tingimustes.

volvo miniekskavaator ecr88d t4f

Kui on vähe ruumi, saab Volvo Construction Equipmenti täiustatud, lühikese pöörderaadiusega ekskavaator ECR88D väikestel piiratud aladel oma eeliseid näidata. Niigi säästlikku kütusekulu on tänu kahele uuele funktsioonile veelgi vähendatud. Esimene neist on mootori automaatse seiskumise funktsioon, mille sisselülitumise saab seada kindlale jõudeoleku perioodile 2 kuni 60 minutini. Sellel on ka kütusesäästlik ECO Mode, mis optimeerib hüdrauliliste ja mootorisüsteemide vajadusi.

Täiustatud ECR88D on küll suuruselt kompaktne, kuid suurepärase kaevejõudluse, läbistus- ja lahtitõmbejõuga ning tõstevõimega, mis konkureerivad sarnaste suuremate masinate omadustega. 

Selle kompaktse masinaga objektil ringi liikumine on lihtsam kui kunagi varem, tänu selle automaatsele kahekäigulisele sõidurežiimile optimaalse veojõu saavutamiseks ning hüdraulilistele sõidupedaalidele roomiku lihtsaks ja täpseks juhtimiseks. 

Suurepärane pealisehitis


Täiustatud ECR88D kitsa kerekonstruktsiooniga ja keskele paigutatud noolega pealisehitis on nii kompaktne, et selle tagaosa pöörab end roomikutalla kohal. See tähendab, et ekskavaator saab liikuda objektidele väga lähedale, ilma et oleks pöörates kokkupõrkeohtu masina tagaosaga. Kuid lühike eesmine/tagumine raadius sobib hästi ka töötamiseks maantee ühel rajal, vähendades liiklusvoo häirimist. (See omadus võib vahel olla ka lepingute eelkvalifitseerimise tingimuseks.)

Täiustatud ECR88D on saadaval ühe (või lisavarustusena kahe) noolega, mitme varrevariandiga ja teraga, et suurendada paindlikkust. On ka laiem buldooseritera, millel on 600 mm terastald. Tänu tugevdatud kolmeosalisele, suure tõmbetugevusega terasest X-kujulise raamiga veermikule on ECR88D vastupidav ja töökindel ning talub karmi, nõudlikku töökeskkonda. D-seeriale pakutakse mitmesuguseid lisavarustusse kuuluvaid kiirliitmikke ning uut laialdast Volvo originaal tööseadmete valikut. ECR-ekskavaatoritel on ka oma klassi juhtiv kaevesügavus.
Masinat on lihtne kiiresti paigale seada juhthoovaga samaaegselt juhitava pööramise ja väljapöördega, mis on täpsed ja pingutuseta kasutatavad. Kõrgetasemeline hüdraulika ning pumbavool aitavad samuti tsükliaegu lühendada ja paremat kaevejõudlust saavutada. 

Võimas efektiivsus

Uuel mootoril on madalam heitmetase koos suurepärase jõudluse ja kütusesäästlikkusega. See annab suurema tootlikkuse ja vähendab tegevuskulusid.Täiustatud ECR88D-l on neljasilindriline 43 kW väljundvõimsusega mootor.Tier 4f / V astmele vastaval mootoril on heitgaaside järeltöötlussüsteem (EATS) heitmetaseme vähendamiseks ja tõrgeteta töö, jõudluse ja tootlikkuse saavutamiseks – ka regenereerimise ajal.Pikem, kuni 6000 tunnini ulatuv DPF-i puhastusintervall aitab klientidel vähendada omamiskulusid. Automaatse tühikäigu süsteem vähendab mootori pöörete arvu, kui juhtseadiseid ei ole teatava aja jooksul kasutatud (masinajuht saab seda seadistada ajavahemikus 3 kuni 20 sekundit), mis vähendab kasutamiskulusid ja kütusekulu.

Väike, kuid ruumikas

D-seeria ECR-ekskavaatorid on küll väikesed, kuid pakuvad masinajuhile suurepärase kogemuse – ja mugavas keskkonnas masinajuhil on kindlasti parem tootlikkus. Kabiin on ROPS-sertifikaadiga, kaasaegses stiilis ning nähtavusega igas suunas, mida võimaldavad suured lamedad klaaspinnad. Mugavuse annavad reguleeritav iste, parem isolatsioon vibratsiooni ja müra vastu, ergonoomilised käetoed, ideaalselt paigutatud juhtseadised ja suur põrandapind, mis suurendab jalaruumi.Lisavarustusse kuuluv noole väljapöörde pedaal võimaldab juhtida noole väljapööret ja tööseadet samaaegselt. Lisavarustusse kuuluvad veel LED-tuled ja vihmasirm, mis ei lase masinajuhil märjaks saada, kui esiklaas on avatud – see võimaldab jätkata tööd iga ilmaga.

Tööaja parem kasutamine


Tööaja paremaks ärakasutamiseks on täiustatud väikeekskavaator ECR88D lihtsalt teenindatav ja hooldatav. Kõik kontrollimis- ja puhastamispunktid on maapinnalt lihtsalt ligipääsetavad ning rühmitatud laialt avaneva, lukustatava kaane alla. Kergesti ligipääsetavad on ka noole ja varre määrimispunktid ning enamikul kasutusaladel on määrimine vajalik ainult iga 10–50 tunni järel. Ning lõpetuseks, selle paljude kasulike funktsioonide seas on ka Volvo lisavarustusse kuuluv kaugtelemaatikasüsteem CareTrack, mis teeb rutiinselt ise diagnostikat ja hoiatab tõrgete avastamisel masinajuhti – või masinapargi juhti büroos – lisaks kütusekulu jälgimisele ja järgmise teenindusaja meeldetuletamisele. 

Tähtsamad tehnilised andmed:

Mootor D2.6H
Max brutovõimsus 43 kW
Läbistusjõud, ISO

57,2 kN (lühikese varrega)

56,8 kN (pika varrega)
Lahtitõmbejõud, ISO

39.8 kN (lühikese varrega)

34.4 kN (pika varrega)
Max kaevamisulatus 6,97 m (lühikese varrega)
7,35 m (pika varrega)
Max kaevamissügavus 4,13 m (lühikese varrega)
4,53 m (pika varrega)
Töökaal 8,6–9,5 t

* ECR88D on saadaval Aasias, Euroopas ja Põhja-Ameerikas.