Construction Equipment Česká republika

Volvo CE zahájí na veletrhu Bauma prodej elektricky poháněných kompaktních rýpadel a kolových nakládačů

Společnost Volvo Construction Equipment představuje stroje s nulovými emisemi, rýpadlo ECR25 a kolový nakládač L25, ze své nové nabídky elektrických kompaktních strojů.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) dostála svému závazku „Building Tomorrow“ a na veletrhu Bauma v Mnichově zahájí prodej svých prvních elektricky poháněných strojů s nulovými emisemi - kompaktního rýpadla a kolového nakládače. V porovnáním se svými tradičními protějšky vykazují stroje, které budou prezentovány jako první z nabídky elektricky poháněné modelové řady kompaktních rýpadel a kolových nakladačů značky Volvo, nulové emise, výrazně nižší emise hluku, nižší provozní náklady, vyšší efektivitu a nižší nároky na údržbu. Od poloviny roku 2020 plánuje Volvo CE zahájit prodej své nabídky elektricky poháněných kompaktních rýpadel (EC15 až EC27) a kolových nakladačů (L20 až L28) a současně ukončovat vývoj těchto modelů používajících vznětové motory.

Elektrický provoz

Pro přechod ECR25 a L25 na elektrický pohon byly spalovací motory nahrazeny lithium-iontovými akumulátory. ECR25 je vybaven lithium-iontovými akumulátory a jedním elektromotorem, který zajišťuje jak pohon stroje, tak pohon hydrauliky pro jeho přípojná zařízení. Akumulátory stroje obsahují dostatek elektrické energie pro 8hodinový pohon ECR25 v nejčastějších typech provozů, jakými jsou například stavební práce. L25 obsahuje lithium-iontové akumulátory umožňující 8hodinový provoz strojů v regulérním provozu, jako je například konstrukce infrastruktury, zahradnické práce, krajinářství a zemědělský provoz. L25 je také vybaven dvěma zvlášť sestrojenými elektromotory, jedním pro hnací soustavu a druhým pro pohon hydrauliky. Díky oddělení jednotlivých systémů dosahuje stroj vyšší efektivity jak celkově, tak u každého systému zvlášť. Oba stroje ECR25 i L25 mají vestavěná nabíjecí zařízení umožňující nabíjení přes noc připojením k běžnému typu domovní elektrické zásuvky. K dispozici bude také možnost rychlého nabíjení vyžadujícího přístup k silné zdrojové síti.

„ECR25 a L25 jsou revoluční stroje dokládající plnění závazku společnosti Volvo CE vytvářet technologii budoucnosti,“ prohlásil Scott Young, ředitel úseku Elektromobility a automatizace. „Díky elektrickému pohonu nejsou do okolního prostředí vypouštěny žádné emise oxidů dusíku, ani CO2. A právě díky této výhodě, společně s extrémně nízkými emisemi hluku, jsou tyto stroje ideální volbou pro práci ve městech a hustě zabydlených oblastech.“

Od konceptu k realitě

Zahájení prodeje ECR25 a L25 je reakcí na kladné ohlasy na stroje značky Volvo CE vyrobené během posledních několika let. Těmi jsou plně elektricky poháněné prototypy kompaktního rýpadla EX2 a kolového nakladače LX2. „Ačkoli ECR25 a L25 jsou zcela odlišné stroje, díky zkušenostem z jejich vývoje jsme získali kvalitnější základ pro vznik nové řadu elektricky poháněných kompaktních strojů,“ vysvětluje Young. „Technologie, kterou jsme rozvíjeli, je nyní dostatečně odolná. S ohledem na měnící se požadavky našich zákazníků a stále přísnější předpisy týkající se ochrany životního prostředí nyní nastává ten nejvhodnější čas pro zahájení prodeje elektrických kompaktních strojů.“

Nyní, po představení nových elektricky poháněných kompaktních strojů, bude určitý počet těchto strojů provozován a testován v rámci pilotních projektů přímo našimi zákazníky, až do zahájení výroby v polovině roku 2020.

Inovace pro udržitelnou budoucnost

„Představení a uvedení do prodeje našich prvních elektricky poháněných strojů je pro společnost Volvo CE důležitým mezníkem na cestě k trvale udržitelné budoucnosti,“ uvedl dále Melker Jernberg, generální ředitel Volvo CE. „V souladu strategickým záměrem Skupiny Volvo v oblasti elektromobility ve všech oblastech prodeje cílíme náš vývoj směrem k elektromobilitě a vytváření trvale udržitelných řešení přispívajících k úspěšnému podnikání našich zákazníků. Elektrifikace stavebních strojů povede k výrobě čistších, tišších a efektivnějších strojů, které představují budoucnost našeho odvětví.“

Pro více informací prosím navštivte: https://www.volvoce.com/global/en/this-is-volvo-ce/what-we-believe-in/innovation/electrifying-the-future.

Obrázek 1: Stroje s nulovými emisemi jsou ideálním řešením pro městský provoz.
Obrázek 2: Zavádění elektricky poháněného ECR25.
Obrázek 3: Zavádění elektricky poháněného L25.