Construction Equipment Česká republika

Volvo EWR150E představuje rýpadlo s motorem Stupeň IV s nejkratším poloměrem otáčení

Kolové rýpadlo EWR150E od společnosti Volvo Construction Equipment kombinuje výjimečnou stabilitu s krátkým poloměrem otáčení.

Volvo EWR150E představuje rýpadlo s motorem Stupeň IV s nejkratším poloměrem otáčení

Nové kolové rýpadlo EWR150E od společnosti Volvo Construction Equipment se vyznačuje nejkratším poloměrem otáčení mezi všemi stroji s motorem Stage IV na trhu. S poloměrem 1 720 mm umožní tento stroj obsluze pracovat v maximálně stísněných prostorech, a přesto splní požadavky, jaké jsou v tomto obory kladeny na bezpečnost a efektivitu. Společnost Volvo zohlednila zákazníka v každém kroku projektování a výroby stroje. Pracovala se zákazníky jako s partnery tak, aby zajistila optimální produktivitu a zisky.

Díky nejkratšímu poloměru otáčení v oboru může obsluha tohoto stroje pracovat bezpečně na celé řadě pracovišť, a to včetně úzkých jednosměrných cest. Jelikož je nosnost stroje při zvedání vyšší než nosnost běžného rýpadla této třídy, obsluha těží z krátké koncové délky, aniž by to mělo nepříznivý vliv na dosah, zvedání a parametry při hloubení.

Úsporný motor Volvo Stupeň IV s technologií V-ACT přináší vysoký točivý moment při nízkých otáčkách motoru, což přispívá k nižší spotřebě paliva. Tento úsporný motor je vybaven inteligentním režimem Volvo ECO, který snižuje emise a vliv na životní prostředí a splňuje současně nejnovější emisní legislativu. Aby bylo možné provést regeneraci bez dopadu na provoz, je EWR150E vybaven novým inteligentním systémem Volvo pro pasivní regeneraci.

Efektivní prostředí 
Kabina Volvo, která patří k nejlepším v oboru, přispívá díky výbornému výhledu k vyšší bezpečnosti provozu. Tento stroj lze rovněž vybavit příplatkovým systémem Volvo Smart View, kdy tři kamery připevněné k rámu umožňují pohled na stroj z výšky. Tyto kamery nabízejí samostatný pohled na stroj, takže obsluha vidí všechny úhly a může se strojem bezpečně otáčet. 

Systém BSS se svými hydraulickými okruhy a tlakovými akumulátory, umožní obsluze jezdit se strojem rychleji v náročném terénu. Celý hydraulický systém byl upraven, aby reagoval lépe. Robustní nápravy rýpadla s automaticky nebo manuálně řízeným výkyvem přední nápravy jsou mimořádně odolné - stejně jako podvozek, který je chráněn vysokou světlostí a je dostatečně pevný, aby vydržel v náročných podmínkách.

Zákazníci si mohou v závislosti na stavu terénu vybrat z 12 různých konfigurací pneumatik (včetně jednoduchých a dvojitých pneumatik). Tento stroj je schválen pro použití na silnicích. Lze je vybavit tažným zařízením, ke kterému lze připojit až osmitunový náklad se suchými brzdami a třítunový nebrzděný náklad (použití tažného zařízení se řídí lokálními předpisy). Obsluha si může vozit veškeré své nářadí s sebou ve speciální výsuvné skříni na nářadí, která se vysouvá z podvozku. Tato nová skříň má nosnost až 120 kg. V kabině je dále k dispozici další úložná schránka a velkorysý prostor pro nohy. Všechna rozhraní ve stroji, a to včetně joysticků, klávesnice, panelu a velkého monitoru LCD, byla ergonomicky navržena tak, aby se dala používat snadno a efektivně. Počet spínačů byl výrazně redukován, aby se operátorovi s nimi pracovalo pohodlně a jednoduše.

Univerzální výběr
EWR150E si lze objednat s jedním ze dvou druhů podvozků a upravit tak hmotnost stroje a trakce konkrétní úkol. Nejlepší dostupná konfigurace váží 15,2 tuny a je vybavena svařovaným podvozkem s radiální radlicí a hnacím ústrojím třídy EWR140. Nejtěžší konfigurace váží 17,8 tuny a používá šroubovaný podvozek s paralelní radlicí, šroubované stabilizační opěry a hnací ústrojí třídy EW160 s tažnou silou vyšší o 30%.

Dále lze EWR150E použít s celou řadou přídavných zařízení. Pomocí tiltrotátorů Steelwrist®, rychloupínačů, odolných lopat a hydraulických kladiv může EWR150E pracovat nejen na úzkých pracovištích, ale dokáže rovněž hloubit, nakládat, rozrušovat a přesunovat materiál, a to maximálně efektivně a produktivně. Na přání dodávané hydraulické funkce "nůžky/kladivo X1" a "tiltrotátor X3" zajišťují výkon pro přídavná zařízení, která potřebují průtok v jednom směru, ve dvou směrech resp. ve dvou směrech pro naklánění resp. otáčení přídavného zařízení. Uživatelský příjemný systém řízení přídavných zařízení umožní uložit až 20 různých přídavných zařízení. K větší univerzálnosti přispívá to, že obsluha může v kabině uložit předem průtok a tlak hydrauliky přes monitor systému a využívat tak jednotlivá přídavná zařízení.

Tento stroj byl navržen s důrazem na provádění servisu. Jakmile se stroj spustí, automaticky zkontroluje hladinu všech kapalin, a to včetně motorového oleje a hydraulické kapaliny. Dále obsluhu upozorní, pokud musí věnovat pozornost elektronickému displeji. Tankování usnadňuje elektrické přečerpávací čerpadlo paliva, které přivádí 50 litrů paliva za minutu. Nachází se pohodlně vedle palivové nádrže a je přístupné z úrovně terénu.

Díky špičkovému poloměru otáčení 1720 mm představuje EWR150E od společnosti Volvo CE univerzální a úsporný stroj, který přináší ideální řešení pro bezpečný provoz ve stísněných prostorech.

Nejdůležitější parametry:

Nejdůležitější parametry

Konec

January 2016

Další informace - viz www.volvoce.com/press 
Kontaktní osoba:

 

Thorsten Poszwa  
Ředitel, externí komunikace 
Volvo Construction Equipment 
Telefon: int + 32 4918 60331 
Email: thorsten.poszwa@volvo.com 
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

 

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com