Construction Equipment Česká republika

EWR170E – Vytočením do akce

Společnost Volvo Construction Equipment reaguje na stále rostoucí poptávku po kolových rýpadlech s krátkým poloměrem otáčení a představuje nový stroj EWR170E s celou řadou inteligentních funkcí a mimořádně nízkou spotřebou paliva.

volvo wheeled excavator ew170e

Efektivní prostředí

Stroj EWR170E je vybaven špičkovou prostornou kabinou Volvo s dostatkem místa na nohy a výborným výhledem kolem stroje díky velkým oknům a zadním a bočním kamerám. Kombinované umístění motoru vzadu na stroji společně s dodatečným prostorem vpředu na stroji vpravo nabízí nerušený výhled doprava. Kolové rýpadlo lze vybavit rovněž příplatkovým systémem Volvo Smart View se třemi kamerami na rámu, které zobrazují provoz v reálném čase z ptačího pohledu a pomáhají tak navigovat ve složitých situacích. Tento systém lze dodat jako samostatnou obrazovku nebo jej lze integrovat do displeje stroje.

Pro zvýšení míry komfortu si operátor může vybrat z celé řady úchytů joysticků a může upravit ovládání a vytvářet zkratky pro použití stěračů, kamer nebo ztišení zvuku. Dále je zde systém Comfort Drive Control (CDC), který umožňuje operátorovi řídit stroj pomocí válečku na joysticku až do rychlosti 20 km/h (12 mph). Mezi kolovými rýpadly Volvo představuje toto řešení novinku.

Pro usnadnění nastupování a vystupování ze stroje jsou schůdky a zábradlí zvýrazněna jasnou barvou a na přání lze nainstalovat dálkově ovládané "uvítací osvětlení", které pomůže operátorům s orientací za tmy. Nová sada LED osvětlení zahrnuje nyní dodatečné sedmé pracovní světlo, které se instaluje vedle boční kamery.

Zaměřeno na produktivitu

Aby provoz stroje EWR170E byl plynulejší a efektivnější, lze tento stroj vybavit automatickou hloubicí brzdou, kterou společnost Volvo zavedla poprvé před 10 roky. Tato inteligentní výbava automaticky aktivuje provozní brzdu a zablokuje oscilace, když je rychlost stroje nulová. Ke zkrácení pracovních cyklů a snížení spotřeby paliva přispívá příplatková funkce plovoucí polohy výložníku, která šetří výkon pro ostatní hydraulické okruhy tím, že šetří výkon čerpadla a snižuje průtok kapaliny při spouštění výložníku.

K malé spotřebě paliva přispívá vylepšený motor Tier 4 Final Volvo s vysokým krouticím momentem při malých otáčkách motoru. Dále automatický volnoběh sníží otáčky motoru v "omezeném" režimu, pokud se ovládače nepoužijí po předem nastavenou dobu. Jestliže se stroj po jistou dobu nepoužívá, automatické vypnutí motor zcela vypne. Ke snížení spotřeby paliva dále přispívá režim ECO, který se automaticky zapne a optimalizuje tak spotřebu paliva souběžně se zachováním produktivity. Dále pasivní regenerace automaticky vyčistí filtry DPF bez dopadu na funkčnost.

Ke zvýšení stability při pojezdu vysokou rychlostí v náročném terénu je EWR170E vybaven příplatkovým systémem Boom Suspension System (BSS). Systém BSS společně s hydraulickým okruhem a plynovými tlakovými tlumiči se automaticky zařadí při rychlosti 5 km/h (3 mph), kdy absorbuje nárazy, které by mohly rozkmitat náklad ve lžíci.

Univerzální od přírody

Stroj EWR170E lze individuálně nakonfigurovat pomocí standardně dodávaných náprav s šířkou 2,5 m nebo pomocí 2,75 m náprav a radlice, které zvyšují stabilitu. Výjimečně univerzální kolové rýpadlo je schváleno k použití na silnicích. Na přání může být vybaveno tažným zařízením k tažení až osmitunových přívěsů (s nájezdovými brzdami). Operátoři si mohou vozit své nářadí až do hmotnosti 130 kg na pracoviště ve výsuvné skříni, která se pohodlně vysouvá z podvozku.

Společnost Volvo nabízí celou řadu speciálních přídavných zařízení, která doplňují stroj EWR170E a pracují s tímto strojem v dokonalé součinnosti. Systém řízení přídavných zařízení obsahuje nastavení pro až 20 různých druhů přídavných zařízení, což usnadní a zefektivní jejich výměnu.

Zákazníci si mohou objednat tiltrotátor Steelwrist®, který zvyšuje jeho produktivitu. Systém instalovaný u výrobce umožňuje úplné ovládání stroje i tiltrotátoru, přičemž informace jsou znázorňovány jen na jednom displeji stroje.

Dostupnost

Stroj EWR170E je určen k tomu, aby se pohyboval - vedení hydraulických hadic na výložníku a rameni bylo optimalizováno, zvýšila se dostupnost a klesla pravděpodobnost poškození. Dále, nové blatníky montované na nápravu mají větší povrch a pomáhají udržet stroj ve větší čistotě.

Aby stroj EW170E byl připraven k provozu, byl zkonstruován s důrazem na snadné provádění servisu. U všech kolových rýpadel série E byla mazací místa seskupena dohromady a filtry byly umístěny za kapotu motoru, které se otevírají do široka a jsou přístupné z úrovně terénu. Díky snazšímu přístupu např. k chladiči a síti je údržba snazší, takže operátoři mohou déle zůstat soustředění, i když jsou stále v pohybu.

Za účelem zvýšení zisků a udržení produktivity nabízí Volvo celou řadu osvědčených a schválených originálních dílů Volvo, které jsou plně k dispozici - a to vše se zárukou Volvo. Společnost Volvo pomáhá udržet stroj EWR170E v provozu díky celé řadě služeb. K dispozici jsou možnosti pro flexibilní údržbu a opravy a plánované servisování.

 

 Hlavní parametry stroje EWR170E T4f

Motor

D4J

Provozní hmotnost

kg

17950-19200

lb

39573 - 42329

Celkový výkon

kW

115

hp (brit.)

154,2173

... při otáčkách motoru

ot/min

2000

Objem lžíce

m3

0,7

yd3

0,9155657

Maximální nosnost při zvedání

kg

5500

lb

12125,41

... při dosahu/výšce

m

6,00/1,5

ft

20 / 5

Maximální dosah hloubení

mm

9360

ft in

30'9"

Maximální hloubka hloubení

mm

5750

ft in

18'10"

Vylamovací síla (ISO) (zvýšená)

kN

126

lbf

28325,9214

Maximální rychlost

km/h

35

mi/h

21,747992

Poloměr otáčení konce

m

1790

ft in

5872'8"