Construction Equipment Česká republika

Dosáhněte dále s novým kolovým rýpadlem Volvo série E

Kolové rýpadlo EW220E od společnosti Volvo Construction Equipment vychází z osvědčené konstrukce, kombinuje komfort, pevnost a přesné pohyby a představuje tak naprosto výjimečný stroj.

volvo wheeled excavator ew180e

EW220E se řadí k nabídce kolových rýpadel Volvo Construction Equipment a nabízí vše, co jeho mladší bratr, EW180E, a mnohem více. Díky novému robustnímu dvoudílnému výložníku a vysoké nosnosti při zvedání se můžete snadno pustit do náročných úkolů. Navíc tento silný stroj dosáhne na materiál až do 10 metrů.

Působivý stroj na kolech

EW220E zvládá díky flexibilním konfiguracím a přídavným zařízením celou řadu úkolů. Stroj je od výrobce k dispozici ve dvou provedeních: jako stroj homologovaný pro cesty nebo jako stroj do terénu s těžším protizávažím. Dále si zákazníci mohou vybrat z celé řady vysoce kvalitních pneumatik, které jsou k dispozici v jednoduchém nebo dvojitém provedení v závislosti na kvalitě povrchu. Osvědčený motor pojezdu přináší trakční sílu potřebnou k vyjetí svahů nebo jízdě po nerovném terénu. Příplatkový systém Boom Suspension System (BSS) se přitom zapojí automaticky při rychlosti 5km/h (3.11 mph) tak, aby se absorbovaly otřesy a méně rozsypával materiál.

Kolové rýpadlo série E lze dovybavit z nabídky přídavných zařízení Volvo, která jsou speciálně zkonstruována tak, aby zrychlila pracovní cykly a snížila spotřebu paliva. Díky novým hloubicím lžícím se z tohoto stroje stane dokonalý partner k zarovnávání terénu, tvarování svahů a k údržbě příkopů. Dokonalou kontrolu zase nabízí u výrobce instalovaný tiltrotáror Steelwrist®. Abyste dostali ze stroje ještě více, příplatková pomocná potrubí nabízejí optimální průtok a tlak k provozu přídavných zařízení vyžadujících průtok v jednom směru nebo v obou směrech.

Operátor může nejen snadno a rychle měnit na pracovišti přídavná zařízení - může je také snadno převážet z jednoho místa na druhé. Příplatkové tažné zařízení dokáže táhnout až trojtunové přívěsy (nebo osmitunové, pokud jsou k dispozici nájezdové brzdy). Toto zařízení lze nainstalovat na výložníky nebo rovnoběžnou radlici. Operátoři si mohou vozit veškeré své nářadí sebou ve speciální výsuvné skříni na nářadí, která se vysouvá z pod podvozku. Tato skříň na nářadí, kterou Volvo nabízí poprvé, má nosnost až 130 kg. Přepážky ve skříni lze nastavit do pěti různých míst tak, aby operátor měl vše pod kontrolou. Mechanický doraz přitom zajistí, že zásuvka během přesunu a provozu ze stroje nevypadne.

Pohodlí a ovládání

Není divu, že kabina Volvo s certifikací ROPS s dokonalým výhledem kolem stroje a ergonomicky řešeným rozhraním patří mezi nejlepší na trhu. Speciálně navržená kabina nabízí velkorysý prostor pro nohy a dostatek úložných schránek, protože výkonně pracuje pouze operátor, který má pohodlí.

Míru komfortu dále zvyšuje systém Comfort Drive Control (CDC), který umožňuje operátorovi řídit stroj pomocí válečku na joysticku až do rychlosti 20 km/h. Mezi kolovými rýpadly Volvo představuje toto řešení novinku. Zvláštností stroje EW220E je možnost demontáže sloupku řízení tak, aby se míra komfortu ještě zvýšila. Nyní může operátor ovládat celý stroj, a to včetně tiltrotátoru, radlice a výložníku, pouze pomocí joysticků.

Kromě standardně dodávané zadní a boční kamery lze stroj EW220E vybavit rovněž příplatkovým systémem Volvo Smart View se třemi kamerami na rámu, které zobrazují provoz v reálném čase z ptačího pohledu a pomáhají tak navigovat ve složitých situacích. Tento systém lze dodat jako samostatnou obrazovku nebo jej lze integrovat do displeje stroje.

Pro usnadnění nastupování a vystupování ze stroje a pro zvýšení bezpečnosti jsou schůdky a zábradlí zvýrazněny jasnou barvou a na přání lze nainstalovat dálkově ovládané „uvítací osvětlení“, které pomůže operátorům s orientací za tmy.

kolové rýpadlo volvo ew180e

Zrozen k pohybu

Stroj EW220E je vybaven silným motorem Tier 4 Final Volvo s vysokým krouticím momentem při nízkých otáčkách, který je zárukou špičkových parametrů stroje. Automatické přepnutí na režim ECO snižuje spotřebu paliva při současném zachování produktivity. K tomu přispívají rovněž automatické volnoběžné otáčky a automatické vypnutí motoru, které se aktivuje po uplynutí nastavené doby. Tím se rovněž sníží opotřebení stroje.

Kolové rýpadlo bylo zkonstruováno a testováno podle nejvyšších standardů tak, aby byla zaručena efektivita a spolehlivost. Odolný podvozek s vysokou světlostí je vhodný pro průjezd po tvrdém nerovném terénu. Robustní nápravy vybavené oscilací a přední náprava, která se zapíná automaticky nebo po aktivaci operátorem, zaručují pevnost potřebnou pro náročné úkoly.

Aby provoz stroje EW220E byl plynulejší a efektivnější, lze tento stroj vybavit automatickou hloubicí brzdou, kterou společnost Volvo zavedla poprvé před 10 lety. Tato inteligentní výbava automaticky aktivuje provozní brzdu a zablokuje oscilace, když je rychlost stroje nulová.

Aby stroj EW220E byl připraven k provozu, byl zkonstruován s důrazem na snadné provádění servisu. U všech kolových rýpadel série E byla mazací místa seskupena dohromady a filtry byly umístěny za kapotu motoru, které se otevírají do široka a jsou přístupné z úrovně terénu. Díky snazšímu přístupu např. k chladiči a síti je údržba snazší, takže operátoři mohou déle zůstat soustředění, i když jsou stále v pohybu.

Dále společnost Volvo nabízí celou řadu následných servisních služeb, které pomáhají eliminovat zbytečné prostoje. Originální díly Volvo, sledování stroje, plány údržby a další řešení pomáhají zajistit majitelům kolových rýpadel Volvo co nejkratší návratnost investice.

 


Hlavní parametry stroje EW220E T4f

Motor

Volvo D6J

Provozní hmotnost

kg

22180

lb

48898,4716

Celkový výkon

kW

129

hp (brit.)

172,99158

... při otáčkách motoru

ot/min

1800

Objem lžíce

m3

1

yd3

1,307951

Maximální nosnost při zvedání

kg

8500 vpředu / 4800 z boku

lb

-

... při dosahu/výšce

m

6 / 1,5

ft

20 / 5

Maximální dosah hloubení

mm

10150

ft in

33'4"

Maximální hloubka hloubení

mm

6310

ft in

20'8"

Vylamovací síla (ISO) (normální)

kN

132

lbf

29674,7748

Prolamovací síla (ISO) (zvýšená)

kN

117

lbf

26302,6413

Maximální rychlost

km/h

30

mi/h

18,641136