AS Swecon Eesti

Parimate valmistatud: tutvustame Volvo täiesti uut materjalilaadurit EW240E

Volvo Construction Equipment on loonud oma ehitustöödest saadud kogemuste põhjal oma seni tugevaima ja kõige uuenduslikuma materjalilaaduri – EW240E.

Spetsiaalselt jäätme- ja ringlussevõtutöödeks mõeldud Volvo Construction Equipmenti uus Volvo tehases valmistatav materjalilaadur EW240E on võimas ja töökindel partner töötingimustes, mis võivad palju väljakutseid pakkuda. See mitmekülgne masin tõotab oma läbiproovitud ja testitud funktsioonide valikuga maksimaalse tootlikkuse ja paindlikkuse saavutamist.

Materjalilaadur EW240E kaalub 26 t ja sellel on Volvo Tier 4 lõplik mootor võimsusega 129 kW (173 hj), millega saavutatakse maksimaalne pöördemoment 850 Nm vaid 1350 p/min juures. Sellel 6,5 m sirge noole ja 5 m kaarja varrega masinal on ettepoole muljetavaldav haardeulatus, rohkem kui 11 m. 

Valmistatud spetsiaalselt materjalide teisaldamiseks

Aastakümnetepikkusel inseneritöö tipptasemel põhinev EW240E on spetsiaalselt konstrueeritud materjalide teisaldamise töödeks. Tänu Volvo teiste ratastega ekskavaatoritega ühistele ennast tõestanud komponentidele oli Volvol aega täiustada uut masinat vastamiseks spetsiaalselt materjalide teisaldamise tööde nõuetele. Kuigi uusim masin põhineb oma eelkäijate juurdunud konstruktsioonile, on sellel palju uusi funktsioone, mida on reaalsetes tingimustes rangelt testitud.

Kõrget tootlikkust ja tööseisakute vähendamist silmas pidades konstrueeritud materjalilaadur EW240E on ideaalne optimaalset tööulatust ja suurepärast nähtavust nõudvatel kasutusaladel. Masinat valmistatakse spetsiaalse pealisehituse ja tugevdatud veermikuga, et taluda utiilisortimistöödel esinevaid jõude. Muud erinevused võrreldes standardse ekskavaatoriga on hüdrauliliselt tõstetav kabiin, standardvarustuses neli stabilisaatorit, täiskummirehvid ja spetsiaalne sirge nool, mis on piisavalt paindlik kas 5 m kaarja varre või 4 m haaratsi/sortimisvarre paigaldamiseks.

Jõudlust suurendab noole ujuvfunktsioon ja noole silindri summutus, mis vähendab rappumist ja hoiab stabiilsuse suurendamiseks haaratsit paigal. Täpsuse parandamiseks töötavad haaratsi juhtimine ja pehme pööramise pidurdussüsteem toimivad samaaegsel kasutamisel omavahel kooskõlas ning optimeeritud hüdrosüsteem reageerib kiiresti.

Masinajuhid saavad töötada mugavalt ruumikas Volvo kabiinis, mida võib tõsta kuni 5 m kõrgusele maapinnast, et omada vaadet silmade kõrguselt. Kõrguses töötamisel stabiilsust hoidval kabiinil on ka topeltamortisatsiooniga padjandid müra ja vibratsioonide vähendamiseks. Ohutuse suurendamiseks on materjalilaadur EW240E varustatud piirikutega varrega, et vältida kabiini ja haaratsi kokkupõrkumist. Täiendava ohutusfunktsioonina siseruumides töötamisel pakub Volvo lisavarustusena kõrgusepiiriku funktsiooni. Masinajuhil on lihtsam kabiini siseneda ja sellest väljuda tänu erksavärvilistele käsipuudele ja uutele lisatud astmetele tugijalgadel.

Loomult mitmekülgne

Mitmekülgse loomuga materjalilaadurit EW240E võib konfigureerida nii seest kui ka väljast. Kliendid võivad maksimaalse tootlikkuse saavutamiseks kavandada endale masina, mis vastab konkreetselt nende kasutusalale. Kliendid võivad näiteks valida kaarja või sirge varre, et tagada alati tööks parim haare. Vastavad tehases paigaldatud lisavooluahelatega optimeeritud haaratsid töötavad Volvo masinaga täielikus kooskõlas ja on Volvo tehase kaudu alati saadaval.

Masina saab alati kergesti tööks kohandada ning viia kooskõlla kliendi töövajadustega kõige paremini sobiva lisavarustusega. Suurte klaasipindadega Volvo kabiinis on nähtavus igas suunas ja ülimalt ohutu. Nähtavuse parandamiseks võivad kliendid valida funktsiooni Volvo Smart View või ühes tükis, kaitsekilega polükarbonaatakna. Mugavuse suurendamiseks võimaldab mugava sõidu juhtseadis (CDC) kuni kiiruseni 20 km/h masinat vaid juhtkangil oleva rulliku abil roolida – see on Volvo ratasekskavaatorite mudeliseeria uus funktsioon. Materjalilaadurite EW220E ja EW240E eripäraks on, et neid saab tellida tehasest ilma roolisambata. See võimaldab masinajuhil juhtida kogu masinat, sealhulgas kallutatavat pöördpead ja tugijalgu, ainult juhthoobadega.

E tähendab efektiivsust

Materjalilaadur EW240E töötab ühtaegu targalt ja kütusesäästlikult. Automaatne tühikäik, mis vähendab mootori pöörete arvu tühikäigule, kui juhtseadised on eelnevalt määratud aja jooksul inaktiivsed olnud, ning mootori automaatne seiskumine aitavad koos kütusekulu vähendada. Automaatselt sisselülituva ECO-režiimiga varustatud materjalilaadur EW240E on täis kütusekasutuse efektiivsust suurendavaid ja masina kulumist vähendavaid funktsioone.

Materjalilaaduri EW240E pideva töö tagamiseks on see konstrueeritud hooldamise lihtsust silmas pidades. Kõigil E-seeria ratasekskavaatoritel on määrdeniplid kokku rühmitatud ja filtrid on laiade mootorikatete taga, millele pääseb juurde maapinnalt. Kuna näiteks radiaatoritele ja sõeltele on lihtsam ligi pääseda, on ka hooldus muretum ning juhid on töö ajal alati graafikus.

Täielikult Volvo tehases valminud masina puhul on klientidel ligipääs mitmesugustele Volvo teenustele – mille eesmärk on tagada investeeringu maksimaalne tasuvus. Alates Volvo originaalvaruosade ja Volvo hooldustehnikute kasutamisest masina ennetava jälgimise ja masinajuhi väljaõppeni – on kõik saadaval ühest kohast.

Materjalilaadur EW240E

Tähtsamad tehnilised andmed:

Mootor Volvo D6J
Töökaal 
Sirge nool, sortimisvars 4 m, Solideal topeltrehvid 10.00-20, kiirliitmikuga sortimishaarats (1500 kg)
kg 25.900 
naela 57.100 
Töökaal 
Sirge nool, kaarjas vars 5 m, Solideal topeltrehvid 10.00-20, haarats 600 l (1600 kg)
kg 26.000 
naela 57.320 
Koguvõimsus kW 129 
hj (tollimõõdustik) 173 
... mootori pöörete arvuga p/min 1.800 
Max kaevamisulatus mm 11.000 
jalga, tolli 36' 1" 
Max kiirus km/h 20 
miili/h 12,4