Construction Equipment Česká republika

Volvo L45H a L50H s kompletní výbavou pro univerzální plnění úkolů

Nové kolové nakladače L45H a L50H od společnosti Volvo Construction Equipment představují správně vyvážené stroje vycházející ze solidní konstrukce, které zajistí spolehlivé fungování i na stísněných pracovištích.

Volvo L45H a L50H s kompletní výbavou pro univerzální plnění úkolů

Kolové nakladače série H od společnosti Volvo Construction Equipment (Volvo CE) představují užitečný nástroj na každém pracovišti a pro každý úkol. Tyto stroje, které jsou vybaveny jedinečnou kinematikou Volvo Torque Parallel (TP), nabízejí špičkovou vylamovací silou a paralelním pohybem nástroje v celém rozsahu zdvihu ramen.  

Dlouhý rozvor, nízké těžiště a příznivé rozdělení hmotnosti je zárukou vynikající stability stroje na pevném a nerovném povrchu. Robustní kompaktní konstrukce se silnými středovými kloubem a zkoseným protizávažím zajistí stabilní a spolehlivé fungování na jakémkoliv pracovišti. Silný motor Volvo je namontován napříč, což rovněž přispívá ke stabilitě během jízdy.  

Nakladače L45H a L50H jsou vybaveny inteligentním hydraulickým systémem Volvo se snímáním zátěže, který přivádí výkon pro hydraulické funkce podle potřeby, což přispívá k rychlé reakci, krátkým pracovním cyklů a nižší spotřebě paliva. Příplatkový systém Boom Suspension System (BSS) absorbuje rázy od lopaty vzniklé při jízdě po nerovném terénu. Tento systém také snižuje usypávání materiálu při jízdě a to až o 20 %.

L45H a L50H

Zvládne jakýkoliv terén
Nakladače L45H a L50H se vyznačují špičkovými parametry v jakýchkoliv podmínkách - od náročného terénu až po hladký beton. Optimalizované hnací ústrojí kombinuje silný motor s výbornou převodovkou a nápravami, které pracují v dokonalém souladu s hydraulikou a řízením. Výsledkem je špičková odolnost a spolehlivost.

Tyto stroje jsou vybaveny robustními motory Tier 4 Final, které se vyznačují vysokým krouticím momentem při nízkých otáčkách motoru. Tento motor obsahuje funkci recirkulace výfukových plynů (EGR), kterou doplňuje zabudovaný filtr pevných částic (DPF) a systém selektivní katalytické redukce (SCR). 

Robustní nápravy s planetovými koncovými převody jsou zárukou dlouhé životnosti v nejnáročnějších podmínkách. 100% uzávěrka diferenciálu vpředu a vzadu je vybavena zubovou spojkou, která zlepšuje záběr a udržení maximální trakce v jakémkoliv terénu.

Tyto kolové nakladače používají úspornou hydrostatickou převodovku, která splní všechny požadavky obsluhy. Výsledkem je prvotřídní ovládání při citlivých úkolech a plný výkon u nejnáročnějších zakázek. Ventilátor chladiče s hydraulickým pohonem a elektronickým ovládáním reguluje teplotu všech klíčových komponentů. Díky možnosti otočit proudění, fouká vzduch v opačném směru a sám tak čistí chladicí jednotky.

Pohodlné ovládací centrum
Nakladače L45H a L50H jsou vybaveny kabinou Volvo, která patří k nejlepším na trhu a umožní trávit pracovní směnu v pohodlném a produktivním prostředí. Tato kabina s certifikací ROPS/FOPS nabízí ergonomicky umístěné ovládací prvky, vysoce kvalitní systém regulace klimatu, výhled do všech stran a nízké hladiny hluku. Díky lisované střeše a stěnám kabiny jsou hluk a vibrace minimální, což přispívá k menší únavě obsluhy. 

Funkce Comfort Drive Control (CDC) umožní obsluze ovládat zatáčení nakldače pomocí joystiku. Tím se zvýší komfort obsluhy, sníží se jeho únava a zajistí se lepší produktivita po dlouhou pracovní dobu. Systém řízení klimatu Volvo zajistí pohodlné prostředí, přičemž příplatkový systém automatického řízení tepla (AHC) nebo klimatizace (AC) umožní optimální teplotu v kabině. 

Nasávání vzduchu do kabiny se nachází na stroji ve větší výšce tam, kde je vzduch nejčistší. Snadno vyměnitelný primární filtr zachycuje nejhrubší částice a prach před tím, než vzduch projde do kabiny přes hlavní filtr a před tím, než se dostane do kabiny. Díky tomu má obsluha k dispozici maximálně čerstvý vzduch. K vyšší bezpečnosti přispívají velké schůdky s protiskluzovým povrchem a zábradlí umožňující snadný vstup do kabiny.

Pohodlné provádění servisu
Nakladače Volvo L45H a L50H byly vyrobeny s ohledem na snadné a plynulé provádění pravidelných prohlídek. K jednoduché a rychlé údržbě přispívají servisní místa v úrovni terénu a seskupené mazací body. Výkyvná zadní náprava drží na konzolách s bezúdržbovými ložisky. Pouzdra ložisek se nemusí mazat po celou dobu životnosti a chrání je osvědčená těsnění. Tím se šetří čas potřebný k provádění údržby a zvyšuje se provozuschopnost stroje. Majitelé mohou zvýšit dostupnost svých strojů na maximum díky softwaru Volvo pro diagnostickou analýzu. MATRIX zanalyzuje provozní data stroje a VCADS Pro může funkci stroje podle potřeby upravit.

Připojme se
Tyto kolové nakladače jsou navrženy tak, aby pracovaly v souladu s celou řadou přídavných zařízení Volvo, která dokonale kombinují kinematiku ramen a zaklápění lopaty optimalizují tak vylamovací sílu, trakční a zdvihovou sílu. Tyto nakladače lze u výrobce vybavit přídavným hydraulickým okruhem určeným k ovládání celé řady přídavných zařízení.

Rachloupínač Volvo VAB-STD pro přídavná zařízení je známý rovněž pod označením TPV a odpovídá mezinárodním standardům ISO. Rychloupínač umožňuje rychlou a bezpečnou výměnu přídavných zařízení, což je zárukou vyšší flexibility na místě. Díky štíhlé konstrukci s odlehčením vidí obsluha zřetelně z kabiny na místa, kde je přídavné zařízení připojeno. Rychloupínač Volvo VAB-TPZ umožní snadnou výměnu přídavných zařízení konstrukce TPZ. Štíhlá konstrukce rychloupínače umožňuje umístění přídavného zařízení blíže ke stroji, což je příznivé z hlediska užitečného zatížení.

 

Nejdůležitější parametry:

Nejdůležitější parametryKonec

Jan 2016

Další informace - viz www.volvoce.com/press

Kontaktní osoba:
Thorsten Poszwa                                           
Ředitel, externí komunikace                           
Volvo Construction Equipment                                  
Telefon: int + 32 4918 60331                                     
Email: thorsten.poszwa@volvo.com                         
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

 

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com