Construction Equipment Česká republika

Volvo CE spouští provoz střediska Uptime EMEA

S cílem stát se volbou číslo jedna u zákazníků v tomto sektoru v Evropě, na Středním východě a v Africe sestavila společnost Volvo CE specializovaný tým pro proaktivní podporu prodejců Volvo poskytováním řešení problémů, které mohou způsobovat nižší provozuschopnost.

Nové středisko Uptime v oblastní centrále Volvo CE EMEA ve městě Eskilstuna, Švédsko, bude poskytovat asistenci a pomáhat udržovat stroje v provozu v celé síti prodejců v Evropě, na Středním východě a v Africe.

Bude sloužit jako skutečná IT centrála, prostřednictvím služby CareTrack budou monitorována a rozesílána data připojených strojů a budou identifikovány oblasti s prostorem pro zvýšení provozuschopnosti a efektivity.

„Většina problémů, se kterými pracujeme, by měly být problémy, které zjistíme dříve než naši prodejci nebo zákazníci. To je naším cílem - být proaktivní a poskytovat řešení problémů ještě před tím, než nastanou,“ prohlásil Fredrik Gerhardsson, VP Aftermarket, Volvo CE Sales Region EMEA.

Operátoři řešící problém informují o chybových kódech a výstrahách prodejce tak, aby tito mohli okamžitě podniknout příslušné kroky směrem ke svým zákazníkům, zabránit jejich neplánovaným odstávkám, zamezit utrácení nadměrných částek za palivo a opravy navržením údržby a prevence blížících se problémů.

„Jakmile zjistíme problém, sepíšu kompletní zprávu, kterou poté zasílám prodejci. Prodejce poskytne preventivní údržbu, extra školení, nebo nabídne zákazníkovi jiné řešení, které zajistí vyšší provozuschopnost a efektivitu. Vyškolený operátor může například ušetřit spoustu peněz za palivo a neplánovanou údržbu,“ dodává Leif Waad, jeden z operátorů střediska Uptime.

Mezioborová spolupráce

Toto středisko je výsledkem reorganizace oddělení produktové podpory. Správně vedení prodejci budou vykonávat preventivní údržbu, která vyžaduje odborné zkušenosti a znalosti nejen z oblasti poprodejního servisu.

„Zapojení všech oblastí pomoci týmů Volvo CE pomůže vytvářet kulturu podporující provozuschopnost a zákaznický servis se tak dostane do popředí všech obchodních aktivit,“ prohlásil dále Robert Sundkvist, manažer střediska Uptime.

Uptime Centre