Construction Equipment Česká republika

Nové tahačové válce řady B vyrážejí na cesty

Nové tahačové válce SD75B, SD115B a SD135B od společnosti Volvo Construction Equipment jsou vybaveny moderní technologií, která upravuje parametry podle konkrétní zakázky a úkolu, a to bez ohledu na náročnost, což garantuje maximální univerzálnost a výkonnost stroje.

Nové tahačové válce řady B vyrážejí na cesty

Seznamte se s novými tahačovými válci od společnosti Volvo Construction Equipment, které splňují požadavky Stage IV Tyto univerzální a inteligentní stroje pomáhají obsluze dosáhnout maximální výkonnost a efektivitu, a to bez ohledu na požadavky pracoviště. Například, moderní systém Volvo pro regulaci hutnění umožní obsluze pomocí snadno ovládané konzoly upravit frekvenci a amplitudu v závislosti na měnících se podmínkách a druhu zeminy. Do standardní výbavy patří dvě nastavení frekvence, za příplatek si lze vybrat z pěti nastavení. Lze si zvolit vysokou nebo nízkou amplitudu a upravit tak dynamickou sílu běhounu v závislosti na zakázce a hloubce materiálu. Dále k lepší funkčnosti, snadnému ovládání a vyšší produktivitě přispívá rovněž optimalizovaná odstředivá síla a funkce automatických vibrací.

Trakční systém nabízí vynikající stoupání a záběr v náročných podmínkách jako jsou prudké svahy a kluzké povrchy a brání prokluzování kol a běhounu. Výsledkem je vynikající produktivita, výkonnost a schopnost práce v terénu.

Tahačové válce řady B mohou být ve třech konfiguracích. Jsou k dispozici s hladkým a ježkovým běhounem. Hladký běhoun lze snadno a rychle upravit přimontováním ježkové skořepiny na běhoun ježkový, což rovněž přispěje k vyšší univerzálnosti.

Volvo SD115BVýjimečná efektivita
Špičkový motor Volvo splňující požadavky Stage IV se vyznačuje vysokým krouticím momentem při nízkých otáčkách, což přispívá k nižším emisím a menší spotřebě paliva při zachování výkonu. Do standardní výbavy strojů SD75B, SD115B a SD135B patří nyní režim ECO, který úpravou otáček motoru podle provozního režimu může ušetřit až 40% paliva. Dále, nová excentrická konstrukce umožní vyšší rozjezdovou rychlost při nižším tlaku, což rovněž přispívá k nižší spotřebě paliva.

Pasivní regenerace automaticky čistí filtry během běžného provozu, aniž by obsluha musela jakkoliv zasahovat, přitom tato regenerace nemá nepříznivý vliv na funkčnost stroje. Dále hydraulicky poháněný ventilátor s proměnnými otáčkami běží pouze, když je to zapotřebí. Menší otáčky ventilátoru snižují hlučnost a přispívají k většímu pohodlí obsluhy a celkovým nižším provozním nákladům.

Pohodlí a ovládání
Dále tahačové válce řady B přispívají k vyšší efektivitě a produktivitě obsluhy, a to díky špičkové kabině s výborným výhledem, ergonomicky uspořádaným ovladačům a pohodlnému prostředí. V kabině s certifikací ROPS/FOPS je plocha od podlahy ke stropu prosklená, což umožňuje výborný výhled na pracoviště a to především před běhoun válce. Dále k lepšímu výhledu a většímu pohodlí přispívá plně nastavitelné sedadlo s posuvem a otáčením. Nový moderní barevný displej, který zobrazuje provozní informace a nejdůležitější diagnostická data, je vždy snadno vidět, a to dokonce při slunečním světle.

Robustní a spolehlivý
Nové stroje Volvo SD75B, SD115B a SD135B patří mezi nejrobustnější a nejodolnější tahačové válce na trhu. Vyznačují se špičkovou využitelností a dlouhými servisními intervaly. V modelech řady B se používají výhradně komponenty nejvyšší kvality a řešení se vyznačuje promýšleným vedením hydraulických hadic a zřetelnou konstrukční koncepcí. Robustní běhoun, středový kloub a komponenty předního rámu jsou navrženy a vyrobeny tak, aby dlouho vydržely a výborně fungovaly. Svařované rámy jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli. Přesné a propracované svary jsou zárukou pevné konstrukce. Všechny komponenty a veškerá elektronika byly přesunuty do kabiny a namontovány na zadní stěnu, kde jsou chráněny před prvky.

 

Modely řady B jsou standardně vybaveny sklopnou kabinou, která umožňuje snadný servisní přístup ke všem hydraulickým komponentům. Kapota motoru se zvedá elektricky, což umožňuje větší světlost při přístupu k motorovému prostoru. Údržbu a kontroly lze provádět efektivněji s minimálními prostoji. Výsledkem je celková vyšší produktivita a spolehlivost.

Nejdůležitější parametry:

Nejdůležitější parametryTahačové válce SD75B, SD115B, SD135B jsou k dispozici na regulovaných trzích EMEA.

 

Konec

January 2016

Thorsten Poszwa  
Ředitel, externí komunikace  
Volvo Construction Equipment
Telefon: int + 32 4918 60331
Email: thorsten.poszwa@volvo.com
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

 

Brian O'Sullivan
SE10Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com