Construction Equipment Česká republika

Společnost Volvo CE navázala spolupráci s National Geographic v rámci kampaně udržitelnosti

Společnost Volvo Construction Equipment (Volvo CE) spojila své síly s National Geographic, aby upozornila na dechberoucí projekt na záchranu ohrožených komunit před hrozbou stoupající hladiny moře.

Volvo mega project Sundarbans

Prostřednictvím nové spolupráce, která podtrhuje hodnoty obou společností při vytváření rovnováhy na planetě, odhalí tato nová kampaň způsob, jak rýpadla Volvo pomáhají při stavbě hrází v oblasti Sundarbans v historickém regionu mezi Indií a Bangladéšem na ochranu před nebezpečím záplav. Vzácná delta Sundarbans je domovem bengálského tygra a byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Bez naléhavých a dlouhodobých opatření je ale pod neustálou hrozbou devastace.

Oblast Sundarbands rozprostírající se podél Bengálského zálivu je také domovem několika ohrožených druhů a 4,5 milionu lidí. Po devastujícím cyklonu v roce 2009 byla zničena úrodná půda, zabita zvířata a bahnité stěny, které ostrovy chránily, byly spláchnuty do moře. V důsledku toho je tato oblast extrémně vystavena záplavám s tak velkým přílivem, že zhruba třetina půdy každý den zmizí pod vodou a znovu se objevuje. Tento problém také doprovází nedostatek čisté vody v Indii, kde je 80 % vody znečištěno.

Tato kampaň ukazuje, jak 20 rýpadel Volvo pracuje na místě tohoto kulturního dědictví, aby znovu vybudovala tyto hráze a zajistila ochranu půdy a hospodářských zvířat před záplavami slané vody.

Mega projekt Volvo v Sundarbansu

Toto partnerství vyústí v podobě série krátkých filmů, které budou představeny světovému publiku v průběhu měsíc trvající společné kampaně. Ty budou od dnešního dne vysílány nejen v rámci oceněného projektu „The Megaproject Listing“ společnosti Volvo CE, což je celosvětová digitální kampaň představující některé z nejúžasnějších stavebních projektů z celého světa, ale také prostřednictvím digitálních kanálů společnosti National Geographic.

Bill Law, senior viceprezident pro komunikaci ve společnosti Volvo CE, říká: „Tento neuvěřitelný projekt je dalším krokem vpřed v našem globálním boji proti změnám klimatu a my jsme pyšní na to, že v tomto doslova budování lepšího světa hrajeme také svoji roli. Jsme potěšeni, že můžeme zdůraznit význam tohoto schématu společně s National Geographic – nejenže sdílíme záměr budování zítřka, ale toto partnerství nám umožňuje předat toto poselství ještě většímu celosvětovému publiku.“

Chcete-li se dozvědět více o oblasti Sundarbans, navštivte stránku https://www.volvoce.com/global/en/spirit-magazine/saving-invaluable-land/ a sociálních médií společnosti Volvo CE.

Obrázek 1: Oblast Sundarbans, která je domovem více než 4,5 milionu lidí, je ohrožována záplavami.
Obrázek 2: Historický region mezi Indií a Bangladéšem je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Únor 2019