Construction Equipment Česká republika

Dampry Volvo řady G: nepřetržitý provoz

Kloubové dampry řady G od společnosti Volvo Construction Equipment nabízejí nepřetržitý provoz a špičkovou spolehlivost, obojí díky robustní konstrukci, snadnému servisnímu přístupu a prvotřídní síti dealerů značky Volvo. To vše vám zaručuje dosud nevídané výkony v oblasti doby provozu.

Volvo-G-Series-haulers

S užitečným zatížením v rozsahu od 25 do 45 tun jsou nové kloubové dampry řady G od společnosti Volvo Construction Equipment vždy připraveny odvést svou práci. Stroje této řady – A25G, A30G, A35G, A40G, A45G FS a nový stroj 45tunové třídy A45G – jsou určeny pro přepravu těžkých nákladů v náročných podmínkách mimo silnice – např. v lomech, povrchových dolech a při rozsáhlých zemních pracích. Řada G přidává k dlouhé životnosti rovnocennou kvalitu, spolehlivost a odolnost; nabízí vše, co očekáváte od značky Volvo, a přeprava nákladů je s ní jednodušší a efektivnější.

Puncem kvality kloubových damprů řady G je jejich síla a odolnost. Stroje řady G, zkonstruované pro delší dobu provozu díky robustním předním i zadním rámům, závěsům a mokrým kotoučovým brzdám, těží z prověřené odolnosti značky Volvo a z podpory široké škály možností údržby, takže se jejich majitel nikdy nemusí bát, že by práce zůstala nedokončená.

Od roku 1966, kdy uvedla na trh svůj vůbec první kloubový dampr, urazila společnost Volvo Construction Equipment opravdu dlouhou cestu – její nejnovější řada G je vyvrcholením 50 let důvěru vzbuzujících konstrukčních zkušeností a inovací. Volvo zůstává špičkovým světovým výrobcem kloubových damprů, jejichž koncepci přivedla k úspěšnému komerčnímu využití a od té doby nepřestala tyto stroje dále budovat a rozvíjet.

Přemístěte více materiálu s menšími náklady
Řada G je zkonstruována tak, aby pomáhala zvyšovat efektivitu a přesouvat více materiálu s menšími náklady. Mimořádně efektivní využití paliva, stále inovované technologie a užitečné nástroje pro sběr provozních dat vám pomáhají udržet pod kontrolou náklady na údržbu a maximalizovat návratnost investicí.

Dampry řady G, poháněné proslulými motory Volvo Tier 4 Final / fáze IV s výkonem v rozsahu od 234 kW (318 hp) u modelu A25G až po 347 kW (445 hp) u verze A45G, nabízejí skutečně efektivní využití paliva bez kompromisů v oblasti výkonu a přinášejí významné zlepšení palivové ekonomiky ve srovnání s modely, na jejichž místo nastupují. Nižší volnoběžné otáčky motorů Volvo znamenají další úsporu paliva a tím i ještě vyšší efektivitu strojů. Každý stroj je optimalizován z hlediska spotřeby paliva vzhledem ke své individuální kapacitě užitečného zatížení – přemístíte tedy více za méně. Dynamická a předvídatelná volba převodových stupňů se přizpůsobuje provozním podmínkám pro větší komfort a další úspory paliva.

Během provozu lze získat cenná data a na jejich základě zvýšit efektivitu na pracovištích a snížit náklady. Díky inteligentním systémům od společnosti Volvo, jako je MATRIS™, CareTrack™ nebo systém On Board Weighing, dokážete optimalizovat provoz a snížit provozní náklady. Systém On Board Weighing zaručuje v každém cyklu optimální náklad. Kromě toho je k dispozici celá řada různých variant smluv o zákaznické podpoře, které nabízejí preventivní údržbu, kompletní spektrum oprav a řadu služeb pro maximalizaci doby provozu, takže budete mít náklady na údržbu plně ve svých rukou.

Přístup, kamkoli potřebujete 
Koncepce kloubových damprů Volvo prokázala naprostou všestrannost – dostanou se na staveništi kamkoli a vyjedou i prudké svahy. Pracují v každé roční době, v každém terénu a v každé oblasti nasazení; umožňují výběr z několika variant karosérií i podvozků. Za bezkonkurenční výkonnost mimo silnici vděčí řada G správně dimenzovanému hnacímu ústrojí značky Volvo, automatickému řízení trakce včetně 100% uzávěrky diferenciálu, univerzálnímu terénnímu podvozku a hydromechanickému řízení.

Tyto dampry si vedou se stejnou jistotou i cestou ze svahu – o zachování bezpečnosti a produktivity se v tu chvíli starají retardéry a dynamická motorová brzda Volvo. Také systém podpory při vyklápění spolu s nakládací a vyklápěcí brzdou řady G pomáhají obsluze udržet si kontrolu za všech okolností a dosahovat mimořádné produktivity i úrovně bezpečnosti.

Co chtějí operátoři
Dampry Volvo jsou pro operátory volbou číslo jedna díky nejlepším kabinám v tomto odvětví, nabízejícím prostorné a pohodlné pracovní prostředí.

Špičkové úrovně komfortu, kontroly, jednoduchosti ovládání i bezpečnosti operátory oslovují a současně je udržují v produktivním rozpoložení – po celý den a každý den. Centrálně umístěné stanoviště obsluhy, špičkové řízení, vynikající podvozek, nízká hlučnost, klimatizace, prostor a výhled – to vše snižuje únavu operátora a zefektivňuje jeho činnost. Ergonomické, pohodlné ovládání je současně snadno zvládnutelné a v kombinaci s automatickými funkcemi dále zjednodušuje obsluhu.

Snadný servis a podpora
Díky nejlepšímu přístupu k servisním místům v tomto odvětví je údržba strojů řady G rychlá a přímočará. Přední mřížku lze sklopit dolů, čímž se z ní stane servisní plošina s protiskluzovými schůdky. Elektrický kryt se otvírá o 90 stupňů a poskytuje tak neomezovaný a bezpečný přístup do motorového prostoru.

Pro pocit jistoty je tu neustále síť exkluzivních dealerů značky Volvo s nabídkou podpory vždy, když ji potřebujete. Volvo nabízí řadu služeb, lokálních znalostí a globálních zkušeností včetně telematického monitorování strojů v systémech CareTrack™ a MATRIS™ – a také špičkovou dostupnost součástí. To vše optimalizuje výrobu a minimalizuje provozní náklady.

Nejdůležitější parametry:

Nejdůležitější parametryKonec

Duben 2016

Další informace - viz: www.volvoce.com/press

Kontakt:

Thorsten Poszwa
Ředitel, externí komunikace
Volvo Construction Equipment
Telefon: int +32 490 65 96 68
Email: thorsten.poszwa@volvo.com 
Twitter: http://twitter.com/VolvoCEGlobal 

Brian O'Sullivan
SE10
Londýn
Telefon: int +44 77 333 50307
Email: osullivan@se10.com