Construction Equipment Česká republika

Load Assist pomáhá využít na maximum produktivitu kolových nakladačů Volvo

Load Assist je výbava, kterou vyvinula společnost Volvo Construction Equipment speciálně pro kolové nakladače Volvo L110H-L250H. Tuto výbavu představuje integrovaný sytém, který eliminuje odhady a zvyšuje tak produktivitu a zisky.

Load Assist pomáhá využít na maximum produktivitu kolových nakladačů Volvo

Kolové nakladače L110H-L250H od společnosti Volvo Construction Equipment jsou zkonstruovány tak, aby nabídly špičkovou výkonnost. Pokud chcete využívat zařízení na maximum a zvýšit zisky ještě více, můžete tyto robustní stroje již u výrobce vybavit systémem Load Assist. Load Assist v kombinaci s výbavou Volvo Co-Pilot, kterou představuje displej v kabině s vysokým rozlišením, zkracuje prostoje a produktivitu a současně snižuje provozní náklady a chrání důležitý majetek.

Load Assist představuje ideální řešení pro krátké pracovní cykly a pro nakládání aut - je vhodný k práci v lomu, v dolech a pro rozsáhlé projekty v rámci infrastruktury. Tento dynamický systém zvyšuje přesnost měření, minimalizuje ztráty materiálu a snižuje opotřebení stroje - výsledkem jsou rychlejší cykly nakládání a optimální produktivita.

S přesností 1-2 % může operátor nakládat do maximální nosnosti - nestane se, že by naložil příliš málo nebo příliš hodně. A nemusí se opakovaně vážit. Dokonce i ve svahu a v nerovném terénu se dynamicky přepočítává množství převáženého materiálu a snadno a přesně se provádí kalibrace. Pokud do výbavy patří zpětná kamera, aktivuje se automaticky při couvání a informace o nákladu a informace ze zpětné kamery se kombinují do jediného obrazu.

Load Assist optimalizuje nakládací cykly a zkracuje tak dobu využití stroje, čímž šetří zákazníkům čas i peníze.

Volvo load assist display

Neomezený přístup
Operátoři mají tedy u takto vybaveného stroje k dispozici okamžitě informace o zakázce a materiálu a mohou určit přesnost nákladu a zvýšit tak svou produktivitu. Nastavitelný 10" displej v kabině vyžaduje minimální interakci, takže se operátor může soustředit na práci. Zvukové a vizuální výstrahy, které lze upravit, informují operátora v případě překročení limitu zatížení. Flexibilní systém je vybaven velkou pamětí na data a umožní operátorovi měnit pracovní příkazy a cílové hodnoty a sledovat postup, aniž by přerušoval práci. Jelikož zákazníci mají k dispozici více informací o stroji a operátor může stroj lépe ovládat, mohou zákazníci snížit své provozní náklady.

Zákazník má k dispozici podrobné informace o výkonnosti a produktivitě svého stroje, takže může analyzovat využití stroje a zjistit, kde jsou ještě rezervy. Load Assist podává informace o časech nakládání, době potřebné k přesunutí hromady materiálu, o počtu naložených nákladních aut a o počtu tun naložených na nákladní auta.

Zkonstruován tak, aby vydržel
Aby zařízení Volvo zůstalo pro zákazníky ve špičkové kondici, používají se robustní komponenty určené pro náročné úkoly. Systém je vybaven třemi měřicími jednotkami, které využívají setrvačnost, dvěma snímači zatížení a displejem. Tyto komponenty odolávají vibracím, vlhkosti a extrémnímu počasí.

Komponenty Load Assist jsou určeny pro kolové nakladače Volvo L110H-L250H - byly důkladně testovány a jsou schváleny podle vysokých standardů společnosti Volvo Construction Equipment. Load Assist, stejně jako ostatní výbavu Volvo, podporuje široká globální servisní infrastruktura techniků, servisů a prodejců, takže můžete být zcela v klidu.

Konec
 
April 2016

Další informace - viz www.volvoce.com/press 

Kontakt:

Thorsten Poszwa 
Ředitel, externí komunikace  
Volvo Construction Equipment 
Telefon: mez. +32 490 65 96 68 
Email: thorsten.poszwa@volvo.com  
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: mez. +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com