Construction Equipment Česká republika

Nové kompaktní kolové nakladače Volvo řady G spojují pohodlí, bezpečí a vysoký výkon

Kompaktní kolové nakladače L30G a L35G společnosti Volvo Construction Equipment nabízejí prostornou pohodlnou kabinu a výkonné motory – obojí ve vylepšené podobě pro ještě větší pohodlí a ještě nižší náklady vlastnictví.

Nové kompaktní kolové nakladače Volvo řady G spojují pohodlí, bezpečí a vysoký výkon

Kompaktní kolové nakladače L30G a L35G od společnosti Volvo Construction Equipment možná neohromí svými rozměry, mohou se ale pochlubit mocnou trhací a zvedací silou a také mimořádnou světlou výškou konkurující podstatně větším strojům. Renovovaná série G, poháněná nejnovějším motorem Volvo D3.3M, splňuje náročné požadavky emisní normy Tier 4 Final fáze IIIB bez nutnosti nasazení filtru pevných částic. Inteligentně zkonstruované a dobře chráněné kompaktní kolové nakladače Volvo s mimořádnými možnostmi manévrování, vážící 5,5–6,1 tuny, jsou ideální pro práci v omezených a těsných prostorách a nabízejí špičkovou odolnost pro dlouhotrvající výkony.

Hladký provoz
Kabina Volvo se může pochlubit panoramatickým výhledem, ergonomicky rozmístěným ovládáním a snadným přístupem; není tedy divu, že na trhu zaujímá vedoucí postavení.

Zaoblené čelní sklo poskytuje vynikající výhled dopředu a nový stěrač spolu s nižším komínem nabízejí širší zorné pole s optimálním výhledem dozadu. Pro zajištění pohodlnějšího a produktivnějšího pracovního prostředí byla změněna konstrukce nastavitelného sloupku řízení tak, aby ponechával více místa při sezení, zejména v oblasti kolen, a obsluha si tak snáze poradila s náročnými úkoly. Řidičské prostředí bylo zároveň dále vylepšeno vhodnými úpravami přední palubní desky, volantu a plynového pedálu. Robustní protiskluzové schůdky byly přemístěny a sníženy tak, aby umožňovaly bezpečnější a snazší nastupování a vystupování, a první schůdek je opticky oddělen od okolního prostředí oranžovou barvou, která pomáhá obsluze s orientací.

Kompaktní kolové nakladače L30G a L35G nabízejí hladké svezení v jakémkoli terénu. Oscilační kloubové napojení a volitelný systém odpružení výložníku absorbuje nárazy, zatímco zdvojený hydraulický systém umožňuje současné zvedání i řízení, takže obsluha nikdy nemusí obětovat výkon lepší ovladatelnosti. Tyto prvky, stejně jako jednoduchý krokovací brzdový pedál, poskytují majitelům uklidňující vědomí, že se jejich stroje budou snadno řídit i méně zkušeným operátorům.

Vysoká výkonnost
Kompaktní kolové nakladače L30G a L35G jsou poháněny motory Volvo, které splňují standard Tier 4 Final fáze IIIB (55,4 kW / 74,8 hp) a přitom dokážou vyvinout veškerý potřebný výkon i pro náročné úkoly. Pro udržení vysoké výkonnosti bez potřeby regenerace mohou zákazníci sáhnout po nově představeném motoru D3.3M, který je vybaven dieselovým oxidačním katalyzátorem. Pro ty, kteří své kompaktní kolové nakladače Volvo potřebují provozovat v citlivých prostředích, je tu verze D3.3H zahrnující i filtr pevných částic.

Díky jedinečným portálovým nápravám se 100% uzávěrkami diferenciálu pro přední i zadní kola nabízejí tyto kompaktní kolové nakladače největší světlou výšku ve své třídě a bezkonkurenční trakci. Pouhým přepnutím vypínače může obsluha uzamknout uzávěrky diferenciálů a zajistit tak rozvedení plného výkonu na všechna kola, čímž se sníží prokluzování pneumatik na nestabilním podkladu.

Ať už potřebujete naložit citlivý náklad, často se přemisťovat mezi různými pracovišti nebo používat náročné příslušenství, kompaktní kolové nakladače zvládnou každý úkol bez prodlev a bez ohledu na oblast použití. Hladký provoz hydrauliky zaručuje rychlé pracovní cykly a volba vysokorychlostní varianty minimalizuje časy přesunů. Volitelné hydraulické čerpadlo zvyšuje průtok v přídavném okruhu až na 100 litrů za minutu a posiluje tak produktivitu stroje.

Maximální doba provozu
Díky řadě vysoce výkonných funkcí nabízejí tyto kompaktní kolové nakladače maximální efektivitu a nízké náklady vlastnictví.

Výběr mezi Z-kinematikou Volvo, která zajišťuje přesný paralelní pohyb paletovou vidlicí, a TP-propojením nabízejícím vysokou sílu sklápění v celé zvedací dráze umožňuje obsluze doladit vlastnosti stroje pro konkrétní oblast použití. Pokud zákazník zvolí držák příslušenství ve tvaru Z, může počítat s vyšší výkonností a větším užitečným zatížením. Originální držák příslušenství Volvo současně umožňuje používat příslušenství při práci s většími nakladači Volvo, čímž se zmenšuje nezbytný inventář. Univerzální rychlospojka dostupná u modelu L30G zaručuje kompatibilitu s většinou příslušenství pro smykem řízené nakladače a kompaktní pásové nakladače.

Všechny kompaktní kolové nakladače Volvo mají příčně uložený motor, který se vyznačuje mimořádně dobrou rovnováhou a současně poskytuje výtečný přístup při servisních kontrolách. V zájmu minimalizace údržbových odstávek nabízejí modely L30G a L35G úctyhodný 100hodinový interval mazání. Tyto kompaktní kolové nakladače se nejen snadno udržují, ale zaručují také dlouhotrvající provoz a jednodušší servis díky kotoučovým brzdám. Tento typ brzd, nabízený dříve jen u vysokorychlostních modelů, je nyní standardní součástí všech strojů řady G.

Pro pocit jistoty je tu velká světlá výška docilovaná portálovými nápravami a robustními litým zadním protizávažím, chránící životně důležité součásti před poškozením kameny a jinými překážkami.

Maximální využití provozní kapacity usnadňuje řada přísně testovaných a schválených typů příslušenství Volvo. Obsluha může volit mezi lopatami, vidlicemi, drapáky a manipulačními rameny, jež jí pomohou využít plný potenciál stroje a podpořit všestrannost a efektivitu modelů L30G a L35G.

Nejdůležitější parametry

Nejdůležitější parametry*Informace o modelu L30G platí pro verzi L30G s kabinou, pneumatikami 365/80 R20 a univerzální lopatou 1M3. Podobně informace o modelu L35G platí pro verzi L35G s kabinou, pneumatikami 405/70 R20, Z-propojením, univerzálními lopatami 1.2 M3 a vidlicemi FEMIII.

Konec

April 2016.

Další informace - viz www.volvoce.com/press

Kontaktní osoba:

Thorsten Poszwa 
Ředitel, externí komunikace 
Volvo Construction Equipment 
Telefon: mez. +32 490 65 96 68 
Email: thorsten.poszwa@volvo.com 
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: mez. +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com