AS Swecon Eesti

Volvo ECR355E: kunagi ei jää jõudlusest puudu

Volvo Construction Equipmenti uus E-seeria ekskavaator pakub kütusekasutuse efektiivsuse kuni 10% tõusu, oluliselt suuremat kaeve- ja tõstejõudu, paremat juhitavust ja ülimat kasulikku tööaega, et tagada tootlikkuse ja jõudluse kõrgeim tase.

Tutvustame Volvo Construction Equipmenti uut lühikese pöörderaadiusega ekskavaatorit ECR355E. Ennast tõestanud E-seeria konstruktsioonil põhinev uusim mudel on võimas ja täpne, muutes 35 t masina ideaalseks partneriks torude või kraaviraketiste paigaldamisel ja kommunaalvõrkude töödel.

Tugeva masina südames on toekas IV astme/Tier 4 lõpliku sertifikaadiga Volvo mootor. Suurt pöördemomenti väikese pöörete arvuga ühendava Volvo mootori D8 võimsus on 180 kW (241 hj) ja kütusekasutus kuni 10% efektiivsem, aidates klientidel teha vähemaga rohkem. Kõrgetasemeline elektrohüdrauliline süsteem, mis töötab kooskõlas võimsa Volvo mootoriga kütusekulu ja heitmete vähendamiseks ning kiirema ja sujuvama töö tagamiseks. Tsüklite kestust lühendab ka noole ujuvfunktsioon, mis säästab noole langetamisel pumba võimsust.

Jõudluse suurendamiseks ja tegevuskulude vähendamiseks on ECR355E-l integreeritud Volvo töörežiimide süsteem. Olenevalt konkreetsest tööst võib masinajuht valida I (Tühikäik), F (Peen), G (Üldine), H (Raske) ja P (Max võimsus). Uues ECO-režiimis kasutatakse uusimat elektroonilist pumba juhtimistehnoloogiat kütusekasutuse efektiivsuse täiendavaks võimendamiseks, kaotamata enamiku töötingimuste puhul jõudluses.

Lühike pöörderaadius, suur potentsiaal

Volvo ECR355E teeb vähema kütusega, aga ka väiksema pingutusega rohkem. Näiteks elektrohüdrauliline süsteem pakub nii tõstevõime kui ka kaevejõu olulist suurendamist. Kaevevõime, pööramisvõime ja materjali suuremates kogustes laadimise võimega saavutab ECR355E suurema tootlikkuse rohkematel kasutusaladel ja rohkemates tingimustes.

ECR355E kohandub tööobjektiga alates teedeehitusest kuni raske infrastruktuuri töödeni tänu selle toekale konstruktsioonile ning standard- ja lisavarustuse funktsioonide pikale loetelule, nagu Volvo buldooseritera, kiirliitmik, lisaseadmete hüdrosüsteem ja lisavarustusse kuuluv kaheosaline nool. Paremaks kohandamiseks eri tööde nõuetega on Volvo ECR355E tänu oma kompaktsele suurusele tööobjektide vahel kergesti transporditav. Masina mobiilsuse suurendamiseks võib valida lisavarustuse hulgast kitsa ja pika veermiku funktsioonid. ECR355E-l on ka suurem hüdrauliline vool täpseks juhitavuseks tasandamisel ja kombineeritud töödel. Sünkroonitud nool ja vars aitavad sõidu ajal tõstmise korral liikumist hõlbustada ning parandavad ka tasandamise kvaliteeti.

Tööobjektil tootlikkuse parandamiseks ja säilitamiseks pakub Volvo tootlikkuseteenuseid. Juhi tegevus, tööala korraldus ja masina konfiguratsioon on vaid mõned tegurid tootlikkust puudutavate teenuste raames, mis aitavad tootlikkust tõsta. Kliendid saavad oma Volvo masinate jõudluse parendamiseks valida erinevat lisavarustust, tugilahendusi ja koolituspakette – et rohkem teha ja rohkem teenida.

Teha rohkem – mugavalt

Manööverdamiseks tööobjekti kitsastele aladele ja neist välja näitab uusim E-seeria ekskavaator juhitavuse ja masinajuhi mugavuse uut taset mitmesuguste uute funktsioonidega. Vähese müratasemega Volvo kabiinis tagab juhthoobade kohandatav reageerimisrežiim masina toimimise täpselt masinajuhi kavatsuste kohaselt. Hüdrosüsteem on kooskõlas Volvo mootoriga D8, suurendades veelgi ekskavaatori võimsust ja juhitavust. Juhitavust ja kasutamise hõlbustamist parandab kasutajaliides, elektrooniline süsteem, mis võimaldab masinajuhil monitori ja klaviatuuri kaudu funktsioone ja seadistusi peenhäälestada. Integreerides klaviatuuriga ergonoomilisi juhtseadiseid ja lihtsustatud lüliteid, viib kasutajaliides masinajuhi kokku tehnoloogiaga, moodustades ühe sidusa töökeskkonna.

Tänu suurele aknapinnale ja kitsastele postidele on masinajuhil oma tegevusala juhtivast ROPS-sertifikaadiga Volvo kabiinist nähtavus igas suunas ümber masina. Lisavarustusse kuuluvas funktsioonis Volvo Smart View on kombineeritud neli väljapoole monteeritud kaamerat masina pealtvaate kuvamiseks ekraanil. Süsteem võimaldab masinajuhil jälgida kõiki ümbritsevaid alasid – mis on piiratud aladel töötamisel eeliseks.

Ergonoomilise konstruktsiooniga kabiinil on parema nähtavuse ja ohutuse saavutamiseks ka suur vertikaalne tuuleklaas. Suure ülemise esiklaasi saab kergesti üles ja eest ära keerata ning alumise osa võib eemaldada, et seda mugavalt kabiinis hoida. Optimaalse mugavuse tagab kõrgetasemeline kliimaseadmesüsteem, mida on lihtne kohandada 8-tolliselt LCD-ekraanilt. Oma tegevusalal juhtiv õhuringluse ja jääsulatussüsteem kiirendab kabiini soojendamist ja jahutamist mugavama keskkonna saavutamiseks. Muud standardvarustusse kuuluvad funktsioonid on reguleeritav iste, rohke jalaruum ja vibratsioonisummutid, mis tagavad, et masinajuht püsiks värske, ergas ja keskendunud.

Jõuprooviks valmis

Lisaks tootlikkusele ja juhitavusele on see tugev masin alati saadaval ja tööks valmis. ECR355E on varustatud X-raamiga veermikuga, millel on sepistatud terasest ülemised tugirullid ja toekad nool ja varred kestlikuks kasulikuks tööajaks ja pikaks kasutuseaks. Laialt avanevad kambriluugid võimaldavad maapinna tasandilt takistamatut ligipääsu olulistele hoolduspunktidele, sealhulgas pumba survekraanidele, filtritele ja jahutuspaketile. Ja loogiliselt rühmitatud määrimissüsteemide, libisemiskindlate plaatide ja rohkete käsipuudega saavad masinajuhid kiiresti ja ohutult tööd jätkata.

Lammutustöödeks ja muudeks rasketeks töödeks pakub Volvo tugevdus- ja piirdepakette, et tagada Volvo masinate kaitse. Kliendid võivad valida mitmesuguse lisavarustuse seast, nagu noole ja kopa silindri piirikud, tugevad küljeuksed, tugevdatud põhjakatted, pöörderingi kaitse ja kabiinile paigaldatavad FOG-paketid (kaitseks kukkuvate esemete eest).

Lisaks tootlikkuse teenustele pakub Volvo tööaja kasutamise teenuseid, mis on mõeldud remondikulude ja ootamatute tööseisakute vähendamiseks. Uuendusliku tehnoloogia abil saavad Volvo müügiesindused klientide masinaid eemalt jälgida. Probleemid diagnoositakse varakult ja võetakse parandusmeetmeid kestliku lahenduse leidmiseks.

Rohkem kui vaid masin

Volvo pakub uue ECR355E toetamiseks laias valikus tööseadmeid ja kliendilahendusi, et saavutada võimalikult lühikesed tsükliajad ja maksimaalne tootlikkus. Volvo kiirliitmike ja tööseaduste haldussüsteemiga saavad masinajuhid kergesti hüdraulilisi purusteid, universaalseid koppi, tugevaid koppi, hüdraulilisi painutajaid ja kallutatavat pöördpead Steelwrist® omavahel vahetada.

Volvo pakub täielikus valikus kiirliitmikke, sealhulgas Volvo S-tüüpi, universaalset ja SteelWrist®-kiirliitmikku. Tehases paigaldatavate kallutatavate pöördpeadega on kaasas spetsiaalsed juhthoovad ja värviekraan, mis on masina süsteemi täielikult integreeritud. Kallutatavad pöördpead sobivad täiuslikult Volvo agressiivse lõikejõudlusega ekskavaatorikoppade uue seeriaga. Õige voolu ja surve saavutamiseks hüdraulilistele tööseadmetele, nagu niidukid, peenestid, lõikurid, purustid ja kallutatavad pöördpead, võib masinale tehases paigaldada mitmesuguseid hüdraulilisi lisaliine, nagu purusti ja lõikuri torustik, samuti kallutatava pöördpea torustik.

Parooliga kaitstud tööseadmete haldussüsteem võimaldab jätta mällu kuni 20 erinevat tööseadet. Kasutussõbralik süsteem võimaldab masinajuhil õiget hüdraulilist voolu ja survet kabiinist ekraanilt eelseadistada, et tööseadmete jõudlust võimalikult ära kasutada.

Teie tööaja paremaks kasutamiseks ja eksperthoolduse pakkumiseks reageerib Volvo kiiremini ennetavalt klientide vajadustele ning toetab teie teenindus- ja hooldusvajadusi oma kohalike hooldustöökodade ja kohale sõitvate hoolduskaubikute kaudu. Volvo originaalvaruosad on pealegi põhjalikult testitud ja heaks kiidetud masinale pika kasutusea ja kasuliku tööaja tagamiseks. Volvo müügiesindused aitavad iga masinat võimalikult ära kasutada, pakkudes piiramatut ligipääsu klientide tulude maksimaalset kaitset tagavate teenuste täielikule valikule.

ECR355E tehnilised andmed

Põhineb masina konfiguratsioonil: ECR355EL, 2-osaline nool 6,2 m, vars 2,55 m, tald 700 mm.

Tähtsamad tehnilised andmed:

Mootor D8J  
Töökaal kg 34.100 - 38.000
naela 75.200 - 83.800 
Koguvõimsus kW 180
hj (tollimõõdustik) 241 
... mootori pöörete arvuga p/min 1.800 
Kopa maht m3 0,92 - 2,06
kuupjardi 1,24 - 2,69 
Tõstevõime piki veermikku kg 12.680 
naela 27.490 
... tööulatusel/kõrgusel m 6,0 / 1,5 
jalga 20 / 5
Max kaevamisulatus mm 10.741 
jalga, tolli 35' 3" 
Max kaevamissügavus mm 6.818 
jalga, tolli 22' 4" 
Läbistusjõud, SAE J1179 (tavaline) kN 165 
lbf 37.090 
Läbistusjõud, SAE J1179 (võimendatud)
kN 179 
lbf 40.240 
Rebimisjõud, SAE J1179 (tavaline) kN 133
lbf 29.900
Rebimisjõud, SAE J1179 (võimendatud)
kN 144 
lbf 32.370 
Üldine laius mm 3.340 
jalga, tolli 10' 11" 
Suur pöörderaadius mm 1.900
jalga, tolli 6' 3"