Volvo Assisti tootevaliku tutvustamine Euroopa turule messil Intermat 2018

Volvo Construction Equipment tutvustab Volvo Assisti lahenduste täielikku valikut, mis kõik toimivad Volvo uusima tehnoloogiaga kabiiniekraani Co-Piloti kaudu.

Volvo Construction Equipment tutvustab messil Intermat 2018 oma tegevusala kõige kõrgetasemelisemat masinahaldamismeetodit koos nutikate masinajuhtimissüsteemide laiendatud valikuga. Pariisi messil tutvustatakse Euroopa turule programmide Volvo Assist täielikku valikut, millesse kuuluvad uuendatud Load Assist rataslaaduritele, Haul Assist liigendkalluritele, Dig Assist ekskavaatoritele, Compact Assist pinnase- ja asfaldirullidele ja Pave Assist asfaldilaoturitele.

volvo-assisti-tootevaliku-tutvustamine-euroopa-turule-messil-intermat-2018-02-1920Volvo Co-Pilot: partner kabiinis

Kõik programmid Volvo Assist toimivad hiljuti uuendatud pardaekraani Volvo Co-Pilot kaudu, mis on ette nähtud tootlikkuse tõstmiseks tänu tööde suuremale täpsusele. 10-tolline puuteekraan on vaistlikult kasutatav, skaleeritav platvorm, milles kasutatakse masinaandmeid ja täpseid andureid reaalajas andmete esitamiseks, et suurendada masinajuhi töö efektiivsust ja masina jõudlust tööobjektil.

Igal Volvo Assisti platvormil on vaistlikult kasutatavate tootlikkust suurendavate rakenduste kogum, mis aitab masinajuhil jälgida reaalajas töö kulgu ja tulemust.

Load Assist: kaalumise täiustamise süsteem

volvo-assisti-tootevaliku-tutvustamine-euroopa-turule-messil-intermat-2018-03-1920Rataslaadurite L110H-260H Load Assisti on edasi arendatud masinajuhi töö efektiivsuse tõstmiseks ja masina jõudluse suurendamiseks tööobjektil. Uuendatud platvorm töötab Volvo Co-Piloti kaudu ja selle koormakaalumisrakendus annab masinajuhile reaalajas kopa koorma kohta andmeid ±1% täpsusega.

Koormakaalumissüsteem saab rõhu- ja asendiandurite kaudu jooksvalt kõik koorma andmed, et vältida töövoo katkemist. Süsteem edastab masina andmed telemaatikasüsteemile CareTrack®, mis võimaldab kaugjuurdepääsu masina andmetele, nagu veetud koormad kokku, veetud koormad kütuseliitri kohta ning tsüklite arv. Nende andmetega saavad masinajuhid ja masinapargi haldajad paremini tootlikkust juhtida ja ülekoormust vältida, millega omakorda vähendatakse masina kulumist, rehvide kahjustamist ja liigset kütusekulu.

Haul Assist: masinatevaheline side

Haul Assist on esimene Volvo Assisti tootevalikusse kuuluv programm, mis pakub liigendkalluritele masinatevahelist sidet. Haul Assistis on ühendatud koormakaalumissüsteemi rakendus, kaardirakendus ja rakendus Speed Advisor (Kiiruse soovitaja), koormakandevõime optimeerimiseks, teiste masinate täpseks positsioneerimiseks objektil ja kütusesäästlikkuse parandamiseks.

Haul Assist on saadaval kõigile seitsmele liigendkalluri mudelile, A25G kuni A60H.

Dig Assist: konstrueeritud, et rohkem ära teha

Dig Assist oma kolme tootlikkuse tasemega (2D, In Field Design ja 3D) on nüüd saadaval mitmel Volvo roomikekskavaatoril (EC220E, EC250E ja EC300E) ja ratasekskavaatoril (EW160E, EWR150E ja EWR170E) vahemikus 15 t kuni 30 t. Masinajuhtimissüsteemiga Dig Assist toob Volvo turule midagi tõeliselt uut – nimelt masinajuhtide kolm abistamistaset kaevetööde tootlikkuse tõstmiseks alates lihtsatest kuni keeruliste kasutusalade ja projektideni. Täielik 3D variant on nüüd saadaval Topcon-tehnoloogiaga. 3D on tulevikus saadaval ka Trimble'iga.

Klientidele väärtuse lisamiseks on kogu riistvara Volvo CE väljatöötatud ning paigaldatakse tehases, seega on see kaetud Volvo CE garantiireeglite ja Volvo CE võrgustiku teeninduse eriteadmistega.

Compact Assist: värvides ülesõidud

Uue põlvkonna pinnaserullide SD75B kuni SD160B Compact Assistis kasutatakse tihendamise mõõtmisväärtuste (CMV) kaardistamist ja ülesõitude loendamist ühtlasema, kvaliteetsema ja kulusäästlikuma tihendamise saavutamiseks. Compact Assist määrab igale rulli ülesõidule ja trumli ülekattele eraldi värvi, et masinajuht saaks kergesti tühje kohti leida ja saavutada ühtlast rullimist.

Asfaldirullidele DD105 on Compact Assist saadaval kahe moodulina: Compact Assist ülesõitude registreerimiseks ja kuvamiseks ja temperatuuride kaardistamiseks ning Compact Assist with Density Direct materjali hinnangulise tihendatuse arvutamiseks reaalajas.

Pave Assist: täpne töö

Pave Assist on saadaval kogu Volvo 2,5 m klassi asfaldilaoturite valikule. Sellel on materjalihaldur, ilmavaade ja lisavarustusena termoprofileerimine. Materjalihaldur pakub kasulikke arvutusi, nagu laotamise vahemaa ja tonnid, laotamise pindala ja CO2 heitmed. Tänu masinaandmetele ja automaatsetele raportitele säästab see mõõtmisele ja käsitsi dokumenteerimisele kulunud tunde.

Ilmavaade teavitab masinajuhte ilmastikutingimustest hetkel ja ilmaprognoosidest ning aitab tööobjekti juhil töid kavandada. Termokaardistamine jälgib laotatud asfaldisegu temperatuuri tasanduslaua taga, mis on üks põhilisi teekatte pikaajalist püsivust mõjutavaid tegureid.

Kokkuvõttes varustab Pave Assist asfaldilaoturi juhti reaalajas andmetega laotamistööde kvaliteedi ja tootlikkuse kohta – nii töö ajal kui ka pärast töö lõpetamist.

volvo-assisti-tootevaliku-tutvustamine-euroopa-turule-messil-intermat-2018-04-1920

Täiustamine ei lõpe kunagi

Spetsiaalselt Volvo masinatele paigaldamiseks konstrueeritud Volvo Co-Pilot ja kõik Volvo Assisti platvormid on läbinud põhjaliku tootmisprotsessi ja testimise, et vastata kõrgeimatele kvaliteedistandarditele. Android-süsteemiga tahvelarvuti ekraan on mõeldud funktsionaalsuse kiireks kasvuks, võimaldades Volvo klientidele ja müügiesindustele uute tarkvararakenduste lühikese ajaga turule toomist. Volvo CE pakub kõigile Volvo Co-Piloti klientidele oma müügiesinduste kaudu uusi funktsioone tänu tarkvara kauguuendamise võimalustele. Müügiesindus saab kliendi soovil uue masina funktsioone kaugaktiveerida. Volvo ulatuslik müügiesinduste võrk on parim partner ettevõtte vajaduste rahuldamiseks, sealhulgas masinate, tööseadmete, varuosade, garantii ja teenuste osas.

Pilt 1. Kabiini vaade Haul Assistiga Volvo Co-Pilotis
Pilt 2. Volvo Co-Piloti ekraan Load Assistiga
Pilt 3. Haul Assist koormakaalumissüsteemiga
Pilt 4. Volvo Co-Pilot Pave Assistiga