AS Swecon Eesti

Volvo CE toob turule uue põlvkonna miniekskavaatorid

Volvo Construction Equipmenti uued E-seeria miniekskavaatorid on mõeldud rasketeks töödeks kitsastel aladel – madalate igapäevaste kasutamiskuludega.

Volvo Construction Equipmenti (Volvo CE) E-seeria miniekskavaatoritel on väledust ja paindlikkust kõikjale pääsemiseks, et kõige kitsamatesse kohtadesse mahtuda. EC15E, EC18E ja EC20E on väikesed, kuid sitked mudelid, mis asendavad varasemaid D-seeria ekskavaatoreid, ning lühikese pöörderaadiusega ECR18E on uus täiendus Volvo CE miniekskavaatorite valikule.

E-seeria mudelitel on ühtne platvorm, mis on valmistatud vastupidavust silmas pidades. Masinat ümbritsevad teraspaneelid on ohutult süvendatud 10 mm Volvo ainulaadse kõrge profiiliga malmist vastukaalu taha, mis kaitseb kindlalt ja pakub kaevamisel stabiilsust. Masina kõrgus on veidi üle 2 m ja muudetavat alusvankrit võib vähendada vähem kui 1 m-ni – need uued mudelid võivad pääseda ka kõige kitsamatele aladele. Paigal olles võib alusvankrit stabiilsuse suurendamiseks pikendada 1,35 m-ni. Konstruktsioon tagab selle, et parempoolne raaminurk, pöördpost ja silinder jäävad kõik roomikute piiresse, tagades maksimaalse nähtavuse ja vähendades masina kahjustumise ohtu takistuste läheduses töötamisel.

volvo miniekskavaator

Ohutu ja lihtne kasutada


Seda on võimalik kasutada kitsastel aladel, kuid masinajuhid leiavad, et nende miniekskavaatorite kabiini keskkond on ruumikas ja ökonoomne. Sõrmeotstega juhitavate juhtseadiste lihtne paigutus ja suured pedaalid hõlbustavad iga uue mudeli kasutamist ja võimaldavad sujuvat kombineeritud liikumist.

volvo miniekskavaatorNagu kõigil Volvo masinatel, on E-seeria miniekskavaatorite tootevaliku tuumaks ohutus. Avar sissepääs, hästi paigutatud aste ja käsipuud võimaldavad hõlpsasti kabiini siseneda ning väljuda. Kabiinis istudes on masinajuhil kindel asend tänu heale nähtavusele ja standardvarustuses olevale ROPS/TOPS/OPG1 kabiinile ja varikatusele. Teised turvafunktsioonid on lukustuvad juhtseadised (mis takistavad liikumist, kui masinajuht ei istu kindlalt istmel), erkoranž turvavöö ja roheline vilkur, mis aitavad objekti juhtidel kergesti veenduda, et masinajuhid alati turvavööd kasutavad. 

Väikesi masinaid teisaldatakse palju sagedamini kui suuremaid universaalmasinaid, kuid Volvo on konstrueerinud E-seeria kiireks, lihtsaks ja ohutuks transportimiseks. Neil imelistel minimasinatel on automaatne pöördelukk ja ülemisel raamil neli kergesti ligipääsetavat kinnituspunkti. Tänu nende kergele kaalule ja Volvo kopa transportimissüsteemile võib neid masinaid ohutult transportida väikeveokil või haagisel ka kuni kolme kopaga ja hüdraulilise purustiga.

Kergekaaluline


EC15E miniekskavaator tugineb oma eelkäija edule, mis oli ennast tõestanud ja populaarne masin, eriti rendisektoris. See ei ole mitte ainult kerge, vaid ka Volvo tootevalikus väikseim, mis võimaldab liikumist kõige kitsamatel aladel. Töös on EC15E tubli ja nagu selle suured õedki lihtsalt kasutatav ja vastupidav, et teha tööd päevast päeva. Lihtne hooldatavus ja remont vähendavad tööseisakuid, aidates vähendada üldisi omamiskulusid.

Väikesed masinad, SUUR jõudlus


EC18E ja EC20E viivad jõudluse uuele tasandile, suurendades 13% veojõudu ja saavutades vastavalt kokku 2.130 kg ja 3.120 kg kaevejõu. Tõstevõime esiosas on suurenenud võrreldes D-seeriaga keskmiselt 22%, lisaks 7% EC20E küljel. EC18E 11% pikem alusvanker suurendab eelmise põlvkonnaga võrreldes kokkuvõttes tõstevõimet ja stabiilsust veelgi, suurendades kaevesügavust 140 mm. Veelgi parema paindlikkuse saavutamiseks on hüdraulilised lisavoolud igas suunas eraldi reguleeritavad, mis tagab optimaalse kiiruse ja juhitavuse, ning lisavarustusena on saadaval ka teine lisaliin.

Lühike pöörderaadius, suur potentsiaal


ECR18E on täiesti uus mudel, millel on lühikese pöörderaadiusega konstruktsioon. Kitsaimatele aladele pääseda võimaldava eriti lühikese tagaosa tõttu on sellel Volvo tootevaliku väikseim tööraadius. Masin on väga stabiilne kogu pealisehituse 360o pöörderaadiuse ulatuses ning selle muudetava alusvankri saab sisse tõmmata vaid 995 mm-ni või pikendada 1.352 mm-ni. Tiheda liiklusega tööobjektidel täiendab uus ECR18E Volvo miniekskavaatorite pakkumist, milles on praegu seitse lühikese pöörderaadiusega mudelit, 1,7 kuni 9,5 tonni.

volvo miniekskavaator ecr18e

Täispakett maksimaalseks kasumlikkuseks


volvo miniekskavaator E-seeria hooldus on pingevaba tänu Volvo ainulaadsele liigendiga kütusepaagile, mis võimaldab muljeltavaldavalt lihtsat ligipääsu mootoriruumile ja kergesti leitavatele igapäevastele kontrollpunktidele. 50-tunnine määrdeintervall aitab samuti saavutada neil masinatel oma klassi parimaid hooldusomadusi. Mootorile võib paigaldada ka automaatse tühikäigu ja automaatse mootori seiskamise funktsiooni, mis aitavad vähendada häirivat müra, hoolduskulusid ja kütusekulu, ning tagavad lõppkokkuvõttes suurema edasimüügiväärtuse. Nagu kõiki Volvo mudeleid, saab ka E-seeriat täiendada mitmesuguste tööseadmetega, nagu kiirliitmikud, kopad ja purustid, ning Volvo originaalvaruosadega.

Lisateabe saamiseks või Volvo müügiesinduse leidmiseks külastage aadressi volvoce.com

 

Tähtsamad tehnilised andmed:

     EC15E  ECR18E  EC18E  EC20E
Töökaal kg  1 640  1 700  1 810  1 965
 Mootori võimsus (bruto) kW 12 12 12 12
Kopa maht l 36 36 36 63
Masina kõrgus mm  2 335  2 300  2 335  2 335
 Masina laius mm  995  995 - 1 352  995 - 1 352  995 - 1 352
Läbistusjõud, ISO daN  1 290 1 290 1 290  1 827
Lahtitõmbejõud, ISO daN  795  795  795  1 229
Max kaevamissügavus mm  2 434 2 434 2 434  2 579
Max kallutuskõrgus mm  2 588  2 588  2 588  2 796

*Kõik tooted ei ole kõigil turgudel saadaval. Meie pideva täiustamise põhimõtete kohaselt jätame endale õiguse tehnilisi andmeid ja konstruktsiooni etteteatamata muuta. Joonised ei pruugi vastata masina standardvariandile.